Đelić se izvinio Crnogorcima

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Đelić se izvinio Crnogorcima
6. septembar 2007. | 07:43 -> 22:04 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd, Podgorica -- Božidar Đelić izvinio se Crnoj Gori zbog uvredljivih izjava savetnika predsednika Vlade Aleksandra Simića na račun crnogorske države


Potpredsednik Vlade Srbije
Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić u izjavi za TV B92 kaže da je upućivanje protestne note minimum reakcije Crne Gore i ističe da bi isto uradila i Srbija kada bi je neko nazvao kvazidržavom. On navodi da Srbija mora da gradi dobre odnose sa susedima čak i kada joj se ne sviđa neki od njihovih poteza.

"Vlada Republike Srbije i Srbija priznaju Crnu Goru kao državu. Mi je poštujemo i gradimo dobrosusedske odnose sa Crnom Gorom. To je politika Vlade Republike Srbije, a sve ostalo su neki lični staviovi i ni na koji način Vlada Rep Srbije ne želi da omalovažava ili na bilo koji način uvredi građane Crne Gore", kazao je Đelić za B92 na obeležavanju završetka izgradnje druge faze poslovnog i tržnog centra "Er-port siti" na Novom Beogradu.

Na konstataciju novinara B92 da je ambasadorka Crne Gore uputila protesnu notu i rekla da očekuje izvinjenje i direktno pitanje da li bi on bio spreman da se izvini zbog onog što se čulo, Đelić je kazao:

"Evo, ja se izvinjavam Crnogorcima",kazao je on.
 
Ebeš ga, a opet slika govoi više od 1000 reči....
Gledala sam juče taj prilog, iskreno, da se meni neko tako izvini za nešto krupno, mogao bi šamar da popije...To je bilo ono otprilike "a hoćete li da se izvinete?", "evo izvinjavam se, a jesmo li sad gotovi?"
 
Ма могу да се извињавају сви од реда..... могу сви и да се нагузе Милу и милојевићима, али КВАЗИ-ДРЖАВА ОСТАЈЕ КВАЗИ-ДРЖАВА ЦГ........и сви они то веома добро знају.
 
eremita:
Ма могу да се извињавају сви од реда..... могу сви и да се нагузе Милу и милојевићима, али КВАЗИ-ДРЖАВА ОСТАЈЕ КВАЗИ-ДРЖАВА ЦГ........и сви они то веома добро знају.


Dobro je što je Srbija jedna uredjena država, na prvom mestu država koja vrši vlast na celoj svojoj teritoriji, što nema tajkune poput Miškovića, što nema ministre poput...., da ne nabrajam dalje. :confused:

Izvinjavam se na ironiji, ali mi je teško da shvatim toliku količinu nesamokritičnosti.
 
svetolik trpkovic:
Lep potez Djelica al je tuzno sto on mora da se izvinjava zbog psihopta koji okruzuju Sovu i njihovih imbecilnih izjava :roll:

Ко га шљиви кад им се продао.
Зато је Русија све ближе, Америка све даље... Све је то део глобалног процеса. Овим и оваквим извињавањем само испада будала.
 
Duh Sekire:
Ко га шљиви кад им се продао.
Зато је Русија све ближе, Америка све даље... Све је то део глобалног процеса. Овим и оваквим извињавањем само испада будала.
kakve veze imaju Rusija i Amerika sa elementarnom politickom kulturom koju nazalost premijerovi savetnici nemaju, a nisu ni operisani na glupost savetnik jedinog premijera u Jevropi koji mora da trazi dozvolu od njemu mrskog NATOa da poseti deo drzave kojom formalno vlada prica za drugoga da je kvazidrzava da nije tuzno bilo bi smesno .A sto se tice blizine mnogo je bliza Rusija Crnoj Gori nego Srbiji cak su ih i prvi brze bolje priznali dok se Kostunica nije ni osvestio od soka zbog komletnog poraza njegove nakaradne opcije na referendumu .
 
