Gde su sve stacionirane američke trupe van amerike?

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Ovih dana čujem da je valjda na zapadu nemačke u bazi američke vojske i vazduhoplovnih snaga Sad-a povećan nivo bezbednosnih mera... valjda zbog 11. septembra...

Mislio sam da su se američke trupe povukle iz nemačke početkom 90-ih kad je počela gužva u sfrj, tj. da su se premestili u bosnu npr... medjutim izgleda da ih još ima i u nemačkoj.

dalje, koliko znam i u japanu ih ima...

dakle:

- Irak 160 000
- Avganistan
- Japan
- Nemačka
- BIH
- Srbija (Kosovo i Metohija)

U kojem ih broju ima u ovim zemljama i gde ih još ima širom sveta? :confused: Mislimd a ih ima i u velikoj britaniji, znam da su rekli da tamo imaju raketne sisteme i radare u okviru antibalističkog štita...
 
Pentagon gradi bazu kod iračko-iranske granice

Pentagon priprema izgradnju vojne baze nedaleko od iračko-iranske granice kako bi sprečio dostavljanje modernog oružja iz Irana šiitskim militantima širom Iraka, objavio je juče Vol strit džurnal u svom Internet izdanju, prenosi Rojters.
General-major Rik Linč, komandant Treće pešadijske divizije, izjavio je za tom listu da Pentagon planira i da izgradi utvrđene kontrolne punktove na glavnim autoputevima koji vode od iranske granice ka Bagdadu i postavi uređaje sa rendgenskim zracima i senzorima za eksploziv na graničnom prelazu između dve zemlje. Linč kaže da postoji veliki problem sa iranskim naoružanjem koje stiže u Irak. - Takvo iransko mešanje je problem i mi to moramo da zaustavimo - kazao je on. Baza će biti smeštena na oko šest kilometara od granice sa Iranom i biće korišćena najmanje dve godine. Američki zvaničnici kažu da nije poznato da li će ova baza biti među onima koje će nastaviti da funkcionišu nakon povlačenja glavnice američkih trupa iz Iraka.
 
Има их свуда, к'о жутих мрава.....


PRETNJE BOMBAŠKIM NAPADOM NA BAZU SAD U NEMAČKOJ
SVET - LJUDI I DOGAĐAJI - Utorak, Septembar 11, 2007 12:00


Pretnje bombaškim napadom upućene su američkoj vazduhoplovnoj bazi u zapadnoj Nemačkoj, što je pokrenulo opsežnu operaciju lokalne policije i američkih snaga da se obezbedi ta zona, saopštila je policija.

Policija u zapadnoj državi Rajna-Palatinat je navela da je američku bazu u ponedeljak uveče nazvao telefonom čovek koji je govorio nemački sa ruskim ili turskim naglaskom i zapretio da će bombama napasti vazdušnu bazu u Špagdalemu. Imao je bar četiri saučesnika.

'Posle telefonske pretnje Amerikanci su obavestili policiju koja je brzo, u saradnji sa američkim bezbednosnim snagama, preduzela mere da zaštiti avionsku bazu,' dodala je policija u saopstenju.

Pretnja je upučena dan uoči šeste godišnjice napada Al Kaide na SAD i oko nedelju dana pošto su nemačke vlasti sprečile bombaške napade na američke baze u Nemačkoj koje su planirali lokalni islamski militanti.
 
Blonde Knight:
The United States has over 200,000 troops stationed in 144 countries and territories. At any given time, it usually has another 20,000 sailors and Marines deployed afloat on Navy ships. In the more benign post-Cold War international environment, why does the United States need all of those forces positioned overseas?

The U.S. Military: Overextended Overseas
Jel znas ti covece srpski,nijedan tvoj post nisam procitao na srpskom jeziku...ne smeta mi nego cisto pitam? :?
 
Blonde Knight:
The United States has over 200,000 troops stationed in 144 countries and territories. At any given time, it usually has another 20,000 sailors and Marines deployed afloat on Navy ships. In the more benign post-Cold War international environment, why does the United States need all of those forces positioned overseas?

The U.S. Military: Overextended Overseas

Daj covece taj podatak je od pre 10 godina...
 

Back
Top