Šta fali PTT-KDS-u?

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
S obzirom da ovaj forum najviše odgovara ovoj temi, tu ću da napišem šta mislim da fali mom operatiru kablovske televizije, koji sve ozbiljnije zaostaje za onim što se naziva „konkurencija“, iako po zakonu konkurencije nema, jer se zna da neko područje može pokrivati samo jedan operater...

1) Dobar signal- u protelkim godinama, KDS se hvalio kako mu je to osnovna prednost u odnosu na ostale operatere, međutim dovoljno je baciti pogled na neke kanale, npr.
„Film +“ i shvatiti da su ta vremena, kada je KDS imao najjači signal prošla... Naravno ne treba zaboraviti ni da se signal na pojedinim ili neretko svim kanalima u potpunosti prekida... Uostalom, domogao sam se poslednjeg broja SBB-ovog časopisa „Kablovizor“, gde je u najavi digitalizacija signala i uvođenje HDTV-a. Time će i definitivno ovaj adut PTT-a biti zbrisan, jer znamo kolike su razlike i DVB-a u odnosu na analogni signal, a o HD-u da i ne govorimo...

2) Sve usluge na svim područjima- konkretno, gde ja živim, nema ničega osim televizije. To je zato što je moj deo mreže preuzet od nekog drugog operatera (beše „Telefonkabla“?). Nema radija, TV nadzor me ne zanima, kad sam zvao da pitam za Internet, rekli su da to još nije u planu (a godinama se kasni i sa onim što jeste u planu), a Pay-TV, koji je već godinama prisutan kod SBB-a je tek u nekoj pripremnoj fazi, dok realizacija još nije izvesna... To me dovodi i do sledeće stavke...

3) Sporost-kad sam se prijavio u novembru 2002. za KDS, rekoše da će uvođenje biti sigurno do Nove godine, jer sam se među prvima prijavio, nakon čega sam čekao do juna za uvođenje kabla i preko reda sam u julu dobio signal...

4) Izbor kanala-to je najzad nešto što i nije toliko loše za jednu „free-to-all“ šemu, ali se oseća da fale kanali poput „Fox Crime“-a, „TV 1000“ i naravno „HBO“-a.
P.S.:Neka košta koliko košta, samo uvedite već jednom taj Pay TV...

I na kraju, da li treba da kažem da je do pre nekoliko godina KDS bio najbolji operater u Srbiji, potom ga je pretekao SBB, a sada i Ikom...
Neko iz uprave PTT-a zloupotrebljava pravilo da nema konkurencije na istom području, pa štedi (čitaj: krade), umesto da ulaže u osavremenjavanje mreže. Poruka za one koji tek treba da se priključe, koji su kao i ja dobili na brošurama informaciju u raznim uslugama: to tek treba da se uvede-kroz nekoliko decenija :mad:!!!
 
Izgleda da ću sam morati da navedem neke od novijih problema... Sigurno ste (korisnici PTT-a) primetili da je kablovska poskupela. Razlog koji je naveden: "Opstanak na tržištu, opredeljenost na legalnost, trenutne cene ne pokrivaju sve troškove..." Nekako paralelno sa tim, nekoliko kanala je naprosto nestalo iz šeme, a među njima Pro 7, ranije Vox, Rai 2, Mediaset, nekoliko manjih domaćih (IBC, EMM,...). Da li je to PTT, kako je još ranije najavljivano, pred bankrotstvom?
 
UA, PTT!!! Još nekoliko domaćih kanala ne može da se prati!!! Pozivam vas sve da se peiključite akciji "Isterajmo istinu od lopuža!" Spremio sam jedan mail za KDS, pa možda mi pojasne onaj Marfijev zakon, koji sprovode (Rast cena usluga je obrnuto proporcionalan broju kanala i usluga u ponudi!"). Poz.
 
UA, PTT!!! Još nekoliko domaćih kanala ne može da se prati!!! Pozivam vas sve da se peiključite akciji "Isterajmo istinu od lopuža!" Spremio sam jedan mail za KDS, pa možda mi pojasne onaj Marfijev zakon, koji sprovode (Rast cena usluga je obrnuto proporcionalan broju kanala i usluga u ponudi!"). Poz.
Bombardujte im mail: info-kds@jp.ptt.yu. Tražite nove kanale (npr. Viasat "TV 1000")! Danas su možda vratili neke stare kanale, a pritom ukinuli "Classic FM TV"... Opet smo MI na gubitku...
 
Danas sam dobio mail sledeće sadržine: " "Classic FMTV" je trenutno isključen zbog tehničkih problema i uskoro će biti vraćen u osnovni paket. Ускоро се очекују нови канали и услуге, надамо се већ у наредних месец - два дана. Могуће су измене у основном пакету канала, а у сваком случају ће бити уведени додатни пакети канала који ће се додатно и плаћати, о чему ће корисници бити обавештени на прикладан начин." Najjača je ta ćirilična latinica :)
 

Back
Top