HRANITELJSTVO

Kazes:
Ne razumem, jer ti i ja razgovaramo na relaciji čovek - čovek a ne soc. radnik - štićenik, tako me učili da treba
Ja nisam sticenik vise to shvati imam mozda i vecu skolu od tebe?

Elem, ovo što ti pišeš jeste lepo, i utopijski. I ne važi za Srbiju nego generalno za veliku većinu ljudske vrste. Nisam pesimistična ali uopšte ne verujem u održanje tvog modela.
To se vec sprovodi kroz program obuke ako si u toku

Verujem da samo mora da se sprovodi detaljna i efikasna kontrola hranitelja, da se brzo reaguje na nepravilnosti i kršenje zakona i tačka.
Da zakon Porodicni to regulise a i krivicni zakon RS
Nema tu filozofije.
[U]Ima [/U]
Deca nisu predmet zarade vec ziva bica
Oduvek je bilo dobrih i loših ljudi.

Losi ljudi ne mogu biti hranitelji
Šta ćeš sa ljudima koji vole decu i žele da im pomognu ali nemaju ni dinara preko a kamo li da hrane još jedna usta?
Ne moraju biti hranitelji ponavljam nek idu da se prijave za MO a ne da zaradjuju preko dece
TO SU MOJI KOMENTARI

Relacija čovek - čovek je izgovorena sa moje strane jer si cinično rekao ''ne znam kako kao budući soc. radnik ne razumeš suštinu... '' Na FPN-u nas ne uče da čitamo konfuno citirane postove. Zato sam i ja ironično odgovorila da pričamo na relaciji čovek - čovek. Ne znam kako ti, sa možda većom školom od mene (a to nam je jako bitno za ovu konverzaciju :roll: ) ne možeš da shvatiš zašto sam navela ''štićenik'' i ''čovek''?
U toku sam i ne znam šta se sprovodi kroz pogram obuke? To da hanielji ne dobijaju novac za izdržavanje dece? :think:
Drugo, dok neki predmet dođe na sud, deca postaju punoletna uveliko. Znam sasvim dobro porodični zakon, ali znam i situaciju u sudstvu. Zato kažem brzo i efikasno!
Da li misliš da hranitelji koji vole decu i imaju novac takođe ne trebaju da brinu o njima jer bi tako opt zarađivali?

Da li misliš da čovek koji ispunjava uslove za materijalno obezbeđenje porodice ima uslova da bude hranitelj??? :eek: Čovek koji sam ne može da se iščupa iz stanja socijalne potrebe nego mora da interveniše država treba da brine o detetu? Znaš li ti koliko uslova treba da se ispuni za MOP? Znači čovek koji nema nikakva primanja treba da brine o detetu jer voli decu? :eek: Daj, molim te, uozbilji se! Pa odatle ta deca u hraniteljskim porodicama jer su ih roditelji rađali po 10oro a živeli od MOPa!!! :rtfm:
 
Nauci me pussicat koje uslove treba za MO
PROSVETLI ME:worth:
Mislim da pricas bajke
Ne zavrsavaju u hraniteljskim porodicama samo oni iz porodica koje primaju MOP.
Kada budes pocela da radis u socijalnoj ustanovi i prosetas nize od Beograda valjda ce ti biti jasno o cemu pricam
Srbija NIJE BEOGRAD i 50 km juzno i severno zato se i sukobljavamo
Znaš li ti koliko uslova treba da se ispuni za MOP?

Ne neznam
1.Izvod iz maticne knjige rodjenih
2.Potvda iz katastra
3.Uverenje iz uprave prihoda
4.Poresko uverenje
5.Iz agencije za privredne registre
6.Izjava dva svedoka
7.fotokopija licne karte
8.Presuda o razvodu ili izdrzavnju
9.Vencani list


Znači čovek koji nema nikakva primanja treba da brine o detetu jer voli decu?
Treba da radi i zaradi i da tim sredstvima pravi i voli decu
Deca nisu igracke
:eek: Daj, molim te, uozbilji se! Pa odatle ta deca u hraniteljskim porodicama jer su ih roditelji rađali po 10oro a živeli od MOPa!!! :rtfm:[/QUOTE]
 
