ona je savrsena...a ja???

love italy

Početnik
Poruka
7
Ona je savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca,a nocna mora svakoj curi…kada prodje SVI se za njom okrecu…a ja? Svi mi govore da sam lepa, ne zelim biti ona ali zelim da budem u centru paznje… sta prvo da uradim,kako da se ponasam,sta da nosim,sta nikako da ne dopustim sebi?
Nadam se da me necete smatrati sebicnom ili iskomplexiranom ali zelim nesto…vise…
 
Ma sta ce ti to da budes savrsena?
Da je to tvoja istinska zelja, vec bi se i ti doterala po tom sablonu, kao i te savrsene. Nista, kupis garderobu kao i sve te ribice, po lokalnim buticima, krenes u teretanu, pocnes da jedes duplo manje, posecujes kozmeticke salone sto cesce...
Znas da ti treba 3 prosecne plate da izgledas upadljivo doterano?
Ako garderoba nije kvalitetna, sminka, nakit... moze da izgleda jeftino umesto lepo.
Najvaznije je da budes lepa sama sebi, valjda:) Sta ima da ti govore drugi?
Neguj se koliko mozes, budi zdrava i zaljubljena i ne treba ti da se okrecu neki tamo bezveze...:)
 
А како МИ да ти кажемо шта да носиш и како да се понашаш, кад те не познајемо, нисмо те никад ни видели и не знамо ништа о теби???

Да ти каже тетка Хелен: била сам ужасно искомплексирана у пубертету...Стално сам мислила да су све друге лепше и згодније од мене...и патила што се момци не ломе за мном и што нисам као моје другарице...
После, с годинама схватиш да немаш потребе да се СВИ ломе око тебе, довољно је да се само ОН ломи око тебе...схватиш да се сексипил, шарм и привлачност не налазе у скупој гардероби нити у 90-60-90 мерама, нити у напућеним уснама....схватиш да ћеш бити најлепша и другима онда када си САМА СЕБИ лепа....да ће те момци салетати ако шириш позитивну енергију око себе, а не ако имаш мега-брус....и да не набрајам...
Знам да теби то сада ништа не значи и да ти није никава утеха...ал то иде с временом...То ће се десити онда када научиш ДА ВОЛИШ САМУ СЕБЕ, када се будеш САМА СЕБИ ДОПАДАЛА!
Као у реклами за Нес-кафу: ''Једна ствар покреће другу!''
 
love italy:
Ona je savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca,a nocna mora svakoj curi…kada prodje SVI se za njom okrecu…a ja? Svi mi govore da sam lepa, ne zelim biti ona ali zelim da budem u centru paznje… sta prvo da uradim,kako da se ponasam,sta da nosim,sta nikako da ne dopustim sebi?
Nadam se da me necete smatrati sebicnom ili iskomplexiranom ali zelim nesto…vise…[/QUOTE

:-?
 
Stvarno je najbitnije da se TI I SAMO TI osecas lepom, sta god te to cinilo, jer veruj mi, iz licnog iskustva ti kazem, da ti ta dobacivanja i taj "centar paznje" nista specijalno ne moze doneti... samo i jedino da ti se prvih par puta digne samopouzdanje... ali posle... je samo glupost!
To sto je ona "savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca", jeste san svakog muskarca, ali za "ludovanje u krevetu", a jel bi ti volela da te gledaju samo kao objekat?
 
Savrseno ne postoji!!!!!!!! :wink: Nikad ne uporedjuj sebe sa drugim zenama!! Ti si takva kakva jesi...nauci da volis sebe...radi na sebi...radi ono STO VOLIS, sto se TEBI SVIDJA, sto TEBE ISPUNJAVA!!!

