SEBICNOST

Moja sebicnost...

  • 1- ko mene kamenom, ja njega hlebom

  • 2- nesebicno se dajem svima

  • 3- nesebicna sam osoba, volim da volim

  • 4- ono, dajem se

  • 5- kako prema kome, po zasluzi

  • 6-vise nesebican, nego sebican

  • 7- zivim u svom svetu, al' trudim se iz srca, keve mi

  • 8- zivim u svom svetu, ima par ljudi prema kojima nisam sebican

  • 9- zivim u svom svetu, druge retko i vidjam

  • 10-ja volim samo sebe, a druge ko ****


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
D

divlja

Gost
Koliko ste sebicni? Dajte sebi ocenu od 1-10 u anketi.

Onda mi recite, jel' vam tako lepo ili bi voleli da to promenite?

U kojim situacijama covek mozda treba da bude sebican?

I neki recept, ako neko ima, kako da se od toga covek leci, ono koliko moze bar.

Hvala. :razz:
 
Uh, pa ne znam. Zavisi od situacije, perioda. Ako gledam generalno onda poprilicno, mada to sebi ne priznajem cesto i nisam zadovoljna. Nekad zelim da budem vise, nekad mi je krivo sto nisam manje. Meni jako dragi ljudi kazu da sam veoma pazljiva, oni sa kojima odrzavam povrsne kontakte da sam distancirana. To bi znacilo da sam sebicna, kada su emocije u pitanju, osim prema bliskima, a to onda i nije sebicluk, strasan. Sto se tice nekih usluga, pomaganja, sve sto mogu ja ucinim, cak i vise nego sto se ocekuje. To su sve price drugih koje su do mene stigle, ne govorim napamet i sebe hvaleci ili kudeci. Dakle, i jesam i nisam. Opet esej. :)
 
Kakav esej, to ovi procitaju prvo pitanje i odgovore, zamore se deca. :-)

Ja hvatam sebe da sam sebicna onda kad bas mislim da nisam. Nervira me to.:?
 
divlja:
Ja hvatam sebe da sam sebicna onda kad bas mislim da nisam. Nervira me to.:?


I ja imam taj problem. I to shvatim, da sam sebicna, kada se zestoko naljutim na nekog zato sto je sebican. Onda sednem, udahnem duboko i kazem, pa i ti si kozo uradila to, to i to, cuti tu. Pa se nerviram sto sam skot. :)

Sad sam videla i pitanje kada je ok biti sebican.

Mislim da je ok biti sebican kada su u pitanju neke vazne zivotne situacije. Covek mora sam o sebi da brine. Ako se lisimo nekih stvari zbog drugih (sad bi me neko propratio sa ccc) onda sebi odmazemo i to ne valja. Zato sam protiv slepog pracenja tzv. morala. Nemoguce je biti dobar prema svakome u zivotu. Ako ne moras nemoj da povredjujes, ali ako je to za tebe jedini izlaz, moras.
 
MYOB:
I ja imam taj problem. I to shvatim, da sam sebicna, kada se zestoko naljutim na nekog zato sto je sebican. Onda sednem, udahnem duboko i kazem, pa i ti si kozo uradila to, to i to, cuti tu. Pa se nerviram sto sam skot. :)


A kod mene je drugacije, uglavnom izigravam u tim situacijama Majku Terezu i onda provalim da to radim samo da bih se ja osecala dobro i da bi sebi dala na vrednosti u sopstvenim ocima. Al' nategnuto je to malo i onda se sebi smucim, mada se onda opet postavlja pitanje, ako ne izigravam Majku Terezu, onda sam posteno sebicna, a ovako ....ne znam ni sama...:roll:
 
divlja:
A kod mene je drugacije, uglavnom izigravam u tim situacijama Majku Terezu i onda provalim da to radim samo da bih se ja osecala dobro i da bi sebi dala na vrednosti u sopstvenim ocima. Al' nategnuto je to malo i onda se sebi smucim, mada se onda opet postavlja pitanje, ako ne izigravam Majku Terezu, onda sam posteno sebicna, a ovako ....ne znam ni sama...:roll:

Meni to ne uspeva. Iz ociju mi sve citaju. Jedno vreme sam htela da nosim tamne cvike, koje inace treba da nosim, ali ne nosim, kako bih mogla vise da se foliram. :) Tako kada me bas briga za nesto, ljudi uvek znaju i kazu - smaram, jel da? A ako je neka akcija u pitanju, gde ja treba nesto nerado da ucinim, ali da bih bila faca pristanem, uvek se u procesu ili toliko iznerviram sto sam zapocinjala i sama kazem da me bas briga ili pocnem da se smejem na glas posto se ponasam kao svetica, a u sebi mislim na nesto svoje. Ne uspeva mi foliranje.
 
Ma nije foliranje, ja se cak zestoko istripujem da to tako treba i mora i da je to moja duznost! :lol:
Zato sam i pitala da li je ok biti sebican, ono posteno, nego zaludjivati se sa nekakvim "podvizima"? Jer ti podvizi mogu i da donesu ploda! Razumes?

A najsebicnija sam na sitna cimanja, to me ne tangira. Neko me zove telefonom, ja tog trenutka necu da pricam i onda ne dizem slusalicu. Prekidam ljude kad me smaraju u sred recenice i tako...:lol:
 
divlja:
Ma nije foliranje, ja se cak zestoko istripujem da to tako treba i mora i da je to moja duznost! :lol:
Zato sam i pitala da li je ok biti sebican, ono posteno, nego zaludjivati se sa nekakvim "podvizima"? Jer ti podvizi mogu i da donesu ploda! Razumes?

Da, da. Razumem. Ma ne treba time da se opterecujes. Uzivaj u plodovima. Uostalom, ako razmisljas o tim stvarima, onda i nisi sasvim neiskrena. Neko ko se stvarno ne slaze sa nesebicnoscu, vec radi iz nekog tripa, za korist, ne brine da li je bolje ovako ili onako. To sto znas da nisi 100% u tome ne umanjuje dobro delo.
 

Back
Top