Trka za parama

Child of the Sky

Zainteresovan član
Poruka
268
Kakva je ovo zemlja, sta se to desava oko nas? Dokle ce Srbija biti talac licnih interesa pojedinaca i da li ce se ikada osloboditi ljudi koji su spremni da zarad sake eura i licne provizije sklapaju visokostetne ugovore po Srbiju? To su ljudi koji imaju mnogo, sasvim dovoljno da se rasipaju ceo zivot i da to nikada ne potrose.. I to ne samo oni, nego su obezbedjeni i njihova deca, i njivova deca i njihova deca... Sta je to sto tera coveka da ceo zivot grabi za parama iako ih ima dovoljno za sve, i sto je najgore na nacin kojim ugrozava zivote drugih ljudi, ljudi koji nemaju sredstava da podmire najosnovnije potrebe i koji su daleko ispod granice siromastva? Ovim postom skrecem paznju na ljude u javnoj administraciji i na raznoraznim drzavnim pozicijama koji zarad odredjenog procenta rasturaju imovinu Srbije..
 
I jopet se vraćamo na pitanje morala. :P
Naravno da para nikada nije dosta. Pitanje je na šta ih trošimo.
Zar je novac živa materija, ljubičanstvena? :lol: Kriva je 'priroda novca', a ne ljudska priroda? :lol:
A ljudska priroda se tako jednostavno, socijalno i ekonomski, kanališe davno utvrđenim, uhodanim putevima, tzv. državnom zajednicom... Heh.
 
Indigo71:
Mada možemo i da filozofiramo malo o frustracijama mlađanog pravednika. Tema bi trebala da nosi naziv "Kalimero efekat" ;)

Ma ti si mnogo pametan, ne mogu ja sa tobom da polemisem..
A za kalimero efekat se ne sekiraj, ja imam sasvim koliko mi treba za lagodan zivot.
Govorim o drugima koji ne mogu da zadovolje ni najosnovnije potrebe i o onima koji kradu zajednicki budzet da bi gomilali sredstva,

a veliki su vernici

i poste svakog petka..
 
Konkretni predlozi su za ekonomiste, pravnike i sociologe, mi smo ovde na filozofiji, valjda? :)
Igy Pop :wink: ... kakve veze ima tvoja tema sa postom? :confused: Ti si neki ogorčeni momak, ok, žestok dasa, ali drži se teme. :) Koju si ti sam postavio.
Koliko su presudne godine života za objektivan kritički osvrt na svet, moje dame? :) Kalimero? A šta fali Kalimeru? Inoventnost? To svakako ne. Na mlađima svet o(p)staje. :D
A veoma je pohvalno što se ne osećaju ispunjeni gomilanjem materijalnih dobara, već osećaju postojanje šupljine u sebi. I u svima nama, zrelima i odgovornima, je l'.
 
Ej... znači ceo život sam Kalimero ... i znaš kako mi se vratilo? Ne baš dobro. :) Zeznuto je biti Kalimero, a često će te izdati i oni u čije ime vičeš ili si vikao "Nepravda!". Igi bi trebalo da bude upozoren na takav razvoj događaja. I na to da jadan i siromašan ne znači uvek pošten i dobar.
 
Indigo71:
Ej... znači ceo život sam Kalimero ... i znaš kako mi se vratilo? Ne baš dobro. :) Zeznuto je biti Kalimero, a često će te izdati i oni u čije ime vičeš ili si vikao "Nepravda!". Igi bi trebalo da bude upozoren na takav razvoj događaja. I na to da jadan i siromašan ne znači uvek pošten i dobar.
To je tačno. Ali on valjda ima tatu i mamu. Hmf, surovo. :) Ali... Na bilo kojem forumu ih neće naći. :|
Uvek, UVEK će te izdati oni u čije ime vičeš. Zato treba uvek vikati u svoje ime. Ne zarad svojih interesa, to je lako, ne mislim na to, već zarad svojih ubeđenja, pogotovu ako su u službi nacije. :D E, to je već....
....Sadomazohizam!? :p
 
Ma zabole me bre više za sve. Ja da budem Kalimero više neću, a ko hoće samo neka izvoli. A što se tiče mame i tate, dok ti poodrasteš da možeš da ukapiraš da svet nije baš onakav kakvim si ga zamišljao kao mladunac-poletarac, mama i tata toliko padnu u tvojim postpuberteskim očima da često imaš utisak da rade ne za, već protiv tebe. U takvim uslovima ne pada ti napamet da ih slušaš šta "pametno" imaju da ti kažu, o bilo čemu. Ovo je naravno daleko od pravila, ali nije baš ni izuzetak. :D
 
igore, stvar je u vaspitanju.....i što nemaju svoje, pa nikad svojim ni nisu upravljali, tako da....nisu imali od koga da nauče da upravljaju svojim i da poštuju tuđe-......pa smatraju tuđu svojinu njihovom sopstvenom prćijom....čak su bili izmislili društvenu svojinu........to je država u kojoj se oni droože. i neguju samo svoje društvo iz kafane.......i samo oni....... i ništa se nije promenilo....
 
....ej, mogli bi ozbiljno da rijeshimo problem...ajd' nemojte se za'ebavat, pa da ozbiljno rijeshimo sve ovo gore nabrojano...ochas posla je to, necemo se umoriti...

dje Harrry Poter, nije valjda opet negdje zabaz'o u kafanu...

:H2SO4 osmijeh:
 
Dobro, covek samo govori ono sto je ocigledno i sto ga muci.
Na zalost, muci sve nas, samo smo toliko oguglali i navikli da nas vise nista ne moze iznenaditi. Da je ovo normalna zemlja, mnogi bi zglajzali za hiljaditi deo onoga sto su uradili...
 

Back
Top