Da li neko zna...

IllyriaDuncan

Obećava
Poruka
64
Evo, ovo mi je vec druga tema koju danas postavljam ovde, ali posto su sasvim razlicitog karaktera, nisam htela da ih guram u jednu.
Pitanje koje cu da postavim je cudno i probala sam da saznam odgovor na mnogo mesta, sto nasih sto stranih...niko nema pojma. E, sada da vidimo da li ovde neko mozda mozda zna.
Da li se neko kojim slucajem seca stripa koji je izasao negde '90-tih u Politikinom Zabavniku...zvao se "Tajna razdvojene licnosti", a glavni junaci su bili Vover i Selena, par ljudi sa paranormalnim mocima (Vover predvida stvari, Selena je pomalo empata i veoma dobar hipnotizer). Radnja pocinje tako sto jedan svestenik zamoli Selenu da mu pomogne da medu autisticnom decom, o kojima on vodi racuna, pronade ono koje izaziva cudne pojave. Selena pokusava da pridobije Vovera, ali on prvo odbija (njihov odnos nije uvek idealan). Posle, nakon sto pocnu da ga proganjaju nocne more sa "iseccima" iz slucaja, ipak pristaje...itd.
Strip je crno-beli (bar je tako izasao kod nas), crtez mu je (po mom misljenju) bio malo tu i tamo, ali je zato prica bila...wow. Mogli su i X-files da izazovu sa tim.
Godiste stripa (kada je pravljen) ne mogu da odredim i ono sto me najvise nervira...ne znam ko je autor/i. Imena nema nigde, sto je izludujuce. NIti ikakvih tragova odakle bi strip mogao biti.
Ne znam koliko puta sam pisala "Zabavniku" (imaju zanimljivu politiku neodgovaranja citaocima) i ne znam gde sve nisam pitala...od kolekcionara (koji uglavnom nemaju pojma o cemu se radi, osim onih koji skupljaju bas "Zabavnik" i stripove iz njega) do prepodavaca. Niko ne zna nista.
E, sada, vi ste mi poslednja nada...mozda ovde neko zna nesto...vidim da ima dosta ljubitelja i pravih poznavaoca, pa se nadam da mi neko moze pomoci.
U svako slucaju, hvala vam unapred :)
 
Poznat mi je taj strip. Google je izbacio broj PZ i datum kada je izašao, sa foruma gde se neko takođe raspitivao o ovom stripu.
PZ#2156(23.4.1993)

E sad, ako nema nigde imena autora... Možeš da probaš da prevedeš naziv na francuski i italijanski, pa da kucaš na Google, da vidiš da li će nešto da izbaci. Ali ja ne bih očekivao previše, jer su male šanse da se domaći i originalni naziv baš poklapaju. Sad ću da potražim taj PZ kod sebe, da malo prelistam, možda ulovim u nekom uglu potpis autora ; )
 

Back
Top