piski nam se kaki nam se

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
mame,
odakle ta potreba da za svoje dete pricate u prvom licu mnozine?znate li kako to zvuci?zasto to radite svom detetu?i ono ima licnost,nije vise povezano pupcanom vrpcom sa vama,nije valjda da vam to smeta?
ova pojava nikako ne moze da mi bude simpaticna,ali ne morate da se sad svadjate(ni sa mnom ni medjusobno),samo bih volela da malo iskopate zasto je to tako pa da objavite ovde :D
-ala smo lepo kakili,ali sad nam se povraca
-gospodjo svaka cast vama ali to me uopste ne zanima
:D:D:D
 
Pa, upravo ono sto si i sama rekla;
Da se naglasi veza izmedju majke i deteta. Dok je dete malo, majka prati svaku fiziolosku potrebu deteta pa i sama ucestvuje, bilko da je to hranjenje, sedenje na nosi ili ucenje tezih reci. Nijedna majka kad je neka ozbiljna situacija, recimo kod lekara, nece tako govoriti. Kao i kad joj dete odraste.
 
hanibal77:
mame,
odakle ta potreba da za svoje dete pricate u prvom licu mnozine?znate li kako to zvuci?zasto to radite svom detetu?i ono ima licnost,nije vise povezano pupcanom vrpcom sa vama,nije valjda da vam to smeta?
ova pojava nikako ne moze da mi bude simpaticna,ali ne morate da se sad svadjate(ni sa mnom ni medjusobno),samo bih volela da malo iskopate zasto je to tako pa da objavite ovde :D
-ala smo lepo kakili,ali sad nam se povraca
-gospodjo svaka cast vama ali to me uopste ne zanima
:D:D:D
:lol: :lol: :lol:

Е, годинама ме то неривира и годинама увек на реченицу ''МИ смо почели да какимо у ношу'' (или слично) ја се направим блесава, па питам:''Стварно? Ајд беба - у реду, али да ниси ти мало велика за ношу?'' :lol:
 
Ja konstantno greshim kod jedne stvari npr. kada neko pozdravlja moju cerkicu bilo od vaspitachica bilo od poznanika uvek ulecem da odgovaram umesto nje :shock: kao da dete ne ume samo...
istina je da je od skora pochela da pricha i neke rechi su joj josh teshke za izgovor ali shto kazu pusti dete da samo kaze, razumece se :smile:
 
Neko ispljune takvu frazu iz miloste, a neko ne. TAko nastaju zaguljene svekrve i Edipov i Elektrin kompleks. Kao ona ludaca sto iz kreveta bracnog nije htela da mi izadje, a jos manje iz nase sobe. Eto sad oni rastu i rastu, a nikako da porastu:???:
 
allice:
Ja konstantno greshim kod jedne stvari npr. kada neko pozdravlja moju cerkicu bilo od vaspitachica bilo od poznanika uvek ulecem da odgovaram umesto nje :shock: kao da dete ne ume samo...
istina je da je od skora pochela da pricha i neke rechi su joj josh teshke za izgovor ali shto kazu pusti dete da samo kaze, razumece se :smile:

Ја ове грешке нисам правила. Успешно сам се гризла за језик. :-D
Али сада смо кренули у први разред и ја ту не могу ништа. Сви смо кренули у тај први разред. Њему се само чини да је тамо сам! ;)
 
Meni ovo bilo slatko dok nisam postala roditelj... onda je počelo da me nervira. Ne znam čemu potreba za množinom, da li da se naglasi neraskidiva veza ili majke na trenutak izgube sopstvenu ličnost ...

Ali ... kao što je kojica krenula u školu tako i ja krenula u vrtić :| . Srećom, meni je to mnogo teže palo nego njemu pa ću ga pustiti samog da se tamo zabavlja :razz:
 
Ja uopste ne razmisljam o tome,jednostavno se ne opterecujem,nekad kazem MI,a nekad upotrebim trece lice jednine.Ne vidim u tome nista lose i ne volim sebi da zagorcavam zivot nekim tako nebitnim stvarima,a pogotovo ne volim tako arogantne i sebicne osobe koje uzivaju da se prave pametne i da skrecu paznju na sebe glupim fazonima tipa "al sam te ugasila" ,kada im neko saopsti neku vest,tj podeli sa njima svoju radost(nprm da je beba naucila jos jednu novu stvar),bez obzira na nacin na koji je to receno.
 
Јао, а ја баш највише уживам да се правим паметна и да ''угасим'' људе глупим фазоном када ми кажу да су са тридесет година научили да каке у ношу... Некако је то јаче од мене, ваљда сам толико арогантна и себична да не могу да поделим са њима радост...

Неко други, пак, ужива у томе што друге људе назива себичним, арогантним, у томе што им спочитава да се ''праве паметни'' и скрећу пажњу на себе....

*******, сви смо различити!
 
Сутра ће бити: МИ полазимо у школу, МИ смо добили петицу, МИ полажемо пријемни, МИ смо креснули женску, МИ смо се напили синоћ на журци па повраћали, МИ смо направили бебу некој малој па се женимо, МИ смо постали тата...ко у Династији, бокте, бришу се границе, више се не зна ко је ко и ко коме шта дође...све смо то МИ!
 
Hellen:
Сутра ће бити: МИ полазимо у школу, МИ смо добили петицу, МИ полажемо пријемни, МИ смо креснули женску, МИ смо се напили синоћ на журци па повраћали, МИ смо направили бебу некој малој па се женимо, МИ смо постали тата...ко у Династији, бокте, бришу се границе, више се не зна ко је ко и ко коме шта дође...све смо то МИ!


Au Hellen gde ti ode... Sto ste toliko uozbiljili temu, i ne znam sto vam to toliko smeta. Meni se omakne jer imam malu bebu pa mi je nekako logicnije da pricam u mnozini, ali zato mi se nikad ne desava da o cerki koja je starija pricam u mnozini. Valjda to ide s bebama, ne znam. A i ne smeta mi.
 

Back
Top