Ако желите посао у компанији ГУГЛ - одговорите:

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180

Bizarna pitanja na razgovoru za posao u kompaniji Gugl



1. ZAGONETKA - Suženi ste na visinu kovanice, a vaša masa je proporcionalno smanjena da se zadrži vaša početna gustoća. Potom ste bačeni u prazan stakleni mikser. Oštrice će se pokrenuti za 60 sekundi. Šta ćete uraditi?


Ovo pitanje je samo jedno u nizu čudnih pitanja koja u kompaniji „Google Inc." postavljaju kandidatima za posao. Ako želite da radite u toj kompaniji, suočićete se i sa sledećim pitanjima:

2. Koliko loptica za golf stane u školski autobus?

3. Koliko biste naplatili da operete sve prozore u Sijetlu?

4. Jedno od „najtežih" pitanja je ovo:

- Svaki muškarac u selu sa 100 venčanih parova je prevario svoju ženu.

- Svaka supruga u selu istog časa zna kad je svaki od muškaraca prevario
svoju suprugu, ali ne i za svog muža.

- Seoski zakon zabranjuje neverstvo.

- Bilo koja žena koja je u stanju da dokaže da je njen muž bio neveran,
mora da ga ubije isti dan.

- Jednoga dana seoska kraljica objavi da je najmanje jedan suprug bio neveran.

- Šta će se dogoditi?


**************************************************************************************************

Прво сам помислио да је у питању неко зезање - али није! Ова питања заиста донекле имају смисла. Како би сте ви одговорили на њих и да ли би сте икада
конкурисали за посао у Гуглу под оваквим условима?

Једна наша сународница која живи у САД огласила се и на неки начин објаснила
о чему се ради:

Dusica (10/09/2007)

GOSPODO, mi koji zivimo ovde u Americi ....ne bismo rekli da se radi o BIZARNIM PITANJIMA. Americku "CORPORATE ELITE" ne interesuje koliko imate godina, za koliko godina ste zavrsili studije, da li napamet znate deset knjiga koje ste nabubali ne bi li dobili ocenu 10 ...da li "in" izgledate......Americke menadzere ISKLJUCIVO zanima vase ZNANJE i da li ste u stanju da trezveno mislite. Bubanje ovde NE postoji. A sto se tice "bizarnih pitanja" kako vi navodite...... gotovo svaki intervju za posao podrazumeva najmanje 200 ovakvih problema !!!! Uzgred, fakultetska diploma se vrednuje samo 40 % !!! Smisao za humor, trezveno misljenje i vasa "personality" ..vrednuje se ostalih 60 %. Testiranje traje 3 nedelje cak iako ste zavrsili Harvard !!! Probni rad je zakon. Gospodo, ovo NIJE Srbija !!!!

****************************************************************************************************
 
Еремита
Тачно Мито, њих највише занима да имају стабилне људе који не праве проблеме и који су креативни и добри у решавању практичних проблема, отпорни на стрес...

То ти је будућност. Јеси ли гледао Трамповог Шегрта? Екстра емисија.
 
eremita:
**************************************************************************************************

Прво сам помислио да је у питању неко зезање - али није! Ова питања заиста донекле имају смисла. Како би сте ви одговорили на њих и да ли би сте икада
конкурисали за посао у Гуглу под оваквим условима?

Једна наша сународница која живи у САД огласила се и на неки начин објаснила
о чему се ради:

Dusica (10/09/2007)

GOSPODO, mi koji zivimo ovde u Americi ....ne bismo rekli da se radi o BIZARNIM PITANJIMA. Americku "CORPORATE ELITE" ne interesuje koliko imate godina, za koliko godina ste zavrsili studije, da li napamet znate deset knjiga koje ste nabubali ne bi li dobili ocenu 10 ...da li "in" izgledate......Americke menadzere ISKLJUCIVO zanima vase ZNANJE i da li ste u stanju da trezveno mislite. Bubanje ovde NE postoji. A sto se tice "bizarnih pitanja" kako vi navodite...... gotovo svaki intervju za posao podrazumeva najmanje 200 ovakvih problema !!!! Uzgred, fakultetska diploma se vrednuje samo 40 % !!! Smisao za humor, trezveno misljenje i vasa "personality" ..vrednuje se ostalih 60 %. Testiranje traje 3 nedelje cak iako ste zavrsili Harvard !!! Probni rad je zakon. Gospodo, ovo NIJE Srbija !!!!

****************************************************************************************************

Па тај систем убрзо долази и код нас, уствари, већ постоје компаније (фирме) које функционишу по истим принципима. :wink:
 
Strela:
Па тај систем убрзо долази и код нас, уствари, већ постоје компаније (фирме) које функционишу по истим принципима. :wink:

Loš je to sistem.
Za nas je sistem kao u Japanu. Militarizam u ekonomiji: rad, red i disciplina.
Inače, ako maštamo i dalje o samoupravnom sistemu po principu ''radio ne radio svira mi radio'' nećemo daleko dogurati.
 
