biram tezi put

tiportoinafrica

Zainteresovan član
Poruka
167
Drage moje,

da li iko od vas ima taj utisak da stalno od nekoliko ponudjenih puteva uvijek (svjesno rekla bih) bira onaj najtezi...I sto je jos gore, taj put me stalno vraca na pocetak svega...

Ok, cinjenica je da mi ti putevi ponekad pomazu na putu samoosvjescenja ali ipak..sto ja ne zivim kao sav drugi normalan svijet!

Kad ovako na miru razmisljam o tome, cini mi se da je to malo mazohisticki?

Molim potvrdu:)
 
Uhhh, krene po dobru , pa katasrofa i na kraju se sve prosecno zavrshi.
Rekla bih bez nerviranja nema nishta.Valjda tako treba - ko ce ga znati. A i tom sasvim drugom normalnom svetu garant ne ide sve ko po loju, mislimo ovo je dobro, ovako cu kad ono pljus sranjce.
Pa opet iz pocetka...
 
tiportoinafrica:
Drage moje,

da li iko od vas ima taj utisak da stalno od nekoliko ponudjenih puteva uvijek (svjesno rekla bih) bira onaj najtezi...I sto je jos gore, taj put me stalno vraca na pocetak svega...

Ok, cinjenica je da mi ti putevi ponekad pomazu na putu samoosvjescenja ali ipak..sto ja ne zivim kao sav drugi normalan svijet!

Kad ovako na miru razmisljam o tome, cini mi se da je to malo mazohisticki?

Molim potvrdu:)
Samoosvešćivanje je jako bitan faktor sreće. Ne mislim da je mazohizam u pitanju, baš naprotiv. Svaka lekcija koja nije preteška za tebe kao pojedinca je dobro došla.
 
Mislim da nije do samospoznaje. I nije proseravanje. Kad god sam imala jasan izbor, nekako sam svesno birala teži put. Jednom otkrih i zašto. Sve ostalo nije izazov.
Kada se stvar završi, ostaje praznina. Zato nam nije dato da sve znamo. Jesam za to da biramo uvek teži put. Ko zna zašto je to dobro.
 
kučka:
Mazohisticki je ..to sigurno ..niko svstan nece izabrati tezi put ako ima izbor

joooj..pazi ne moram da znam ko je sta napisao..znam unapred:)
znas sta.dala bih pet godina zivota da su mi stvari tako jednostavne kao tebi.vidis laksi put.ides njim.i stvarno , sta je tu nejasno?
a ja opet nadjem nacin da uvek izaberem tezi, mamu mu jbem.cak i kad ga nema , ja ga iscackam.
vise se i ne nerviram.sta zna dete sta je trista kila.uzme i nosi.
 
:-D :-D :grin: :grin: Sidny ..cmokic pre svega..Akcenat sam stavila na ..ako imamo izbor..logicno je da cemo tada izmedju tezeg i lakseg ..izabrati laksi..pod uslovom da taj laksi put vodi krajnjem cilju.nekada i makijavelisticki..Samo nije ni meni uvek tako jednostavno,ali se trudim da sebi olaksam. bilo je lomova..trnovitih putica,lutanja i bauljanja do onog tracka svetlosti na kraju puta..A kome nije..stvar je samo u tome da posle svega toga..biras laksi put i ne cackas tamo gde ne svrbi..:-D
 
tiportoinafrica:
Drage moje,

da li iko od vas ima taj utisak da stalno od nekoliko ponudjenih puteva uvijek (svjesno rekla bih) bira onaj najtezi...I sto je jos gore, taj put me stalno vraca na pocetak svega...

Ok, cinjenica je da mi ti putevi ponekad pomazu na putu samoosvjescenja ali ipak..sto ja ne zivim kao sav drugi normalan svijet!

Kad ovako na miru razmisljam o tome, cini mi se da je to malo mazohisticki?

Molim potvrdu:)

Мени лично није познат тај осећај... :roll:

Ако ти се то баш стално дешава, онда можда вреди размислити зашто то радиш, коју предност за себе ти налазиш у том сталном бирању тежег пута (јер очигледно нешто добијаш тиме, само не знамо шта..)
Смета ли теби то или не?
 
