Koji je program najbolji za izgradnju sajtova

  • Začetnik teme www123www
  • Datum pokretanja
W

www123www

Gost
Posto sam skoro pristupio forumu internet krstarice i nemogu da pronadnjem tekstove u kojima je bilo reci o izgradnji sajtova, moze li neko da mi to objasni u kracim crtama ako nije neki problem. Naime hteo bih da znam u kom se programu sajtovi najcesce izradjuju, kako se postavljaju, kako se zapravo oni uredjuju, i kako se njima pristupa kada se na sajtu dodaju novi podaci.
Unapred hvala
 
www123www:
Posto sam skoro pristupio forumu internet krstarice i nemogu da pronadnjem tekstove u kojima je bilo reci o izgradnji sajtova, moze li neko da mi to objasni u kracim crtama ako nije neki problem. Naime hteo bih da znam u kom se programu sajtovi najcesce izradjuju, kako se postavljaju, kako se zapravo oni uredjuju, i kako se njima pristupa kada se na sajtu dodaju novi podaci.
Unapred hvala
Najbolji program je onaj skojim ti znas najbolje da radis...
 
Ima jako puno programa sa kojima se stranice rade ali vecina ih zahtijeva barem malo da znas HTML.
Ja sam nasao jako koristan i jednostavan za raditi profesionalne stranice i zove se "Webeasy profesional".
Jako je lagan za raditi i ne trebas nista znati u vezi HTML, jos ako znas malo sa photoshop, nema ti granica.
Nadam se da ce ti pomoci :-)))).
Pozdrav
 
Red_Zmaja:
DEVIL:
Red_Zmaja:
Publisher...Dreamweaver...Flash...pa ti odluci sam...ja koristim ova tri...

da ovi su odlicni premda i
ACEHtml nije losh...
Nisam ga probao gde na netu mogu da nadjem nesto o njemu...ako znas unapred hvala...p.s. nikad mi dosta tih programa svaki odradi svoj deo posla...a ja tragam za savrsenstvom... :D

Evo link za ACEHtml

http://download.com.com/redir?pid=1...now&lop=link&destUrl=/3001-2048-10247258.html
 
E, sad, da bi napravio solidan sajt treba ti nesto vise programa.

Prvo i prvo: HTML editor. Ja imam AceHTML Pro 4.0 i mogu da ti kazem da je super editor i da ima odlican Help.(HTML, JavaScript ...) 1st Page je takodje odlican i prilicno jeftin (0.00 din), kao i jos bezbroj editora za HTML. Ako hoces da HTML stranu napravis "na brzaka" treba ti recimo Dreamweaver, FrontPage ili nesto slicno. Dreamweaver je zakon, ali je takodje malo teze uci u stos sa njim (mislim na naprednije opcije, naravno). Ako hoces program ovakvog tipa imas u OpenOffice-u jedno programce koje radi po principu WYSIWYG ali je daleko od Dreamwavera.

Sto se tice grafike dobar je vise-manje svaki ozbiljniji program za obradu grafike. E, sad nesto sto se sve vise trazi jeste Shockwave Flash. Za rad sa *.swf fajlovima je daleko najbolji Macromedia Flash, ali je potrebno vreme da se snadjes u njemu... Ima jedno malo programce CoffeCup Firestarter koje sluzi istoj svrsi ali ima samo par opcije i uz par klikova mozes da napravis, doduse krajnje proste, swf fajlove...

Dakle: ako imas mnogo para za licence, najbolji je Macromedia Studio MX + recimo Photoshop ili neki slicni, a ako hoces sve za dz. dosta dobra je kombinacija: OpenOffice + 1st Page + GIMP (recimo) i jos CoffeCup Firestarter (ako je za dz. posto nisam bas siguran). Naravno skini, recimo, Apache, PHP i MySQL server - da bi mogao da testiras dinamicke strane vezane za baze podataka kod kuce...
 
RiSK:
E, sad, da bi napravio solidan sajt treba ti nesto vise programa.