Poslednja izmena:
Relacija čovek - čovek je izgovorena sa moje strane jer si cinično rekao ''ne znam kako kao budući soc. radnik ne razumeš suštinu... '' Na FPN-u nas ne uče da čitamo konfuno citirane postove. Zato sam i ja ironično odgovorila da pričamo na relaciji čovek - čovek. Ne znam kako ti, sa možda većom školom od mene (a to nam je jako bitno za ovu konverzaciju :roll: ) ne možeš da shvatiš zašto sam navela ''štićenik'' i ''čovek''?
U toku sam i ne znam šta se sprovodi kroz pogram obuke? To da hanielji ne dobijaju novac za izdržavanje dece? :think:
Drugo, dok neki predmet dođe na sud, deca postaju punoletna uveliko. Znam sasvim dobro porodični zakon, ali znam i situaciju u sudstvu. Zato kažem brzo i efikasno!
Da li misliš da hranitelji koji vole decu i imaju novac takođe ne trebaju da brinu o njima jer bi tako opt zarađivali?

Da li misliš da čovek koji ispunjava uslove za materijalno obezbeđenje porodice ima uslova da bude hranitelj??? :eek: Čovek koji sam ne može da se iščupa iz stanja socijalne potrebe nego mora da interveniše država treba da brine o detetu? Znaš li ti koliko uslova treba da se ispuni za MOP? Znači čovek koji nema nikakva primanja treba da brine o detetu jer voli decu? :eek: Daj, molim te, uozbilji se! Pa odatle ta deca u hraniteljskim porodicama jer su ih roditelji rađali po 10oro a živeli od MOPa!!! :rtfm:
Veoma sam ozbiljan za razliku od tebe
Ja sam to o cemu pricate osetio na SVOJO KOZI pa ono o cemu pricas za tebe koja si ucila iz knjige je susta suprotnost
Te kad spojis SAN I JAVU bice ti mnogo jasnija ova tema o kojoj ja komentarisem i ukazujem kakv hranitelj treba biti

Ja te stvarno ne razumem stalno ti odgovaram a ti mi postvaljas odgovore i pitanja koje jedan buduci socijalni radnik ne sme da izgovori .
Bolje receno vrtis me u krug pa ovim i zavrsavam razgovor
 
Dragi Emotivac 2,posto tema o Hraniteljstvu vec postoji i posto nema dupliranja tema,mislim da je sasvim dovoljno da na ovoj temi pisete o svemu sto vas zanima i sto smatrate da treba i da nema potrebe nikome da se zalite oko zatvaranja vasih tema ali ako smatrate da ste u pravu samo izvolite.
PS.Tema vam je zatvorena zato sto to i nije bila tema,vec pokusaj spamovanja i nikako nije dogovor izmedju moderatora,tj Hellen i mene, a i da jeste to svakako nije vasa stvar.
Pozdrav od Zene s greskom
 
Ok moj drug iz kompanije Beotel net tvrdi da ste prekrsili rad i da
Nema spama vec link ka starnic pres online koja nema spama a to je opet tvoj problem.
Tema nije duplikat vec je objektivnija od ove iz 2004 godine koja je otisla u neke pravce koje su dovele do toga da se samo o lepim strana mhraniteljstva prica dok su ove druge kategorije ostale nepomenute

Dragi Emotivac 2,posto tema o Hraniteljstvu vec postoji i posto nema dupliranja tema,mislim da je sasvim dovoljno da na ovoj temi pisete o svemu sto vas zanima i sto smatrate da treba i da nema potrebe nikome da se zalite oko zatvaranja vasih tema ali ako smatrate da ste u pravu samo izvolite.
PS.Tema vam je zatvorena zato sto to i nije bila tema,vec pokusaj spamovanja i nikako nije dogovor izmedju moderatora,tj Hellen i mene, a i da jeste to svakako nije vasa stvar.
Pozdrav od Zene s greskom
 
Nauci me pussicat koje uslove treba za MO
PROSVETLI ME:worth:
Mislim da pricas bajke
Ne zavrsavaju u hraniteljskim porodicama samo oni iz porodica koje primaju MOP.Kada budes pocela da radis u socijalnoj ustanovi i prosetas nize od Beograda valjda ce ti biti jasno o cemu pricam
Srbija NIJE BEOGRAD i 50 km juzno i severno zato se i sukobljavamo
Znaš li ti koliko uslova treba da se ispuni za MOP?

