Pomoć oko 3d studio MAX-a!

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Izvinjavam se ako sam započeo već postojeću temu ali ispravite me ako treba.
Treba mi pomoć.Početnik sam po pitanju rada na MAX-u i direktno sam nabavio Osmicu.Naravno,bio sam spreman da se malo edukujem u Tutorialu ali on kao da ne postoji uopšte.Zapravo,i ne postoji u izdanju koje ja imama.
Nema veze.Tražio sam po internetu i našao ali većina tutoriala je za eksperte i one koji nešto više znaju od mene.
Da li znate neki sajt sa detaljnijim obukama koje se naravno ne plaćaju?Ili već imate neki drugi predlog?
 
Hvala Dvr!
Ipak,već sam bio na ovom sajtu i ima dobrih stvari.Mene konkretno interesuje pravljenje humanoidnih tela a nigde nema neki tutorial sa detaljnim upustvima.Ipak sam ja početnik.
Ako neko zna neka mi kaže kako da ubacim gotovu sliku ili skicu u MAX jer sam čuo da to dosta olakšava posao.
 
Protektor:
Treba mi pomoć.Početnik sam po pitanju rada na MAX-u i direktno sam nabavio Osmicu.Naravno,bio sam spreman da se malo edukujem u Tutorialu ali on kao da ne postoji uopšte.Zapravo,i ne postoji u izdanju koje ja imama.
Nema veze.Tražio sam po internetu i našao ali većina tutoriala je za eksperte i one koji nešto više znaju od mene.
Da li znate neki sajt sa detaljnijim obukama koje se naravno ne plaćaju?Ili već imate neki drugi predlog?


Protektor:
Mene konkretno interesuje pravljenje humanoidnih tela a nigde nema neki tutorial sa detaljnim upustvima.Ipak sam ja početnik.
Ako neko zna neka mi kaže kako da ubacim gotovu sliku ili skicu u MAX jer sam čuo da to dosta olakšava posao.

E moj prijatelju. Ove dve stvari se medjusobno potiru.
Kazes da si pocetnik, OK onda ti i nije zameriti ali probaj prvo da sazvaces zalogaj koji mozes da progutas.
Pravljenje humanoidnih modela je vrhunac rada u 3D studiju i to svakako nije za pocetnika.
Prvo ti nauci da vladas 3D prostorom, poligonima, napravi sliku neke testere sa puno zubaca, neke vazne, automobila ili radne sobe.

Kad to uradis javi se za uputstva pravljenja tela.

A da bi potpuno razumeo o cemu pricam (koliko ti predznanja treba i koliko je to mukotrpan posao) evo ti uputstvo za pravljenje ljudske glave (a onda zamisli sta sve treba za ostatak tela ;) )
U primeru ces ne samo cuti kako si napisao nego i konkretno videti kako ubacena slika olaksava posao kreiranja.

http://www.secondpicture.com/tutorials/3d/3d_modeling_of_a_human_head_3ds_max_01.html

Kuca se ipak zida od temelja, ne od krova, zar ne?
 

Back
Top