Dikan:
Loš je to sistem.
Za nas je sistem kao u Japanu. Militarizam u ekonomiji: rad, red i disciplina.
Inače, ako maštamo i dalje o samoupravnom sistemu po principu ''radio ne radio svira mi radio'' nećemo daleko dogurati.

Фирме у којима је потребна креативност радије користе овакве системе.

У Гуглу су чак укинулу радно време.
 
Cossack:
Фирме у којима је потребна креативност радије користе овакве системе.

У Гуглу су чак укинулу радно време.

Svaka firma ima pravo da sama odredi pravila poslovanja unutar nje, pod uslovom da ne krši
osnovna prava čoveka i radnika.
Te firme koje se bave visokom tehnologojim daju privilegije naučnicima, programerima i inžinjerima.
Za uzvrat žele rezultate i dela. Dok god im donosiš profit imaćeš sve moguće povlastice.
Ja sam više govorio u smislu radne discipline i privrženosti firmi koja ti obezbeđuje egzistenciju
kod radnika i vlasnika firme u Japanu.
Ali nažalost mi nemamo ni takve radnike ni takve kapitaliste.
Što nas ne mora sprečavati da težimo tome. Loše stvari u mentalitetu se mogu menjati.
 



1. ZAGONETKA - Suženi ste na visinu kovanice, a vaša masa je proporcionalno smanjena da se zadrži vaša početna gustoća. Potom ste bačeni u prazan stakleni mikser. Oštrice će se pokrenuti za 60 sekundi. Šta ćete uraditi?

ludo cu se zezati pod ventilatorom. mozda i odspavam malo...pod pretpostavkom da sam u startu preziveo smanjivanje do velicine novcica.


2. Koliko loptica za golf stane u školski autobus?

ne stane. loptice za golf nemaju sta da traze u skolskom autobusu. elementarni propisi...


3. Koliko biste naplatili da operete sve prozore u Sijetlu?

ja sam posten, oprao bih prozore za dhz, al samo ako ne insistiraju da se pere sa deterdzentom...

4. Jedno od „najtežih" pitanja je ovo:


- Svaki muškarac u selu sa 100 venčanih parova je prevario svoju ženu.

- Svaka supruga u selu istog časa zna kad je svaki od muškaraca prevario
svoju suprugu, ali ne i za svog muža.

- Seoski zakon zabranjuje neverstvo.

- Bilo koja žena koja je u stanju da dokaže da je njen muž bio neveran,
mora da ga ubije isti dan.

- Jednoga dana seoska kraljica objavi da je najmanje jedan suprug bio neveran.

- Šta će se dogoditi?


ne bih da ga ureknem, al kralj je ebo chvorka...
 
Dikan:
Svaka firma ima pravo da sama odredi pravila poslovanja unutar nje, pod uslovom da ne krši
osnovna prava čoveka i radnika.
Te firme koje se bave visokom tehnologojim daju privilegije naučnicima, programerima i inžinjerima.
Za uzvrat žele rezultate i dela. Dok god im donosiš profit imaćeš sve moguće povlastice.
Ja sam više govorio u smislu radne discipline i privrženosti firmi koja ti obezbeđuje egzistenciju
kod radnika i vlasnika firme u Japanu.
Ali nažalost mi nemamo ni takve radnike ni takve kapitaliste.
Što nas ne mora sprečavati da težimo tome. Loše stvari u mentalitetu se mogu menjati.

Не бих рекла да је проблем у менталитету. Наши људи су се доказали

као одлични радници, стручњаци у свету, на готово свим пољима.

Код нас је проблем системске природе, наиме из самоуправног социјализма,

улетели смо у неки првобитни дивљи капитализам, у коме се не поштују

елементарна права запослених!
 
Lacibg:
U svoje vreme sam morao na konkursu da radim zadatke, vršim prevod, pričam viceve na Engleskom i Srpskom ... Znam da sam pregažen za novo vreme ... :lol: Ne znam kako bih se snašao.

Dođeš smrtno ozbiljan, pripravan da maksimalno odgovoriš, nadajući se svojoj budućnosti a ostaneš otvorenih usta ... :lol:

Чини ти се, по мени је лакше него некад. Сада је главно да будеш стабилан у сваком погледу и позитиван, да би добио неко солидно место.

Способности да, али тимски рад је врло важан данас, а нико не воли да има посла са не знам каквим људима.
 
JABUCHILO:



1. ZAGONETKA - Suženi ste na visinu kovanice, a vaša masa je proporcionalno smanjena da se zadrži vaša početna gustoća. Potom ste bačeni u prazan stakleni mikser. Oštrice će se pokrenuti za 60 sekundi. Šta ćete uraditi?

ludo cu se zezati pod ventilatorom. mozda i odspavam malo...pod pretpostavkom da sam u startu preziveo smanjivanje do velicine novcica.