Ne neznam
1.Izvod iz maticne knjige rodjenih
2.Potvda iz katastra
3.Uverenje iz uprave prihoda
4.Poresko uverenje
5.Iz agencije za privredne registre
6.Izjava dva svedoka
7.fotokopija licne karte
8.Presuda o razvodu ili izdrzavnju
9.Vencani list


Znači čovek koji nema nikakva primanja treba da brine o detetu jer voli decu?
Treba da radi i zaradi i da tim sredstvima pravi i voli decu
Deca nisu igracke
:eek: Daj, molim te, uozbilji se! Pa odatle ta deca u hraniteljskim porodicama jer su ih roditelji rađali po 10oro a živeli od MOPa!!! :rtfm:

[/QUOTE]


Gde sam ja rekla da u hraniteljskim porodicama završavaju samo deca iz porodica koje primaju MOP??? :besna:
Gde sam ja rekla da nisam prošetala niže od Beograda i tamo volontirala??? :eek:
Ovo taksativno navođenje uslova za MOP mi je u krajnju ruku smešno, oprosti, smatrala sam te ozbiljnijim sagovornikom.
 
Veoma sam ozbiljan za razliku od tebe
Ja sam to o cemu pricate osetio na SVOJO KOZI pa ono o cemu pricas za tebe koja si ucila iz knjige je susta suprotnost
Te kad spojis SAN I JAVU bice ti mnogo jasnija ova tema o kojoj ja komentarisem i ukazujem kakv hranitelj treba biti

Ja te stvarno ne razumem stalno ti odgovaram a ti mi postvaljas odgovore i pitanja koje jedan buduci socijalni radnik ne sme da izgovori .
Bolje receno vrtis me u krug pa ovim i zavrsavam razgovor

Jel ovo znači da kvalitetan socijalni radnik može biti samo osoba koja je na sebi osetila siromaštvo, haniteljsku porodicu, narkomaniju, prostituciju, delikvenciju, pedofiliju, nasilje u porodici???? :dash:
Jel misliš da ja tebi postavljam pitanja da bi se iz tvojih odgovora informisala i edukovala? :dontunderstand: Koja su pitanja koja socijalni radnik ne sme da izgovori? :lol: Izvini, sve mi j ovo nozbiljno....
Može samo još jedno pitanje: hoćeš li se ti baviti hraniteljstvom? Hoćeš li novac koji sleduje za tvoje dete dati u humanitarne svrhe? Hoćeš li odbiti edukacij na temu hraniteljstva jer si sve to osetio na svojoj koži pa je knjiško znanje irelevantno?
 
I ja tebe draga Pussicat.
Izgleda da ti zivis negde daleko
Hoces li me ubediti da ono gore nisu uslovi za dobijanje MOP
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha:
A sta je smesno.
Ljudi kako zive i sta im treba od dokumentacije






Gde sam ja rekla da u hraniteljskim porodicama završavaju samo deca iz porodica koje primaju MOP??? :besna:
Gde sam ja rekla da nisam prošetala niže od Beograda i tamo volontirala??? :eek:
Ovo taksativno navođenje uslova za MOP mi je u krajnju ruku smešno, oprosti, smatrala sam te ozbiljnijim sagovornikom.[/QUOTE]
 
I ja tebe draga Pussicat.
Izgleda da ti zivis negde daleko
Hoces li me ubediti da ono gore nisu uslovi za dobijanje MOP
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::hahaha:
A sta je smesno.
Ljudi kako zive i sta im treba od dokumentacije







