Da li je ok ako ON nije nikada i ni zbog cega ljubomoran?

Hellen:
Хм..ево покушавам да замислим али ми не иде......Које су то ситуације у једној складној вези где би мушкарац (или жена) ''требало да покаже љубомору''???

Мислим, баш нешто размишљам о својој садашњој вези... Ниједног тренутка нисам показала љубомору..јер је нисам осетила!
Причање о бившим љубавима ме не потреса, јер су бивше...
Коментарисање неких добрих риба на улици ме не потреса јер и ја волим да коментаришем (и типове и рибе)...
Његово дружење са другарицама, колегиницама и комшиницама ме не потреса јер су то само колегинице, другарице и комшинице....
Знам да му бивша риба понекад напише смс, али остали су у добрим односима (као што и ја понекад разменим по неки смс или разговор са неким бившим - сасвим пријатељски)...и то ме такође не потреса јер знам да ме не угрожава... Чак ми је драго што видим да је то човек који може да прекине дугу везу на леп начин и да остане у неком културном односу са бившим девојкама..
И сад - не знам где би требало да покажем љубомору, а не знам и зашто би требало да је осећам?

Odprilike bih i ja ovako napisala!
Sazrelo se, Hellen, sazrelo- u glavi! Svoja si na svome. A tu onda nema mesta ljubomori! ;)
 
Pa takav odnos je sjajan. U suštini i ja sam takva, nemam razloga da se potresam niti pravim ljubomorne scene niti sam to ikad radila. Ali moj muž mi je od prvog dana bukvalno rekao da je ljubomoran,ali nikad nismo zapali u takvu situaciju gde bi to pokazao. Tako da ne funkcionišemo loše. :)
Mada imam dosta drugarica čiji su muževi ili momci ljubomorni, ne daju im da dišu, moraju da im se javljaju za svaki korak, moraju da pitaju u stilu:"Da li mogu.." - dok oni imaju pravo da prave male izlete...:sad:
 
Е, да, сетих се једне фазе свог бившег брака... Мој муж никако и никад није био љубоморан...и љубомора ни са моје ни са његове стране никада није ни била предмет нашег размишљања или разговора...
Међутим, када сам осетила да пуцамо, да се удаљавамо...када сам осетила да ме више не гледа на онај начин као пре...осетила сам потребу да покаже љубомору. Чак сам му једном испричала (и мало преувеличала) како ми је било пријатно у друштву са једним типом (за којег је знао да му се допадам), не бих ли у њему пробудила љубомору.
Сад кад размишљам...питам се зашто сам тада желела да буде љубоморан...и сад ми је јасно да сам тада осећала да га губим, осећала сам да се удаљавамо и желела сам с једне стране да га на тај начин поново заинтересујем за себе, а са друге стране да ми бар љубомором, ако не на други начин, покаже да му је још стало до мене!
Његова љубомора ми је, у ствари, била потребна као потврда његове љубави, јер је више нисам добијала на друге начине!
 
Sasvim je OK!
Ja sam bas takva: anti-ljubomoran tip. Muskarcima nije bas jasna ta moja extremnost, ali to je moja priroda, sto sigurno ne znaci da mi nije stalo i da sam hladna. Znam da je drugoj strani nekada tesko shvatiti...cak ni decko sa kojim sam bila u visegodisnjoj vezi nije potpuno razumeo tu moju vrstu antiljubomorstva...to vremenom stvara nesigurnost.
Ljubomoru posmatram kao nedostatak samopouzdanja, dostojanstva a u nekim tezim slucajevima pripadnici te osobine po meni imaju prilicno izvrnuto poimanje ljubavi kroz posesivnost.
Nepotrebna su suvisna pitanja gde si, sa kim si, do kada si, bla, bla...

Mada, trebala bih da radim malo na sebi i bar ponekad budem ljubomorna, cisto da je drugoj strani malo lakse...hehe...
 
pravnicax:
Sasvim je OK!
Ja sam bas takva: anti-ljubomoran tip. Muskarcima nije bas jasna ta moja extremnost, ali to je moja priroda, sto sigurno ne znaci da mi nije stalo i da sam hladna. Znam da je drugoj strani nekada tesko shvatiti...cak ni decko sa kojim sam bila u visegodisnjoj vezi nije potpuno razumeo tu moju vrstu antiljubomorstva...to vremenom stvara nesigurnost.
Ljubomoru posmatram kao nedostatak samopouzdanja, dostojanstva a u nekim tezim slucajevima pripadnici te osobine po meni imaju prilicno izvrnuto poimanje ljubavi kroz posesivnost.
Nepotrebna su suvisna pitanja gde si, sa kim si, do kada si, bla, bla...

Mada, trebala bih da radim malo na sebi i bar ponekad budem ljubomorna, cisto da je drugoj strani malo lakse...hehe...

haha pa shta kad smeka drugu i pri tome pushi cigaru kako reagujes
da li mu izbijesh cigaru ili ne
 
Hellen--Мислим, баш нешто размишљам о својој садашњој вези... Ниједног тренутка нисам показала љубомору..јер је нисам осетила!
Причање о бившим љубавима ме не потреса, јер су бивше...
Коментарисање неких добрих риба на улици ме не потреса јер и ја волим да коментаришем (и типове и рибе)...
Његово дружење са другарицама, колегиницама и комшиницама ме не потреса јер су то само колегинице, другарице и комшинице....
Знам да му бивша риба понекад напише смс, али остали су у добрим односима (као што и ја понекад разменим по неки смс или разговор са неким бившим - сасвим пријатељски)...и то ме такође не потреса јер знам да ме не угрожава... Чак ми је драго што видим да је то човек који може да прекине дугу везу на леп начин и да остане у неком културном односу са бившим девојкама..
И сад - не знам где би требало да покажем љубомору, а не знам и зашто би требало да је осећам?[/QUOTE]


:shock: Blago tebi....
Ja sam mislila da se ljubomora smanjuje s godinama,ali izgleda da nije tako(bar ne u mom slučaju) Do pre par godina,to osećanje mi je bilo skoro potpuno strano..Ali,recimo sada,polako počinjem da se takmičim sa komšijskim psom(znate ono:-ljubomoran kao pas).Pojma nemam šta mi se to u, međuvremenu, desilo :confused: Užasno me to živcira!
Glupo je...i bezveze :evil:
 

Back
Top