Dobro je kad se ima izbora.Valjda dok smo mladji ,ne ulazimo u sustinu,vec idemo logikom STA BUDE-BUDE.Tako se celicimo,vremenom vise razmisljamo o tome sta nas tamo ceka,prozremo situaciju.
Cak da i u buduce biras teze puteve,bices naoruzana pa ce biti lakse.Ipak svako tezi da ide laksim putem,a ispadne da je trnovitije=ne mora da znaci da je naizgled laksi put uvijek laksi. ;)
 
Biram ga uvek i svesno. Cilj je isti i ako su mi u izboru lakši i teži put-izaberem teži. Na 'lakšem' toliko toga iskrsne da na kraju ispadne teži, duži i komplikovaniji od težeg. Možda u prilog tome govori činjenica da prilikom odabira 'težeg' puta ozbiljnije pristupamo problemu.
 
nema lakseg puta,sto kaze feniks nikad ne znas sta moze da ti iskrsne,pa ti tako samo izgleda komsijina trava zelenija a ne mora da znaci i da je ukusnija ;) ne biram put po tome da li je tezi ili laksi,veczavisno od situacije,zelja i mogucnosti,stanja duha...
 
tiportoinafrica:
Drage moje,

da li iko od vas ima taj utisak da stalno od nekoliko ponudjenih puteva uvijek (svjesno rekla bih) bira onaj najtezi...I sto je jos gore, taj put me stalno vraca na pocetak svega...

Ok, cinjenica je da mi ti putevi ponekad pomazu na putu samoosvjescenja ali ipak..sto ja ne zivim kao sav drugi normalan svijet!

Kad ovako na miru razmisljam o tome, cini mi se da je to malo mazohisticki?

Molim potvrdu:)
ne da mi se cinilo, nego su mi i drugi govorili, zasto, o zasto tako? :) Kad sam sela i uzela u obzir i druge nacine, shvatila sam da drugi put, ne da me ne bi ispunio, nego bih se cak osecala i lose, iako bi me mozda doveo brze do ostvarenja cilja. Tako da realno, to je za mene ipak bio najlaksi put. Vrlo sam principijelna i ostajuci dosledna istim, kompenzovalo je odlozeno ostvarenja cilja. Mnogi od tih principa su bili posledica sada vidim, elementarnog neznanja, tako da sam se lisila tog utiska koji pominjes. Ali zato sad imam drugih problema :D
 
Ja ne odlučujem da li ću ići u boj po tome kolika me sila napada već po tome koliku svetinju branim...............reče neko jednom. Neznam zašto ovo napisah ali nekome može da koristi.

p.s. Mislim da ima veze sa odabirom puteva....
 
kazu da ako na svom putu preskocis neki stepenik, koliko god daleko da odes moraces u jednom momentu da se vratis na njih.
sto "dalje" odes svakako teze pada to vracanje.
ako se stalno vracas na pocetak to moze da znaci da si u osnovi negde ponavljala iste, "pogresne" korake.i da je potrebno da ih shvatis i savladas.
ali, i sama vidis da te svaki od njih dovodi do duhovnog osvescenja i napretka.
prema tome ta ponavljanja nisu uzaludna. i sta znaci tezi put? to je tvoj put, treba naci mir u vezi sa tim. bitno je to sto ostane posle.to prozivljeno iskustvo i spoznaja. tome bi trebalo da tezimo inace,na svojim putovanjima. to je nesto sto je zapravo dobitak.
gledajuci druge cesto moze da nam se ucini da je njihov put laksi. ne daj se zavarati.
svako je dobio svoj zadatak. i svaki nosi svoju tezinu.
prema tome ne budi malodusna.
poslednja recenica tj. tvoje pitanje je nekako vise zakljucak za koji, deluje bar tako formulisano, ne zelis da dobijes suprotan odgovor.
kako postavis stvari, kako usmeris energiju i svest tako ce ti se otvarati putevi.na tebi je da naucis da hodas, a to se uci ceo zivot.
 
tiportoinafrica:
Drage moje,

da li iko od vas ima taj utisak da stalno od nekoliko ponudjenih puteva uvijek (svjesno rekla bih) bira onaj najtezi...I sto je jos gore, taj put me stalno vraca na pocetak svega...

Ok, cinjenica je da mi ti putevi ponekad pomazu na putu samoosvjescenja ali ipak..sto ja ne zivim kao sav drugi normalan svijet!

Kad ovako na miru razmisljam o tome, cini mi se da je to malo mazohisticki?

Molim potvrdu:)

Ja te razumem! I ja činim iste gluposti... Valjda se istripuješ da ako se više iscimaš da će više da ti se isplati ali to nema veze sa životom.
Je..bi ga! Žao mi je!!!
 

Back
Top