Gde sam ja rekla da u hraniteljskim porodicama završavaju samo deca iz porodica koje primaju MOP??? :besna:
Gde sam ja rekla da nisam prošetala niže od Beograda i tamo volontirala??? :eek:
Ovo taksativno navođenje uslova za MOP mi je u krajnju ruku smešno, oprosti, smatrala sam te ozbiljnijim sagovornikom.
[/QUOTE]

Naravno da jesu, i hvala bogu, dok je nama googla to još uvek ne znači da ti išta znaš o materijalnom obezbeđenju porodice.
A to kako ljudi žive i šta treba od dokumentacije je propisalo Ministarstvo u kojem ne znam da li sedi i jedan soc. radnik! :rtfm:
 
Bas me iznenadjujes tvojim odgovorima samo vrtis u krug .Ko pominje alimentaciju.
Hranitelji buduci ako zele da cuvaju decu zbog para neka se prijave na socijali to sam rekao
A ko zeli da cuva decu da bi pomogao zna sta treba ciniti jer prolazi obuku gde ce mu se sve razjasniti
Ispisa dve strane da bih to objasnio a ti mi pricas bajke iz knjige

:besna: Ne vadi rečenice iz konteksta!!! :evil: To je odgovor na tvoju ideju da hrantelji primaju MOP a ne alimentaciju! :rtfm:
 
a da nisi ti googler mozda?
Veoma dobro znam draga moja o tome mozda cak i previse.
Jer ti to daje za pravo sto sam bivsi sticenik da me takvog okarakterises
Zato ti nikad ne bi dao posao u Centru .
A proveri o potrebnoj dokumentaciji pa ces videti da bas to ide za MO.
Provereno jeste jer sam sticajem okolnosti bio svedok jednom komsiji i video spisak potrebne dokumentacije
Iz ovoga vidim da nisi bas u toku te molim te ne napadam licno tebe vec tvoj stav i iskreno bas nemam nista licno i svima ostalima zelim svako dobro.
Stav Vam nije dobar i to cete videti kada iskusite a tada se setite sta je jedan emotivac pricao

Naravno da jesu, i hvala bogu, dok je nama googla to još uvek ne znači da ti išta znaš o materijalnom obezbeđenju porodice.
A to kako ljudi žive i šta treba od dokumentacije je propisalo Ministarstvo u kojem ne znam da li sedi i jedan soc. radnik! :rtfm:[/QUOTE]
 
Bas me iznenadjujes tvojim odgovorima samo vrtis u krug .Ko pominje alimentaciju.
Hranitelji buduci ako zele da cuvaju decu zbog para neka se prijave na socijali to sam rekao
A ko zeli da cuva decu da bi pomogao zna sta treba ciniti jer prolazi obuku gde ce mu se sve razjasniti
Ispisa dve strane da bih to objasnio a ti mi pricas bajke iz knjige

Alimentacija = hranarina (novac za ishranu deteta), bukvalni prevod. Po tvojoj logici prvi uslov za hanitelja treba da bude da voli decu, dobar je čovek (i ostali razlozi koji se najteže utvrđuju). Drugi uslov je da ima dovoljno novca da izdržava još jednog člana porodice. Znači odmah smo diskriminisali ove koji imaju dovoljno za sebe i volli bi da gaje decu ali nemaju dovoljno novca. Da li je u redu doneti diskriminatorski zakon? :dontunderstand:
 
a da nisi ti googler mozda?
Veoma dobro znam draga moja o tome mozda cak i previse.
Jer ti to daje za pravo sto sam bivsi sticenik da me takvog okarakterises
Zato ti nikad ne bi dao posao u Centru .
A proveri o potrebnoj dokumentaciji pa ces videti da bas to ide za MO.
Provereno jeste jer sam sticajem okolnosti bio svedok jednom komsiji i video spisak potrebne dokumentacije
Iz ovoga vidim da nisi bas u toku te molim te ne napadam licno tebe vec tvoj stav i iskreno bas nemam nista licno i svima ostalima zelim svako dobro.
Stav Vam nije dobar i to cete videti kada iskusite a tada se setite sta je jedan emotivac pricao

