Divljanje Zapadnih investitora u Novom Sadu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MudriMag

Zainteresovan član
Poruka
104
Odmah da na pocetku kazem nisam nacionalista nikad bio ! Da me ne shvatite pogresno. Radi se vise - manje o ekonomskom opstanku ali je pitanje POLITICKO. Dakle ja sa bavim web dizajnom ( radim web sajtove ) i pomalo programiram, nemam za sad firmu ali mi je dobro islo poslednjih 7 - 8 godina. naplacivao sam od 200 do 800 Eura sajt u poslednje vreme , zavisi za koga i sta se radi. Pre par meseci pojavila se u Novom sadu
neka firma koja je na sav glas reklamirala izradu web sajtova za 50 do 100 E i to sve sa .Com domenom i hostingom. Ubrzo se ispostavilo da je lik koji je gazda , bas i nije gazda i da su prave gazde ameri.Naravno...Ameri su dali pare pa se on ovde malo zeza.... Opet stara prica koja se ponavlja u svim granama privrede. Dolaze veliki ( Ameri ili neko drugi ) i obaraju cenu do besmisla !!! Naravno oni vide racunicu , ali to UNISTAVA domacu privredu . Nema sanse da bilo ko od nas prezivi radeci normalno . Isto je sa MERKATOROM , METRO-om , ..... Doslo je sada i do ovoga u nasem poslu. ovome MORA da se stane na put i da se odredi minimalna cena nekog proizvoda. NE MOZE se praviti sajt za 5999 din !!!! a hosting i domen davati za dz. ( idite na www.rentasajt.com pa vidite sami ).MORA da se zabrani strancima da investiraju svoje pare u nasu privredu ako to steti nasim privrednicima. Iako sam mislio da otvorim radnju i prijavim se , ali sad necu iz principa. Ne dam ni dinara drzavi koja ne brani domacu proizvodnju !!! Globalizam SUX.
 
Pa i nije ti to bas isto poredjenje kao sa Merkatorom. Zasto da takvi kao ti deru ljude po 800 evra kad isto to moze i za 100 evra.Zbog takvih kao sto si ti u Srbiji i jeste ovako zaostala.Pa ti recimo u Srbiji kompjuter koji na zapadu kosta 500 evra ovde kosta 1000 i slicno.Ti ponudi da radis sajt od 40-80 evra pa lepo umesto sto si kao do sad drao ljude i uradis jedan sajt za mesec dana i time zaradis 3-4 prosecne plate u Srbiji i ladis jaja ,morati da uradis 10 puta toliko.
 
haha, deranje koze sa ledja....pa ja napravim jedan sajt mesecno. to nije deranje koze sa ledja. jedino sto necu da radim ko masina kod nekog za 3 dolara na sat.. moje mosterije se do sada nisu puno zalile. znao se neki red. dodju , daju lovu i dobiju to sto su narucili. ali kod mene nema gluposti i placanja preko racuna. samo Evri na sunce. Ali eto sad i za sirotinju rentasajt.... pa ko voli nek izvoli. A ti mora da si neki zaposlen u drzavnoj sluzbi...vas bas briga za sve ovo...
 
José Luis Torrente:
Pa i nije ti to bas isto poredjenje kao sa Merkatorom. Zasto da takvi kao ti deru ljude po 800 evra kad isto to moze i za 100 evra.Zbog takvih kao sto si ti u Srbiji i jeste ovako zaostala.Pa ti recimo u Srbiji kompjuter koji na zapadu kosta 500 evra ovde kosta 1000 i slicno.Ti ponudi da radis sajt od 40-80 evra pa lepo umesto sto si kao do sad drao ljude i uradis jedan sajt za mesec dana i time zaradis 3-4 prosecne plate u Srbiji i ladis jaja ,morati da uradis 10 puta toliko.
Ovaj, mislim ... tržišna ekonomija :lol: pa yebote, EU 'oće da ubije naše seljake, pa niko ni prstom da mrdne ... Al svi zakukaju kad dođe red na njihov resor.
Al u pravu si, ima i mangupa koji ovde nepotrebno deru. Ovi na Kaleniću što dovoze iz Mađarske skuplji su od prodavnica. Tako da im polako biznis od "petostrukih" cena polako pada.
 
Ponuda i potražnja.Ameri su doneli tehnološki napredak sa računarima i programiranjem,sad je došlo vreme da obore cene i eksploatišu jeftinu radnu snagu širom Sveta,da pokažu nabeđenim programerima da su samo najamni radnici.Još kad velike softverske kompanije nateraju sve programere da kupe licence za softver koji koriste...nadrljali ste! 8-)
 
MudriMag:
haha, deranje koze sa ledja....pa ja napravim jedan sajt mesecno. to nije deranje koze sa ledja. jedino sto necu da radim ko masina kod nekog za 3 dolara na sat.. moje mosterije se do sada nisu puno zalile. znao se neki red. dodju , daju lovu i dobiju to sto su narucili. ali kod mene nema gluposti i placanja preko racuna. samo Evri na sunce. Ali eto sad i za sirotinju rentasajt.... pa ko voli nek izvoli. A ti mora da si neki zaposlen u drzavnoj sluzbi...vas bas briga za sve ovo...

Na zalost nisam zaposlen u drzavnoj sluzbi.
Ako mi je od necega muka to je od domacih jajara bilo koje vrste.Ti sto ti se nisu bunili su oni kojima tih 800 evra i ne znaci mnogo e sada ce i oni koji nemaju tih 800 evra moci za 50 da otvore sajt.Po tvome sirotinja ne bi trebala nista da ima.Pa zbog takvih i imamo internet koji je najlosiji ali i najskulji u Evrpopi,najskuplje racunare i racunarske komponente u Evropi ....itd.Da ne prelazim na druge oblasti zivota.Pre cu da dam nekom francuzu,japancu,nemcu.....50 evra nego nekom nasem jajari 100.
Inace ja sam samo za zabranu investicija iz bivsih SFRJ republika tj ustasama,muslijama,makedoncima,dukljanima i janezima ne bi dao ni trafiku da kupe ili otvore ovde za ostale je ulaz slobodan.
 