2. Koliko loptica za golf stane u školski autobus?

ne stane. loptice za golf nemaju sta da traze u skolskom autobusu. elementarni propisi...


3. Koliko biste naplatili da operete sve prozore u Sijetlu?

ja sam posten, oprao bih prozore za dhz, al samo ako ne insistiraju da se pere sa deterdzentom...

4. Jedno od „najtežih" pitanja je ovo:


- Svaki muškarac u selu sa 100 venčanih parova je prevario svoju ženu.

- Svaka supruga u selu istog časa zna kad je svaki od muškaraca prevario
svoju suprugu, ali ne i za svog muža.

- Seoski zakon zabranjuje neverstvo.

- Bilo koja žena koja je u stanju da dokaže da je njen muž bio neveran,
mora da ga ubije isti dan.

- Jednoga dana seoska kraljica objavi da je najmanje jedan suprug bio neveran.

- Šta će se dogoditi?


ne bih da ga ureknem, al kralj je ebo chvorka...
Maestralno! Bravo! :D
 
eremita:
- Svaki muškarac u selu sa 100 venčanih parova je prevario svoju ženu.

- Svaka supruga u selu istog časa zna kad je svaki od muškaraca prevario
svoju suprugu, ali ne i za svog muža.

- Seoski zakon zabranjuje neverstvo.

- Bilo koja žena koja je u stanju da dokaže da je njen muž bio neveran,
mora da ga ubije isti dan.

- Jednoga dana seoska kraljica objavi da je najmanje jedan suprug bio neveran.

- Šta će se dogoditi?


****************************************************************************************************
Kakva li su tek pitanja za posao u Microsoftu :shock:
 
eremita:

Bizarna pitanja na razgovoru za posao u kompaniji Gugl



1. ZAGONETKA - Suženi ste na visinu kovanice, a vaša masa je proporcionalno smanjena da se zadrži vaša početna gustoća. Potom ste bačeni u prazan stakleni mikser. Oštrice će se pokrenuti za 60 sekundi. Šta ćete uraditi?


Ovo pitanje je samo jedno u nizu čudnih pitanja koja u kompaniji „Google Inc." postavljaju kandidatima za posao. Ako želite da radite u toj kompaniji, suočićete se i sa sledećim pitanjima:

2. Koliko loptica za golf stane u školski autobus?

3. Koliko biste naplatili da operete sve prozore u Sijetlu?

4. Jedno od „najtežih" pitanja je ovo:

- Svaki muškarac u selu sa 100 venčanih parova je prevario svoju ženu.

- Svaka supruga u selu istog časa zna kad je svaki od muškaraca prevario
svoju suprugu, ali ne i za svog muža.

- Seoski zakon zabranjuje neverstvo.

- Bilo koja žena koja je u stanju da dokaže da je njen muž bio neveran,
mora da ga ubije isti dan.

- Jednoga dana seoska kraljica objavi da je najmanje jedan suprug bio neveran.

- Šta će se dogoditi?


**************************************************************************************************

Прво сам помислио да је у питању неко зезање - али није! Ова питања заиста донекле имају смисла. Како би сте ви одговорили на њих и да ли би сте икада
конкурисали за посао у Гуглу под оваквим условима?

Једна наша сународница која живи у САД огласила се и на неки начин објаснила
о чему се ради:

Dusica (10/09/2007)

GOSPODO, mi koji zivimo ovde u Americi ....ne bismo rekli da se radi o BIZARNIM PITANJIMA. Americku "CORPORATE ELITE" ne interesuje koliko imate godina, za koliko godina ste zavrsili studije, da li napamet znate deset knjiga koje ste nabubali ne bi li dobili ocenu 10 ...da li "in" izgledate......Americke menadzere ISKLJUCIVO zanima vase ZNANJE i da li ste u stanju da trezveno mislite. Bubanje ovde NE postoji. A sto se tice "bizarnih pitanja" kako vi navodite...... gotovo svaki intervju za posao podrazumeva najmanje 200 ovakvih problema !!!! Uzgred, fakultetska diploma se vrednuje samo 40 % !!! Smisao za humor, trezveno misljenje i vasa "personality" ..vrednuje se ostalih 60 %. Testiranje traje 3 nedelje cak iako ste zavrsili Harvard !!! Probni rad je zakon. Gospodo, ovo NIJE Srbija !!!!

****************************************************************************************************


Ovo je forum politika...a da probas na nekom drugom.Isto tako tema ti je prepisana sa burekovog foruma...vec vidjeno!!!!
 
Moreplovka....:
Ovo je forum politika...a da probas na nekom drugom.Isto tako tema ti je prepisana sa burekovog foruma...vec vidjeno!!!!

Луда жено, какав "бурек" форум...... ово је чланак из новина који сам прочитао и поставио као тему са сајта: вести дана.......
 

Back
Top