.Idoli/uzori.

Идоле немам , али нешто као узор ми је Ратко Младић.

Zar ta *********? :o Kakav si ti to Srbin...?

Joj, koja glupa i navikana pricica......... "Treba bit svoj, treba prihvatiti sebe, bla, bla..........."..........
Hteli mi to ili ne, neko nam kroji zivot....... Kad udjes u radnju sa Garderobom poleteces za lepim majcicama, zar ne?
Zasto? Zato sto je to moderno!!! A modu kroji neki matori seljak u Francuskoj u mi se svi, nudale, oblacimo kako on nacrta..............

Moj idol i uzor......... Ma zar to nije isto, ugledam se na oba i zelim biti kao oni...............
Definitivno Shou iz benda Alice Nice............. Definitivno!!!

Ovakvo kontraproduktivno razmišljanje dovodi do potpunog gubitka individualnosti.
Ljudi se razlikuju jedni od drugih po mislima i delima,a ne po odeći.

Ili je možda bolje ovako :arrow:

Svi su kao jedan,savršeno disciplinovani,dok ih njihov "uzor i idol" ponosno posmatra odozgo...
 
Мислим да не треба имати идоле и величати неку особу која је мање више за наш живот безначајна (под овим мислим неке славне личности типа Мајкл Џексон, Цеца, Бритни Спирс, у фазону ''јао они су екстра популарни, ја их волим обожавам имам милион њиохових постера... :roll: ) Ја лично никада нисам имао идола, а ни неког узора, настојим да ствари радим на свој начин и да учим на својим и грешкама људи у мом окружењу...

:mrgreen:
taj je !

moj jedini...ideal savrsenstva :heart:
 
Joj, koja glupa i navikana pricica......... "Treba bit svoj, treba prihvatiti sebe, bla, bla..........."..........
Hteli mi to ili ne, neko nam kroji zivot....... Kad udjes u radnju sa Garderobom poleteces za lepim majcicama, zar ne?
Zasto? Zato sto je to moderno!!! A modu kroji neki matori seljak u Francuskoj u mi se svi, nudale, oblacimo kako on nacrta..............

Moj idol i uzor......... Ma zar to nije isto, ugledam se na oba i zelim biti kao oni...............
Definitivno Shou iz benda Alice Nice............. Definitivno!!!
Мода искључује лично мишљење.
Мрзим моду.
Треба бити свој...
 
Moj idol ... Pa.... Kad neko kaže idol ja prvo pomislim na Cvetu Majtanović (ha ha ha). Što se tiče slavnih ja im mogu biti fan ali oni meni idoli...teško. Fan sam Marije Šerifović (uspešna, lepo peva) . Ali ona mi ne može biti idol jer se odmah vidi da je lenčuga. Kada ti za sebe ne možeš da zapneš i da smršaš onda si stvarno..... glup.
 
5nirnk.jpg



Aaaaaaaaaa,dje je sad Sibil??? :hahaha: :hahaha: :hahaha: :rofl: Prof. fizike........:hahaha: salim se

ezhg6q.jpg
 
zna se da su na forumu mahom inividualci, siva eminencija i naravno mi ne priznajemo idolopoklonstvo ka makar kome, al stvarno idol je po meni baš prejaka reč, kao božanstvo, a nema tog koga bih ja nazvao Bogom... opet uzor, značilo bi da se ugledaš na tog nekog, želiš da budeš i živiš kao on... dakle, ima samo ljudi (i poznatih i nepoznatih) koje poštujem, čiji rad i/ili stvaralaštvo poštujem i čiji se stavovi poklapaju sa mojim , a to nije nijedno od ova dva - svoj život, misli, stavove isl. ne izvlačim iz drugih...
 
Nemam idol ali posto volim kosarku oduvek i manji uvek mi idol bio Bodiroga(jedinstven kosarkas,pobednicki mentalitet,pristojan,skroman ...) ali ovako nemam danas neki idol,cenim jedan odredjeni broj licnosti ali to je sve..
 
Fina temica.

Za pocetak, cinjenica da se neko na svom zivotnom putu nekome divi ili da se na nekoga ugleda uopste ne nzcai da taj neko nije originalan ili jedinstven.
Sta uopste znaci biti jedinstven?
Koliko uopste mozes biti originalan u 21om veku kada je sve vec vidjeno, sve je prozivljeno.