Prvo i prvo: HTML editor. Ja imam AceHTML Pro 4.0 i mogu da ti kazem da je super editor i da ima odlican Help.(HTML, JavaScript ...) 1st Page je takodje odlican i prilicno jeftin (0.00 din), kao i jos bezbroj editora za HTML. Ako hoces da HTML stranu napravis "na brzaka" treba ti recimo Dreamweaver, FrontPage ili nesto slicno. Dreamweaver je zakon, ali je takodje malo teze uci u stos sa njim (mislim na naprednije opcije, naravno). Ako hoces program ovakvog tipa imas u OpenOffice-u jedno programce koje radi po principu WYSIWYG ali je daleko od Dreamwavera.

Sto se tice grafike dobar je vise-manje svaki ozbiljniji program za obradu grafike. E, sad nesto sto se sve vise trazi jeste Shockwave Flash. Za rad sa *.swf fajlovima je daleko najbolji Macromedia Flash, ali je potrebno vreme da se snadjes u njemu... Ima jedno malo programce CoffeCup Firestarter koje sluzi istoj svrsi ali ima samo par opcije i uz par klikova mozes da napravis, doduse krajnje proste, swf fajlove...

Dakle: ako imas mnogo para za licence, najbolji je Macromedia Studio MX + recimo Photoshop ili neki slicni, a ako hoces sve za dz. dosta dobra je kombinacija: OpenOffice + 1st Page + GIMP (recimo) i jos CoffeCup Firestarter (ako je za dz. posto nisam bas siguran). Naravno skini, recimo, Apache, PHP i MySQL server - da bi mogao da testiras dinamicke strane vezane za baze podataka kod kuce...
Probo sam 1 page...prevaziso ga je publisher...a Dreamweaver je mocan znam prvi put kad sam uso u njega mislio sam da sam dzabe bacio pare i da necu moci da se snadjem....ali sad sve izgleda drugacije...i dalje stojim pri onome najbolji program je onaj s kojim najbolje znas da radis
 
Evo i tebi isti odgovor ka o set-u
Pa da nesto kazem u vezi ove teme.
Pre svege pitanje je koliko znas o web dizajnu i HTMl
Za uredjivanje web sajtova po meni je najbolji
Dreamweaver 4 i dreamweaver mx Posto sam se sa tim
programima bavio dosta dugo dok ih nisam savlado skroz
isti nude veoma dosta zanimljivih funkcija
tako da se moze naptraviti savrsen sajt u kombinaciji sa nekim grafickim programom
za obradu slika i grafike a zato ti preporucujem Macromedia fireworks 4 ili mx
Sto se tice licence ovih programa oni su veoma skupi za nase uslove.
Za Flash sajtove najbolje je koristiti Flash 5 ili mx ,Samo sto je fles
mnogo konfuzan i tezak za pocetnika samim time da jos i moras da poznajes
Flashov programski jezik Action script koji je slican javascriptu.
Za HTMl editore nebih se pozalio na Homesite 5 pa jos i na Acehtml 5 koji ima dosta
gotovih javascript kodova samim time jos je free.
tu mozemo dodati i Tehnosoft2.1 Html Studio koji je isto besplatan ima i podrsku za
java script i vizual basic.
Za graficku obradu dobro dodje jedan Adobe photoshop 7 ili ti Ulead Photo impact 8 koji nudu dosta zanimljivih stvari
i veoma je jednostavan za koriscenje.
Za banere bi preporucio selecto Baner shop gif animator 5 ili ulead gif animator.
Da zaboravio sam da napomenem Kod flash sajtova postoje dva veoma solidna programa
za izradu flash sajtova a to su Kool Moves 3.6 ili 4.0 i 3d flash animator 4 release 4
programi su veoma jeftini samim time za te pare pruzaju dosta toga pogotovo 3d flash animator.

A o tome Kako koristiti neke od programa iz macromedinog paketa na netu ima dosta
tutoriala o njima samo sto su na engleskom pa nekome to zadaje glavobolju
ZATO USKORO NA MOME SAJTU www.aleksanet.com MOCI CETE NACI SRPSKI TUTORIALS .A tu ce se naci za pocetak
programi Macromedia dreamweaver 4 i fireworks 4 nadam se i Flash 5
Samim time da Flash poznajem dobro.
 

Back
Top