Naravno da jesu, i hvala bogu, dok je nama googla to još uvek ne znači da ti išta znaš o materijalnom obezbeđenju porodice.
A to kako ljudi žive i šta treba od dokumentacije je propisalo Ministarstvo u kojem ne znam da li sedi i jedan soc. radnik! :rtfm:
[/QUOTE]

Nikada ne može previše da se zna.
Mani me ubeđivanja i izigravanja žrtve, čim ti nije po volji uvek možeš da se vadiš na marginalizaciju, što nije lepo. Ne smeta mi što si štićenik i vodim ravnopravnu komunikaciju sa tobom bez da sam te igde uvredila a ti mene jesi, no nema veze, držim gard visoko.
ZNAM koja je dokumentacija potrebna za MOP i da sam ti je napisala na temi o hraniteljstvu da li bi to značilo da sam pametnija? :lol:
Sreća pa ti i ne ''daješ'' poslove u Centru, niti si elokventan za to a li ja znam svoj posao ili ne.
Ja mislim da tvoj stav nije dobar, i šta ćemo sada?
 
Pussicat,
Ako si zavrsila Pravni Fakultet onda znas da je alimentacija-izdrzavanje i primenjuje se prema Porodicnom zakonu od strane roditelja i srodnika i zna se u kom smislu i gde se pimenjuje
ta tvoja tzv hranarina nije alimentacija vec naknada za smestaj deteta

Jedan je i od uslova za hraniteljstvo da ti isti hranitelji imaju novca za jos jednog clana
Ko nema novca za sebe nemoj da muci detet sa sobom

Alimentacija = hranarina (novac za ishranu deteta), bukvalni prevod. Po tvojoj logici prvi uslov za hanitelja treba da bude da voli decu, dobar je čovek (i ostali razlozi koji se najteže utvrđuju). Drugi uslov je da ima dovoljno novca da izdržava još jednog člana porodice. Znači odmah smo diskriminisali ove koji imaju dovoljno za sebe i volli bi da gaje decu ali nemaju dovoljno novca. Da li je u redu doneti diskriminatorski zakon? :dontunderstand:
 
Pussicat,
Ako si zavrsila Pravni Fakultet onda znas da je alimentacija-izdrzavanje i primenjuje se prema Porodicnom zakonu od strane roditelja i srodnika i zna se u kom smislu i gde se pimenjuje
ta tvoja tzv hranarina nije alimentacija vec naknada za smestaj deteta

Jedan je i od uslova za hraniteljstvo da ti isti hranitelji imaju novca za jos jednog clana
Ko nema novca za sebe nemoj da muci detet sa sobom

Daleko bilo da sam završila Pravni. Da li bi se ovoliko bakrala sa ovom temom da mi nije usko stručna?
 
TO da se niko nije naucen rodio to potpisujem.
Ja ne izigravam zrtvu vec napominjem po 65. put kako hranitelji ne smeju da se ponasaju prema deci i sta je zapravo hraniteljstvo
Ja opet kazem nisam sticenik vec bivsi imam 30 godina
Zadnijh 10 godina radim sa decom i njihovim problemima
Ne znam ko koga vredja .
Ja vredjam tvoj stav uglavnom mada priznajem mozda mi se omaklo:sad2:
sorry
Napisao sam o dokumentaciji zato sto si pitala da li znam sta treba od dokumntacije da ne citiram opet
Mada mozda nekad budem u komisiji kada se daju poslovi ko zna mozda se sretnemo je lda?
:super:

Nikada ne može previše da se zna.
Mani me ubeđivanja i izigravanja žrtve, čim ti nije po volji uvek možeš da se vadiš na marginalizaciju, što nije lepo. Ne smeta mi što si štićenik i vodim ravnopravnu komunikaciju sa tobom bez da sam te igde uvredila a ti mene jesi, no nema veze, držim gard visoko.
ZNAM koja je dokumentacija potrebna za MOP i da sam ti je napisala na temi o hraniteljstvu da li bi to značilo da sam pametnija? :lol:
Sreća pa ti i ne ''daješ'' poslove u Centru, niti si elokventan za to a li ja znam svoj posao ili ne.
Ja mislim da tvoj stav nije dobar, i šta ćemo sada?[/QUOTE]
 

Back
Top