nervozni muzevi koji vicu

Zavedi pravilo da "kad se babo vrati kuci pijan" ;-) prvo jede i ode pod tus, pa da tek onda kaze "dobar dan"... eliminisaces 90% svadja... a vremenom ce shvatiti da razlog nervoze nisi ti... ili mozda ipak jesi, nisi navela?...:-)
 
Budi malo političar,kažu da su žene najbolji političari!
Najverovatnije sam pravila istu grešku ko i ti u braku,ali sad za ovo vreme koje sam razvedena shvatila sam da žena treba da bude političar.
Valjda nije svaki put takav,kad nije kaži mu kroz šalu samo da mu daš na znanje.Tako i možeš dosta problema da rešiš u braku,.Ja to koristim sad sa muškarcima na poslu .
Pokušaj možda upali!Držim ti palčeve!
 
Muz koji vice , nije za tebe ...danas malo vice , sutra ce malo da bije ...

I sad odo , ne mogu da se ne iznerviram , mrzim nasilnike , bili oni mentalni ili fizicki...

A tebi savetujem da porazmislis o tome i sama ...ako na forumu trazis podrsku da zbrises , ili potvrdu da to nije ok , evo od mene si je upravo dobila.
 
Uhhh ja ne podnosim kada neko vice na mene, odmah mi se place. :(
Ne bih nikada mogla da zivim sa nekim ko se dernja po kuci kao nenormalan i to jos za neku glupost.
Moj bivsi decko je znao povremeno da vikne na mene i to mi je baaaaas smetalo. To je jedan od razloga zasto je bivsi. :wink:
 
Ha ha
Samo mu kažeš idi pa viči na tvoju majku koja te je tako vaspitala!!!
Moj muž je imao užasne navike iz svoje kuće.
Kad je sve u redu, onda je i on, podrazumeva se, super.
Ukoliko mu nešto zasmeta, tipa otvara ulazna vrata, a ja otvorila prozor, stvori se jaka promaja, vrata zalupe, on počne da urla zašto sam otvorila prozor, ili tako prasne iz nekog idiotskog razloga.
Morala sam mesecima da ga prevaspitavam, zamislite užasa.
Teškom mukom i raznoraznim sistemima sam uspela (90%). Sistemi su bili razni: od finog objašnjavanja da ne želim viku, i da mi objasni zašto viče, gde sam tačno pogrešila i čime izazvala toliku viku, do toga da sam i sama vkala što je totalno protivno mojoj prirodi ali šta ćeš, sila boga ne moli.
 
Moj muž ne viče i ne bi dobro ni prošao da viče na mene - mogu da budem glasnija od njega. A što se tiče mame i vikanja na nju, tačno bih ga kod nje i poslala - pogotovo, što, nažalost živimo u zajednici pa bi brzo i stigao.
U jednom momentu ,na početku zajedničkog života, počeo je da gestikulira i priča brzo i glasnije , pa sam mu rekla da izađe napolje i da se izmaše, ako može neka i odleti pa kad se vrati onda ćemo pričati - normalno.
U što mrzim, viku, ciku, dreku - njegova mama ima tu naviku da sikće i da ciči kad nije po njenom, a ja se užasavam. Nisam tako ni odgajena ni vaspitavana, sve razmirice se rešavaju normalnim razgovorom.
 
Nisi jedina i moj je takav. Mene to moze jako da iznervira i vise puta smo se sporeckali oko toga, jer ja kayem Nemoj da vices, a on kaye da ne vice (ko da nije svestan koliko je glasan). Nekom je napisao da ako vice da je i nasilan. Nije, bar moj nije uopste agresivan, ovo kod njega je pre porodicna crta i cale njegov je glasan...Mene je npr. jako nerviralo sto se dere kad smo u kolima, dok vozi, stalno neka nervoza i komentari na racun drugih voyaca, lepo mu kazem Opusti se, ne mozes da menjas ceo sveet...Onda on kaze da mu je lakse kad vice i kad se dere valjda se tako isprazni...Razliciti smo ebiga, meni je lakse da cutim... :?
 
dragoslava:
Budi malo političar,kažu da su žene najbolji političari!
Najverovatnije sam pravila istu grešku ko i ti u braku,ali sad za ovo vreme koje sam razvedena shvatila sam da žena treba da bude političar.
Valjda nije svaki put takav,kad nije kaži mu kroz šalu samo da mu daš na znanje.Tako i možeš dosta problema da rešiš u braku,.Ja to koristim sad sa muškarcima na poslu .
Pokušaj možda upali!Držim ti palčeve!

Meni jedna baba pričala da žena treba da bude glumica! I to glavna -ukoliko želi da sapunica zvana brak potraje više sezona(decenija!). Svi oko nje statiraju a jedino ona glumi!!! Eeeee, samo nismo sve rođene za glumice. Pa, još glavne! :?
 