svetolik trpkovic:
kakve veze imaju Rusija i Amerika sa elementarnom politickom kulturom koju nazalost premijerovi savetnici nemaju, a nisu ni operisani na glupost savetnik jedinog premijera u Jevropi koji mora da trazi dozvolu od njemu mrskog NATOa da poseti deo drzave kojom formalno vlada prica za drugoga da je kvazidrzava da nije tuzno bilo bi smesno .A sto se tice blizine mnogo je bliza Rusija Crnojh Gori nego Srbiji cak su ih i prvi brze bolje priznbali dok se Kopstunica nije ni osvestio od soka zbog komletnog poraza njegove nakaradne opcije na referendumu .


uuu ovo je bilo baš u sridu, baš u živac...ima da Mitke sad odlepi nakon ovog.... :twisted:

al istina ponekad surovo boli

pa da Crna Gora je priznata u svojim granicama dok Srbija na Vašu žalost nije...tragikomično je da da u "sopstvenoj temlji ne možeš da se krećeš

tuga

zato se treba pitanje Kosova čim prije rješiti

ili najšira autonomija ili nezavisnost
mislim da je podjela najgore rješenje tako bar kažu politički analitičari i kritičari...ja im vjerujem

eto ponekad ni sredina ne valja


svaka čast Trpkoviću na iskrenosti i na hrabrosti izrečenog

pozz
 
Djelic je rijedak strucnjak u onome sto radi na nasim prostorima. Kod nas se obicno Doktori bave Ekonomijom, muzicari Politikom, Pravnici operacijama na otvorenom srcu...

Fino od njega. Nisam bas cula tu izjavu, ali et, malo dobre volje.
Mada, nije CG ta kojoj treba da se izvinjava iko sada.

Gosn. Simic bi trebao na razglasu ispred skupstine da se izvini svom narodu i Srbiji sto je tolika budala. Sto pokazuje Srbiju onakvom kakva u vecini nije. Sto zloupotrebljava polozaj da bi prosipao svoje gluposti okolo.

Dakle, kad se izvini Srbiji, ja zadovoljna. A CG... Pa, kad bi meni neko rekao "ju, sto ti je ruzna ta zelena majica", a ja nosim crnu, sta me briga... Mislim, majica mi nije zelena, jel'te!
 
urospo:
To sto je nekoj drzavi okupiran deo teritorije ne cini je kvazidrzavom, ali navikli smo vec na takve zuto liberalno debilske zamene teza.
nisu to debilske zamene teza vec je pravo cudo da strasveni podrzalac legalista ima tako nedotupavne stavove koji nemaju veze sa vasim vajnim legalizmom jer ne postoji ni jedan dokument kako srpski tako ni medjunarodni u kome se stanje na Kosovu naziva okupacijom tako da ne znam zasto prdis i to svakako cini Srbiju mnogo vise kvazi drzavom od Crne Gore. Ako neko ne sme da okaci drzavnu zastavu u drugom po velicini gradu u zemlji gore od toga ne moze i bar je red da predstavnici takve banana drzave barem cute i pokriju se usima ,a ne da vriste protiv suseda koji kakvi su takvi barem poseduju suverenitet na svojoj teritoriji sto je osnovna pretpostavka za funkcionisanje drzave.
 
Sveto, malo si ostar. Nije ni vlasti u Srbiji lako. U stvari im je hebeno tesko. Od Mladica, pa do Kosova. Mi se ovdje sa tim frljamo, a neko mora i da odgovara.
Lako ti je biti dobar vladar u razvijenoj, stabilnoj drzavi...

Ali da je komentar bio smjehotresan, bio je. Mislim, jos iz usta onih stvorova. Ilic nece u CG. Uh, nemoj da me zayebes, molim te!

Zao mi Filareta sto oko njega nastaje igranka koja je po njega ponizavajuca. Nadam se samo da ne cita novine, pa da nije toga svjestan.
 