Simpaticno mi je kada neko kaze " Ja sam drugaciji od drugih zbog svog oblacenja naprimer".
Zar zaista mislite da to sto ste obukli, koliko god se vama inovativno i cool cinilo nije vec neko nekada obukao. Naivno je misliti tako nesto.
" Ja sam poseban jer skupljam bedzeve, to je moj zastitni znak" ..da ,tvoj i zastitni znak od mozda jos milion tinejkdzera na ovom svetu koji takodje misle kako su kul i originalni:)

Moram da se vratim na par recenica koje su recene, kao

Treba biti jedinstven i furati svoj stil.
Donekle se slazem. Ali sta znaci furati svoj stil? Kako ces znati u cemu se najbolje osecas ako pre toga ne probas jos barem 15 stilova? Kako ces znati da si to zaista ti ako ne prodjes kroz vise faza?
Samim tim sto si covek i sto si jedinka kakve nema vise nigde na svetu ti si posebna. Milion klinaca ima isti stil oblacenja, iste hobije , i svi su oni jedinstveni.
Ali ne zbog tih obelezja vec zato sto su jedinstveni po difoltu. Samim rodjenjem postajes jedinstven:)

Ajmo dalje.
nemam uzor(niko nije savrsen)a nemam ni idola....ne znam zasto nije se rodio taj kome cu 100 posto zavideti!
Vrlo je pohvalno sto ne zavidis nikome. Ni ne treba;)
Medjutim, gresis u startu sto mislis da je idol/uzor neko kome treba zaviditi ili neko ko je savrsen.
Nema takve definicije u udzbeniku:)

Idol je malo teska rec i ja generalno ne volim da je koristim. Idol je divinizovana osoba, ona kojoj se podredjujes u potpunosti...a da bi to cinio moras biti ili potpuno frustrirana licnost ili fanatik .
uzor je vec nesto sasvim normalno:)
Nije uopste lose imati neke dobre uzore . Nije poenta u tome da ih kopiras , poenta je u ucenju, poenta je u razvijanju svoje licnosti ucenjem neceg novog sto do tada nisi znao, u obracanju paznje na nove obrasce zivota i zivotnog stila. Ne moras ih prihvatiti , ali mozes prosiriti vidike.

tema....sklona sam idolopoklonstvu....rekla bih da je to zato sto jos nisam u potpunosti zrela osoba.
Marta moja...ljudi se traze ceo zivot.
Ako ti neko dodje u 20oj i kaze. ja sam potpuno izgradjena licnost sa potpuno izgradjenim stavovima i necu da ih menjam jer sam jedinstven, bez od njega ko od kuge.
Moj topli savet.
Ono sto cini jednog pametnog i nadasve zrelog coveka jeste ucenje i usavrsavanje celog zivota.
A usavrsavanje se vrsi i kroz druzenje i proucavanje pa ako zelis i ugledanje na druge ljude.

Ja sam imala mnogo uzora...nikada ih nisam kopirala ali me svaki inspirisao na svoj nacin.

Iz fascinacije Jim Morrisonom sa nekih 15 godina razvila se zelja da pisem..citala sam poeziju i pre ali eto bas me je njegova energija i ljubav prema lirici i poeziji nadahnula da i sama pocnem da pisem. U pocetku sam ga i kopirala...pisala sam o stvarima o kojima nisam imala veze sa vezom pa su nastajale pesme o viskiju i bolesnim starcima i kurvama...iz ove perspektive je to strasno smesno ali ja sam to vrlo ozbiljno shvataha. Danas sam donekle pronasla svoj put u poeziji.

Bilo je jos uzora..mozda napisem kasnije..ali mislim da sam vec smorila..a nisam se vratila na se recenice i citate na koje sam zelela;(
 
wild child:
Koliko uopste mozes biti originalan u 21om veku kada je sve vec vidjeno, sve je prozivljeno.
jeste, zašto onda uopšte da živimo. :P
ili, osuđeni smo da živimo neoriginalno.
pa daj... ovo što mi živimo nije ni prvi ni poslednji način života.
Zar zaista mislite da to sto ste obukli, koliko god se vama inovativno i cool cinilo nije vec neko nekada obukao. Naivno je misliti tako nesto.
da, ja sam okružen mladim i urbanim i originalnim i samosvesnim ljudima koji svi redom nose palestinke i martinke i izlaze u crnu kuću. odlepio sam.

a jel mogu ja da dođem u 25oj i da kažem da sam izgrađena ličnost sa izgrađenim stavovima? pošto jesam. :P

PS: jesi primetila da si gola?
 
Poslednja izmena:

Back
Top