Samo na taj nacin bices zadovoljna sobom, svojim zivotom.... :D

P.s. Ljudi cesto grese kad uporedjuju sebe sa drugima, svoje veze sa tudjim vezama...itd...svako je prica za sebe...uporedjivanjem samo postajes frustrirana, zavidna, nezadovoljna...itd
 
Shta te briga kako ona izgleda i da li se za njom okrecu. Mushkarci se okrecu za svim i svacim.
Glavno je ono shto nosish u sebi, Tvoja licnost,Tvoje razmishljanje,ophodjenje prema ljudima,Tvoj stav i puno optimizma. - Veruj u sebe i radi na sebi ne materijalno nabacivanjem krpica i treperenjem okicama vec duhovno,nadogradjuj sebe i smej se. Nema nishta lepshe od nasmejane i vedre zene koja zraci.
 
love italy:
Ona je savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca,a nocna mora svakoj curi…kada prodje SVI se za njom okrecu…a ja? Svi mi govore da sam lepa, ne zelim biti ona ali zelim da budem u centru paznje… sta prvo da uradim,kako da se ponasam,sta da nosim,sta nikako da ne dopustim sebi?
Nadam se da me necete smatrati sebicnom ili iskomplexiranom ali zelim nesto…vise…

dok ne smislish shta cesh, (ako odustanesh da ubijesh sebe ili nju), mozesh ovaj post da prodash kao reklamni slogan, za neki od par milijardi preparata za neshto ili za neku novu tehniku, ili bar za uloshke , ako nishta drugo, pa zaradish super pare... :smile:

hej, a mozda je prime i u repertoar DRAND najava poshto imaju recital epiteta koji uvijek ponavljaju razlichitim ili istim redosledom
 
Lepo ti je napisala Hellen i tu se nema sta dodati.
Ona je Ona a Ti si Ti.
Nemoj da postanes los covek i da mrzis nekoga ko je lepsi od tebe, jer te to nigde nece odvesti.
Jos ako ta osoba primeti da joj zavidis, bice ti uzasno, sta ce ti to.
Budi to sto jesi, a ne njen duplikat.
P.S. Sigurno si veoma mlada, doci ce sve na mesto sa godinama.
 
love italy:
Ona je savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca,a nocna mora svakoj curi…kada prodje SVI se za njom okrecu…a ja? Svi mi govore da sam lepa, ne zelim biti ona ali zelim da budem u centru paznje… sta prvo da uradim,kako da se ponasam,sta da nosim,sta nikako da ne dopustim sebi?
Nadam se da me necete smatrati sebicnom ili iskomplexiranom ali zelim nesto…vise…
Pocni da volis sebe, onakvu kakva jesi. Centar paznje se lako moze postici i glupavim ponasanjem, vristanjem, psovanjem. Pa ti vidi da li je vredno. Nauci da budes samozadovoljna.
 
Bwahahahaha kakva tema :lol:
Reče Alya, ne upoređuj sebe sa drugima.
A zaljubljenost, samodovoljnost i samouverenost će doći ili neće.

Za početak, ne upoređuj se sa drugima, ni u školi ni fizički. Ako uopšte postojiš ili si samo deo nečije maštice.
 
love italy:
Ona je savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca,a nocna mora svakoj curi…kada prodje SVI se za njom okrecu…a ja? Svi mi govore da sam lepa, ne zelim biti ona ali zelim da budem u centru paznje… sta prvo da uradim,kako da se ponasam,sta da nosim,sta nikako da ne dopustim sebi?
Nadam se da me necete smatrati sebicnom ili iskomplexiranom ali zelim nesto…vise…

Ima kraći način............postaneš sponzorušica i eto...............8) ..........mada ti to nikako nije pametno ali ako je želja tako jaka.....8)
 
love italy:
Ona je savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca,a nocna mora svakoj curi…kada prodje SVI se za njom okrecu…a ja? Svi mi govore da sam lepa, ne zelim biti ona ali zelim da budem u centru paznje… sta prvo da uradim,kako da se ponasam,sta da nosim,sta nikako da ne dopustim sebi?
Nadam se da me necete smatrati sebicnom ili iskomplexiranom ali zelim nesto…vise…


Znaš kako ... svi mi izvlačimo maximum iz domena u kome smo na neki način dobri .... ona je izvukla maximum iz svog izgleda, ti izvuci svoj maximum iz nečeg drugog. Moraš da naučiš da sebe prihvatiš onakvu kakva zapravo jesi, da izgradiš neki svoj stil i da živiš u skladu sa sobom i svojim željama.
 