Jao, ja sam nervozna devojka koja vice :I
Ako kazem nesto smisleno, a ne budem poslusana ni posle 2 ponavljanja istog, usedice bujica teskih reci. To u slucaju da sam nervozna. A desi mi se s vremena na vreme:)
Ali nije strasno:). Ja ne mogu njega da tucem, a on moze takodje da podvikne ako preteram, tako da je vrlo zanimljivo kad dodje do okrsaja:)
 
Ni na dete se ne vice a kamoli na zenu...To rade primitivci koji imaju potrebu da skrecu paznju i urlanjem pokazuju ko je glavni..i ko koga treba da slusa..To su obicno oni koje niko ne slusa kada govore normalno....
Zamolis ga najpre da smanji ton za nekoliko decibela jer sasvim dobro cujes,a ako ne upali dreknes i ti na njega koliko god mozes,sistem-zbuniti protivnika i zakazes razgovor na zapocetu temu za izvesno vreme kada malo stisa strasti.
Nekada to moze biti i desetak minuta..
Pa ko ljudi... :)
 
macka vracarka:
Ni na dete se ne vice a kamoli na zenu...To rade primitivci koji imaju potrebu da skrecu paznju i urlanjem pokazuju ko je glavni..i ko koga treba da slusa..To su obicno oni koje niko ne slusa kada govore normalno....
Zamolis ga najpre da smanji ton za nekoliko decibela jer sasvim dobro cujes,a ako ne upali dreknes i ti na njega koliko god mozes,sistem-zbuniti protivnika i zakazes razgovor na zapocetu temu za izvesno vreme kada malo stisa strasti.
Nekada to moze biti i desetak minuta..
Pa ko ljudi... :)
Slažem se sa ovom tehnikom ;)
 
Vodi ga kod psihijatra........ja nisam ni znala koliko ruzno zvuci,kada se muz i zena dernjaju,dok nisam imala priliku da gledam jednu takvu scenu sa strane.Tek sad shvatam kako smo moj bivsi muz i ja izgledali grozno u nekim momentima.Jednostavno nemoj da mu dozvolis da urla na tebe.Kada pocne,ti se samo skloni,da on lepo shvati da neces da slusas njegovo dranje.Ako se deres i ti(kao naprimer sto sam znala ja)onda ne postizes nista,on nece cuti sta imas da mu kazes,ti ces se samo iznervirati.Vec mu lepo okrenes ledja,pa neka urla sam na sebe koliko god hoce.Pa kad se opet pretvori u coveka,onda ga saslusaj.
 
dragoslava:
Budi malo političar,kažu da su žene najbolji političari!
Najverovatnije sam pravila istu grešku ko i ti u braku,ali sad za ovo vreme koje sam razvedena shvatila sam da žena treba da bude političar.
Valjda nije svaki put takav,kad nije kaži mu kroz šalu samo da mu daš na znanje.Tako i možeš dosta problema da rešiš u braku,.Ja to koristim sad sa muškarcima na poslu .
Pokušaj možda upali!Držim ti palčeve!
Baš tako...
Treba da budete političar. Kada sam nervozan i iskre sevaju iz nozdrva... malo "politike" i miran sam ko jagnješce...

Šalim se malo, ali se malo i ne šalim... No, dodao bih, pas koji laje ne ujeda. To što neko viče, sigurno postoje razlozi. Probajte zajedno da ih pronađete i neutrališete.

Neko ovde reče da sada viče, a posle će da bije. Ne... to obično ne znači to.
 
E dobre su vam fore...tako sam se i ja ranije palila kao hepo-kocka,kad moj pocne nesto da drami tj. vice.Pocnem i ja da vicem i onda se oboje deremo,niko nikog ne slusa i obavezno mu spomenem celu familiju,i sve sto mi smeta kod njih(a razlog vike je bio neki banalan) i tako se bez veze posvadjamo.E sad,kad imam malo vise staza,imam drugu taktiku.Moj muz dodje s posla i treba nesto od papirologije da se radi,a posto je totalno neorganizovan sto se tice papira,pocne da galami tipa"mi ne mozemo ovako da radimo,opet si pogresno sabrala!!!" a onda vidi da je pogresio,njegova krivica-a ja ga samo pogledam preko ramena pa kazem" e bas sam mislila veceras da se zesce kresnemo,ali posto se deres bez veze, prosla me volja..."Ili, kada pocne neka debata i vidim da pocinje da podize ton, ja samo sasecem u stilu"nemam zelje da se svadjam"...i onda ga ignorisem, pa kad se posle par min. smiri pitam ga sta se dere,ako je on rastao u divljini,ima nas koji nismo,a ako ga je neko iznervirao van kuce,neka se na njega dere jer moze lako da naidje na promenjenu bravu na vratima...nama zezanja sa mnom!
 
Tako je, treba mu reći da nije svjestan s kim se zajebava, jer mi žene kad uđemo u neke godine poludimo same od sebe. A moja kolegica Anja kaže:" Drage žene, trebamo im malo mamu protresti, jer su ih one takve neuroične odgojile, pa im žena kriva za sve".
 
Poznajem neke zene koje zezaju svoje muzeve,dupe im pomeraju i oni su kao male mace.Cim im pokazes da si fer igrac,odmah se okuraze i dozvoljavaju sebi mnogo...dobro rece necija baba,treba biti glumica!Jeste malo zamorno,ali sta ces kad oni samo tako mogu da se dovedu u red.Ja se foliram po potrebi.I da vidis kako je onda fin,pazljiv..pogotovo kad foliram onaj pogled u daljinu,kao zamisljena sam nesto,odsutna...pa mi stize poruka(od telenora da dopunim kredit),ja se kao nasmejem zagonetno,pa odgovorim...a on samo gleda.E onda pocinje prica"pile sta mislis da odemo malo na odmor negde,gde bi ti zelela..." i tako to,pa da vidis kako posle kao kucence seni...
 

Back
Top