MudriMag:
vi ste verovatno grupica dzabalebarosa. Jeli iko od vas negde zaposlen ? Znate li sta znaci kad neko pocne da prodaje nesto 10 X ispod normalne cene ? Kakve veze ima to sa "..nabedjenim programerima.." . Ovaj posao jednostavno mora da se ceni. Ne moze se web dizajner meriti sa radnikom u fabrici.
Ko si ti da određuješ ''normalnu'' cenu?Tržište je tržište,i roba može ili ne može da se proda.A ti ako ne možeš da prodaš robu,menjaj posao.Isto važi i za nas. 8-)
 
MudriMag:
vi ste verovatno grupica dzabalebarosa. Jeli iko od vas negde zaposlen ? Znate li sta znaci kad neko pocne da prodaje nesto 10 X ispod normalne cene ? Kakve veze ima to sa "..nabedjenim programerima.." . Ovaj posao jednostavno mora da se ceni. Ne moze se web dizajner meriti sa radnikom u fabrici.

Cekaj a zasto to ne bi gledali ovako a tako zaista i jeste a to je da ti nesto prodajes 10 puta vise od normalne cene.Ti ameri su budale i dali su cenu 50 evra sa kojom ce raditi u minusu? Pa tako se to radi bato.Ide se na kolicinu uz pristupacnu cenu a ne da radim sto manje a da sto vise zaradim.To ti je isto kao kad u nekom butiku vidis bermude za 2500 dinara a iste te kod kineza 500 dinara.I sta po tebi je taj kinez debil i prodaje po 5 puta nizoj ceni od realne tj radi sa gubitkom.
 
pa sad chovek je u pravu mag mislim...mora da se znaju pravila igre...uvek se setim mog drugara kako je zavrshio u holandiji pre nekoliko godina...radio chovek book-ove za manekenke... cena bila na trzhishtu npr...800 evra a on ishao sa 500... chovek je profesionalac, znachi ista usluga kao kod bilo kog holandskog profesionalca... elem, jedne vecheri, izlazi on iz studija i ispred ga cekaju 4 tipa sa bezbol palicama... i tako ga polome da je bio u gipsanom koritu godinu dana.. danas je skoro vec pa invalid. najzanimljivije je bilo shta su mu rekli kad su ga polomili... kazhu, e sad lepo, nemamo mi nishta protiv da ti radish taj posao, al' naplacivacesh kao i mi isto 800 evra...

za nauk....
 
Шон:
pa sad chovek je u pravu mag mislim...mora da se znaju pravila igre...uvek se setim mog drugara kako je zavrshio u holandiji pre nekoliko godina...radio chovek book-ove za manekenke... cena bila na trzhishtu npr...800 evra a on ishao sa 500... chovek je profesionalac, znachi ista usluga kao kod bilo kog holandskog profesionalca... elem, jedne vecheri, izlazi on iz studija i ispred ga cekaju 4 tipa sa bezbol palicama... i tako ga polome da je bio u gipsanom koritu godinu dana.. danas je skoro vec pa invalid. najzanimljivije je bilo shta su mu rekli kad su ga polomili... kazhu, e sad lepo, nemamo mi nishta protiv da ti radish taj posao, al' naplacivacesh kao i mi isto 800 evra...

za nauk....
E,sad pretera...To nije zakon ponude i potražnje,nego reket,i to ne teniski. :lol:
 
...voleo bih da cujem nekog ko je radio u eu i onda da lupa ovde...zna li neko koliko kosta izrada najjednostavnijeg site-a u drzavama eu ili sad...u banjaluci gde trenutno radim najednostavniji site sa besplatnim domenom koji klinci rade po skolama kosta najmanje 100 eu...bez te cifre niko ne prica...a uradi se za par sati ili i pre ako ima vec skinuto sa neta sta treba i ako nisu musterije zahtevne...
 
Шон:
pa sad chovek je u pravu mag mislim...mora da se znaju pravila igre...uvek se setim mog drugara kako je zavrshio u holandiji pre nekoliko godina...radio chovek [B]book-ove za manekenke.[/B].. cena bila na trzhishtu npr...800 evra a on ishao sa 500... chovek je profesionalac, znachi ista usluga kao kod bilo kog holandskog profesionalca... elem, jedne vecheri, izlazi on iz studija i ispred ga cekaju 4 tipa sa bezbol palicama... i


za nauk....
:mrgreen: :mrgreen: pa ne mos' svako da ode i da bude Pimp u Holandezi tek tako
 
ljudi , kao sto rekoh, lako je smejati se tudjoj muci. kad bude vas zakacilo isto to pitacu vas. Samo da znate da kupovinom ovakvih proizvoda unistavate sopstvenu privredu. da ne govorimo o tome da cete na kraju svi ici da radite kod takvih gazda za 350 E mesecno.....ako vam je to cilj svaka vam cast...
 
MudriMag:
ljudi , kao sto rekoh, lako je smejati se tudjoj muci. kad bude vas zakacilo isto to pitacu vas. Samo da znate da kupovinom ovakvih proizvoda unistavate sopstvenu privredu. da ne govorimo o tome da cete na kraju svi ici da radite kod takvih gazda za 350 E mesecno.....ako vam je to cilj svaka vam cast...


...tako se to radi kad nema drzave...ko im radi za tu lovu...ipak mora da postoji neko ko ima neposredan kontakt s trzistem...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top