BEZANJE....

Zilot cacanski:
Ljudi koji veruju beze od zla u svetu i zive za vecnost,a ljudi koji ne veruju beze u trenutak i zive odmah i sad.....ko je ispunjeniji i srecniji....Pozdrav Jominiju bio smenjen ili ne... ;)
Ljudi koji veruju beže od zla u svetu u umišljeni svet jer nisu u stanju da se izbore sa realnim svetom. A ljudi koji ne veruju u Boga žive u tom realnom svetu a srećni su onoliko koliko su se izborili za sreću.
 
_Jacka_:
Onaj koji bezi nikako ne moze biti srecan... bez obzira u sta to bezao...

Apsolutno se slažem.

A što se ostvarivanja sreće tiče, da li igramo na duge staze ili živimo za trenutak... Istina je negde između... Sredina... odvajkada zlatna...
Ja se često setim jedne priče mog oca, kako treba stalno da zamišljam da u jednoj ruci imam vatru, a u drugoj vodu... I njima mi je dato da oblikujem život... Umetnost življenja... da ne ugasim vatru... a i da se ne izgorim mnogo, da ne sagorim...

Eh... spletovi okolnosti... kako načiniti dobar izbor... malo vremena za odluku... ne otići previše u provod, rasipništvo... ne uzeti sve što ti život pruža... a opet, ne zaglibiti u planove i propustiti najlepše od života... uzeti najbolje... život... komplikovan za one koji hoće pametno da žive...
 
Zilot cacanski:
Ljudi koji veruju beze od zla u svetu i zive za vecnost,a ljudi koji ne veruju beze u trenutak i zive odmah i sad.....ko je ispunjeniji i srecniji....Pozdrav Jominiju bio smenjen ili ne... ;)

Ovo podebljano je kontradiktorno...
Ne mogu da beze, vec ostaju u sadasnjosti... nemaju gde da pobegnu...
Bolje je biti tu gde jesi...
 
stnco:
Ljudi koji veruju beže od zla u svetu u umišljeni svet jer nisu u stanju da se izbore sa realnim svetom. A ljudi koji ne veruju u Boga žive u tom realnom svetu a srećni su onoliko koliko su se izborili za sreću.

auh.
bravo!
surovo, realno i iznad svega 100% istinito.
 
stnco:
Ljudi koji veruju beže od zla u svetu u umišljeni svet jer nisu u stanju da se izbore sa realnim svetom. A ljudi koji ne veruju u Boga žive u tom realnom svetu a srećni su onoliko koliko su se izborili za sreću.

A ti jako uopštavaš stvari ne bi li svoj svet učinio "realnijim".
 
Slažem se, naravno, ali ne treba trpati (sve) vernike u tu priču.
ili barem naglasiti "moja percepcija vernika je da su to ljudi koji ... " ili "neki vernici ..." a ne davati konačne definicije gde je to nemoguće. A ovde i neumesno.
 
Sokolica_M:
A što se ostvarivanja sreće tiče, da li igramo na duge staze ili živimo za trenutak... Istina je negde između... Sredina... odvajkada zlatna...
Ja se često setim jedne priče mog oca, kako treba stalno da zamišljam da u jednoj ruci imam vatru, a u drugoj vodu... I njima mi je dato da oblikujem život... Umetnost življenja... da ne ugasim vatru... a i da se ne izgorim mnogo, da ne sagorim...

Eh... spletovi okolnosti... kako načiniti dobar izbor... malo vremena za odluku... ne otići previše u provod, rasipništvo... ne uzeti sve što ti život pruža... a opet, ne zaglibiti u planove i propustiti najlepše od života... uzeti najbolje... život... komplikovan za one koji hoće pametno da žive...
Eh.. ostvarivanje srece... komplikovana rabota :) No, meni se cini da i suvise puta cinim pogresan izbor. Iako znam da su pogresni izbori korisni jer me vode do dobrih.. pomazu da blize odredim sta bi to mogao biti dobar izbor.. ali ipak mislim.da sam ih mogla zaobici. Ne mislim da je zivot lep.. ali potrage i stalno pokusavanje da nesto naucis o toj umetnosti zivljenja, koju si pomenula, cine ga meni zabavnim.. i svakog dana novim. Tu su i oni trenuci kada uocavam da nisam ni za korak odmakla od pocetka... mozda cak i par koraka u nazad.. a sve mi deluje kao uzaludan posao. No, nekako preguram te trenutke.. :)
 
Da, jasno mi je šta si ti rekao.
Ali onda koncept dobra ili zla ne treba pripisivati jednima ili drugima ... potpuno ste greškom upetljali te pojmove ovde. Ne može ni jedan pogled ili pristup apriori biti dobar ili loš a mnogi od vas ovde staju na jednu ili na drugu stranu u ime toga. Ja sam to htela da kažem.
 
