SAXON

oh Yeah! SAXON...

Jedan od najvećih heavy metal bendova ikada, na mojoj listi najomiljeih bendova nalaze se u samom vrhu, rame uz rame sa Maidenima i Judas Priest-om... Obožavam ove ''momke''... Svaka im čast, i dan danas sa pedeset i nešto godina prže heavy metal, to se i vidi na njihovom poslednjem albumu iz 2007. opasan album... Jako su originalni, obožavam Biff Byforda sjajan vokal...
jednostavno saxon nema loših albuma ali bih izdvojio kao najjače albume: ''Wheels of Steel'', ''Denim and Leather'', Strong Arm of the Law'', ''Destiny'', 'Forever Free''... ma svi su im albumi dobri...
 
papaj@:
jel si mi ti poslao sve od njih
a najbolji je onaj basista stoi vrti glavom non stop
Imam sve njihove albume u mp3 formatu... Poslao sam ti sve što si tražio... ne sećam se sad šta si tražio od njih...


BTW, moj jubilarni 1000. post ostavljam na ovoj temi, tj na temi mog omiljenog benda!
woo-hoo...
 
Night Prowler:
Išao bih ja da nije otkazan... Koncert je definitivno otkazan, ja sam davno kupio kartu i još nije počeo povraćaj novca... god damn it!


ha!trebali su bas za moj rodj da sviraju u aprilu pa se zavrsilo kako se zavrsilo.nista od mog rodjendanskog poklona.
nisam u toku pa nisam ni cuo da je otkazana svirka za septembar.i koji su razlozi(navodno)?
 
difrent from others...:
ha!trebali su bas za moj rodj da sviraju u aprilu pa se zavrsilo kako se zavrsilo.nista od mog rodjendanskog poklona.
nisam u toku pa nisam ni cuo da je otkazana svirka za septembar.i koji su razlozi(navodno)?
Pa zvanično saopštenje je da se ceo septembar otkazuje zbog bolesti tj. teške operacije Biffove žene...
 
Evo da kazem i ja par reci o ovom bendu:
Moj omiljeni bend, smatram da su jedno od najboljih posle Maidena i Priesta. Uticali su na ostale poznate bendove kao recimo Metallica :). To najbolje govori rif iz pesme "The eagle has landed"... Imaju rifove koji i nisu bas nesto poznati ali su remek delo i stvarno treba imati mozak smisliti ono... to se zove prosto ali ubitacno.
Pevac Byford je vokal do jaja... zanimljivo je to sto je Dickinson pokupio dosta fora od njega. Ima tehniku, vrhusnki, kvalitetan i visok glas. U poslednje vreme teze se snalazi na koncertima, postoji tu falsiranje ali ******* godine su to dok je u studiu ozbiljan samo tako.
Gitaristi Quenn i Scarratt se super uklapaju i imaju melodicne solaze
Bubnjar Nigel Glockler-no comment To neka kaze Jorg Michael ili procenite sami, preslusajte live album "the eagle has landed 2- 1996" i sve ce vam biti jasno
Carter, standardi basista, upao sa 20 dve godine u bend i to je za njega mnogo znacilo.
Kako su godine prolazile saxon je svirao sve tvrdji stil, posle je tu doslo do svadje oko toga, bla bla komplikovana prica ali interesantnta.
Objasnili su svirku u BG-u 83` pokazali su kako treba da zvuci svetski bend i sta je prava ritam sekcija ako je neko bio neka iznese svoje komentare posto poznajem par coveka koji su bili ali se nesecaju jer su bili pod uticajem alkohola :) a i mnogo je proslo...
 
Nije valjda da niko više ne sluša Saxon... :sad2:
Meni je Saxon posle Judasa omiljena HM grupa... Razbijaju baš... :cool:
A ne ovi novi pederski kvazi-metalci koji pojma nemaju... :otkacio:
Šta bih dao da se vrate stara dobra vremena...:sad2:
 
Poslednja izmena:

Back
Top