HEBEHA:
Sveto, malo si ostar. Nije ni vlasti u Srbiji lako. U stvari im je hebeno tesko. Od Mladica, pa do Kosova. Mi se ovdje sa tim frljamo, a neko mora i da odgovara.
Lako ti je biti dobar vladar u razvijenoj, stabilnoj drzavi...

Ali da je komentar bio smjehotresan, bio je. Mislim, jos iz usta onih stvorova. Ilic nece u CG. Uh, nemoj da me zayebes, molim te!

Zao mi Filareta sto oko njega nastaje igranka koja je po njega ponizavajuca. Nadam se samo da ne cita novine, pa da nije toga svjestan.
nemam ja iluzija da Crna Gora nije mafijaska banana-drzava ali nije red da im to prebacuju iz iste ili jos gore prcije koja jedina zemlja u Evropi koja nema jos ni defiunisane granice niti kontrolu na istima i na untrasnjem planu takodje nije nista bolja od susedne CG ali prolupani Simic po obicaju od balvana ne vidi celu sumu ,a za Jelenka Mitraljesca me kao sto zam vec napisao zaboli .... takav covek nije ni zasluzio da nosi tu mantiju a kamoli da bude glavna medijska zvezda i faktor medjunarodnih odnosa dve drzave
 
svetolik trpkovic:

Много шта ви "жути" треба да средите :roll: :roll: :roll:

Ђелић је смешан, али погледајмо позицију председника (не свих грађана) Тадића:
Да ли да се пре извињава Црној Гори или Америци? Како да убеди Србе да им је НАТО ипак пријатељ... Да сатанисти нису исто што и сви секташи... Да никад неће одустати од Косова (што му је уставна обавеза), а исто тако ни од "евроатланских интеграција", што није уставна обавеза... Како да испадне да знаменита концесија нема ништа са "жутима"...
Како рекох много посла :twisted:
 
Duh Sekire:
Много шта ви "жути" треба да средите :roll: :roll: :roll:

Ђелић је смешан, али погледајмо позицију председника (не свих грађана) Тадића:
Да ли да се пре извињава Црној Гори или Америци? Како да убеди Србе да им је НАТО ипак пријатељ... Да сатанисти нису исто што и сви секташи... Да никад неће одустати од Косова (што му је уставна обавеза), а исто тако ни од "евроатланских интеграција", што није уставна обавеза... Како да испадне да знаменита концесија нема ништа са "жутима"...
Како рекох много посла :twisted:
pa to je i posao jednog predsednika da se suocava sa svim pa i najtezim izazovima koliko ce biti uspesan videcemo .
 
svetolik trpkovic:
nemam ja iluzija da Crna Gora nije mafijaska banana-drzava ali nije red da im to prebacuju iz iste ili jos gore prcije koja jedina zemlja u Evropi koja nema jos ni defiunisane granice niti kontrolu na istima i na untrasnjem planu takodje nije nista bolja od susedne CG ali prolupani Simic po obicaju od balvana ne vidi celu sumu ,a za Jelenka Mitraljesca me kao sto zam vec napisao zaboli .... takav covek nije ni zasluzio da nosi tu mantiju a kamoli da bude glavna medijska zvezda i faktor medjunarodnih odnosa dve drzave
Možda nisi u zabludi kad je u pitanju CG, ali po pitanju Srbije definitivno jesi.
Srbija IMA vrlo jasno definisane granice i to medjunarodno priznate , samo bi neki da ih ''oddefinišu''.
 
sevilja:
Možda nisi u zabludi kad je u pitanju CG, ali po pitanju Srbije definitivno jesi.
Srbija IMA vrlo jasno definisane granice i to medjunarodno priznate , samo bi neki da ih ''oddefinišu''.
ali opet je jedina drzava u Jevropi koja ne sme da posalje svoju policiju ,carinu ili vojsku na te priznate granice te je stoga opet mnogo vise kvazi drzava od CG koja bar poseduje suverenitet na celoj svojoj teritoriji, a suverenitet je osnova za postojenje drzave na nekom prostoru.
 

Back
Top