Obersturmfuehrer:
to ti je isto, nema razlike.
Kako mislis isto? Recimo, ja od vatre ne bezim ali je se klonim tj. pazim se maksimalno, ne zelim da me zahvati i da i ja postanem vatra. Bezaje od vatre znaci da se svaki put velikom brzinom udaljim od iste, tj. da pobegnem. Kloniti se znaci imati mudar pristup - ako moze da naudi nemati direktan dodir sa njom.
 
Pa to što si ti sad objasnio je jedno te isto :roll:

Osim toga zlo treba savladiti a ne kloniti ga se, valjda je jasno. A "mudar" pristup je mudar jedino iz ugla sopstvene sigurnosti ... a za sve ostalo van toga najčešće nije nimalo hrišćanski. Ne znam šta propagiraš i na šta misliš da se hrišćanstvo svodi - ja ću sve "hrišćanski" da izbegavam a ostavljam drugima da okaljaju ruke prljavim poslovima (i odgovornost za iste) ? :shock: a borba protiv zla to nesumnjivo zahteva.

Ovim što si ti opisao ne postaje se hrišćanin, jedino se izbegava lična odgovornost za loše stvari koje se događaju ... a kriv možeš biti i ako ne radiš ništa.
 
Ne znam sta si htela reci ali verovatno nije dobronamerno, krivis ono sto sam sasvim jasno rekao. Evo drugi primer: Ako imas opasnog neprijatelja mozes bezati od njega a mozes uci u sukob sa njim. Treca varijanta je najludja - da ga se ne klonis tj. da ne budes oprezan. U sukobu moze lezati sva mudrost koju imas ili nemas.
Tako je sa djavolom: od njega se ne bezi jer ne mozes bezanjem postici nista: on je brzi, lukaviji i bolje tebe poznaje nego ti njega. Kada se klonis od djavola klonis se od njegovih lukavstava, spletki i ostalih zlodela jer on jedino na takav nacin te moze uhvatiti. Protiv djavola se bori a kad se boris protiv njega na pravi nacin i tada si hriscanin, vojnik. Prvo na sta djavo moze uhvatiti coveka je - strah koji je jedna od najgorih ljudskih osobina i kao takva prokleta vise puta. Ko ima strah on i bezi, ko bezi njega i stignu a ko se bori bori se mudro a mudar se kloni ( ne bezi ! ) ali ne uzmice. djavo je pi.cka ( izvinite na izrazu ) i on je taj koji se ne kloni i koji hoce da pobegne.
Mislim da sam jasan: kloniti se ne znaci bezati. Ja se klonim pseceg izmeta ali nikako ne bezim kada ga vidim.
 
Ja sam samo izrazila svoje mišljenje a ti imaš pravo da ga tumačiš kao zlonamerno ili ne - to je tvoj lični utisak i verovatno je daleko od realnog. Ja nisam napadala tebe kao tebe nego sam odgovorila na ono što si rekao, i na način koji si rekao. A da je bilo jasno diskusije verovatno ne bi ni bilo.

Ako si hteo da kažeš da je suština u sredstvima koja se koriste onda u redu, ali onda nije trebalo prethodno naglašavati priču sa "klonjenjem" i "bežanjem", to i ovako nije suština.
 
Elle_77:
Ja sam samo izrazila svoje mišljenje a ti imaš pravo da ga tumačiš kao zlonamerno ili ne - to je tvoj lični utisak i verovatno je daleko od realnog. Ja nisam napadala tebe kao tebe nego sam odgovorila na ono što si rekao, i na način koji si rekao. A da je bilo jasno diskusije verovatno ne bi ni bilo.

Ako si hteo da kažeš da je suština u sredstvima koja se koriste onda u redu, ali onda nije trebalo prethodno naglašavati priču sa "klonjenjem" i "bežanjem", to i ovako nije suština.
Dobro, mozda sam pogresno protumacio. Pokusavam da klonjenje ( cuvanje od zla ) ne svrstam u bezanje od zla. U nekim drugim situacijama bezanje moze automatski biti i klonjenje npr. ne mozes se kloniti od poplave ali mozes pobeci, skloniti se. U drugom slucaju ne mozes pobeci od zakona ali se mozes kloniti od zlocina.
 

Back
Top