Znas kako kazu one cike u onoj nekoj reklami (znam i kojoj) "Budi svoj, sledi svoje instinkte"....
Samo budi spontana, neposredna, iskrena i sigurna u sebe...

Ako bas sve to nisi poptuno uzmi Carnegie-ja i prelistaj malo.... jao, kako se zvala ona knjiga.... "Psihologija uspeha" ili tako nekako...
 
Ja sam uvek mislila da sam najlepsa, najpametnija, veoma dobra osoba, itd. i imala sam problem kako da smanjim previsoko misljenje o sebi... hahahha..... al ozbiljno... mada u sustini nisam neka da bas padnes u nesvest, al ono... skoro da sam izvukla neki svoj maximum... :wink:

U pubertetu sam, dakle imala taj problem da moram da shvatim i prihvatim da nisam centar sveta i da postoje i lepse od mene i pametnije i bolje osobe... To mi je bilo veoma bolno. :lol: Tada sam pocela stalno nesto sebi da zameram... :lol:

Kako da postanes lepa? :confused:
:idea: Pa, neguj telo i lice, ali neguj i licnost koja ce da izbija iz tog izgleda. Lepota nije nista bez licnosti i dobrote i snage i neznosti i sklada izmedju svega toga. :wink:
 
gossca:
Ja sam uvek mislila da sam najlepsa, najpametnija, veoma dobra osoba, itd. i imala sam problem kako da smanjim previsoko misljenje o sebi... hahahha..... al ozbiljno... mada u sustini nisam neka da bas padnes u nesvest, al ono... skoro da sam izvukla neki svoj maximum... :wink:
U pubertetu sam, dakle imala taj problem da moram da shvatim i prihvatim da nisam centar sveta i da postoje i lepse od mene i pametnije i bolje osobe... To mi je bilo veoma bolno. :lol: Tada sam pocela stalno nesto sebi da zameram... :lol:
Kako da postanes lepa? :confused:
:idea: Pa, neguj telo i lice, ali neguj i licnost koja ce da izbija iz tog izgleda. Lepota nije nista bez licnosti i dobrote i snage i neznosti i sklada izmedju svega toga. :wink:

He hehhehehe .. uvek sam tvrdila da su i one najlepše zapravo jako iskompleksirane i nikad zadovoljne :mrgreen:
 
Bilo nekad... u pubertetu... sada zameram sebi vise na nekim osobinama nego na fizickom izgledu... S godinama dodje, bar kod mene, do izvesnog prihvatanja svoje spoljasnjosti i pomirenja da sam takva - kakva sam...

Zadovoljna sam sobom. Moje vrline i mane su ono sto me cini posebnom i razlicitom. Prihvatila sam sebe, jos davno...

A sto se tice moje licnosti, stalno na necemu radim, ispravljam sebe i taj proces nikada nece biti gotov... do smrti... jer sebe uvek mozemo i trebamo duhovno usavrsavati.
 
love italy:
Ona je savrsena…prelepo lice,extra telo,kosa,oci…san svakog muskarca,a nocna mora svakoj curi…kada prodje SVI se za njom okrecu…a ja? Svi mi govore da sam lepa, ne zelim biti ona ali zelim da budem u centru paznje… sta prvo da uradim,kako da se ponasam,sta da nosim,sta nikako da ne dopustim sebi?
Nadam se da me necete smatrati sebicnom ili iskomplexiranom ali zelim nesto…vise…

Stvarno zasto se vi devojke toliko (mozda ne sve) toliko opterecujete time kako ce vas drugi dozivljavati! Poenta je opustiti se i uzivati u onome sto jeste i sto imate... Svi mi zudimo za necim novim, drugim, boljim, lepsim.... a u tom trazenju zaboravljamo da budemo zahvalni na onome sto VEC imamo i VEC jesmo. Na kraju krajeva, zasto je bitno biti u centru paznje. Pre ili kasnije I BICES u centru "necije" paznje; tada ti najverovatnije nece mnogo biti potrebna "paznja" drugih....
 

Back
Top