SKA!

Fizicar:
Preporucite mi neke grupe koje sviraju ska. Bas nista od tog zanra nisam cula. :?
Svi pocinju sa MANO NEGRA (njihov bivsi pevac Manu Chao sad radi solo). Prvo to preslusaj, pa ako ti se svidi lako ces otkriti i ostale izvodjace. Od domacih imas Los Propeleros (mislim da se tako zovu) i 357 koristi neke ska elemente (mada su oni seljaci!).
 
madness..i ...the specials...mano negra su i ska...i svasta nesto....odnosno manu chao..iliti .negress vertess....veselo je to...ali oni vise experimentisu.... mladji su nesto malo, pa zato...
 
to ti je treci talas...desmond je ok,ali ja vise volim drugi i treci talas.
madness su odlicni i bad manners.
i treci talas ima gomilu varijacija na temu - tj ska sa mesavinom sveg i svaceg....od cega mi na pamet trenutno pada sublime (ska-reggae uglavnom i ska-punk), ska-p ( oni su spanci ska i ska-punk),desorden publico ( malo sporiji ska ).
ajmo uvek su dobrodosle neke preporuke bendova i odakle da se skida :D
 
piiiih bre to treba da ti je lektira!da nabavis sa 12 godina...

ja kupujem po buvljacima sve kompletno...nema zezanja oko skidanja.
a da pomenem da slusam pomalo left,csirkepogo,i tako neke malopoznate bendove...
 
johnny_rover:
Svi pocinju sa MANO NEGRA (njihov bivsi pevac Manu Chao sad radi solo). Prvo to preslusaj, pa ako ti se svidi lako ces otkriti i ostale izvodjace. Od domacih imas Los Propeleros (mislim da se tako zovu) i 357 koristi neke ska elemente (mada su oni seljaci!).
Cuo sam za njega
Me gusta marihuana, me gustas tu
Me gusta la mar, me gustas tu...il' tako nesto
 

Back
Top