Koga za novog selektora?!

Kome uvaliti rudarski posao?

  • Božidar Maljković

  • Vlada Djurović

  • Aleksandar Djordjević

  • Miroslav Nikolić

  • Vlada Vukojičić

  • Luka Pavićević

  • Aleksandar Trifunović

  • Aleksandar Dzikić

  • Igor Kokoškov

  • Stranac?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Vujawolf

Primećen član
Poruka
649
Mnogo puta sam na forumima citao postove ljudi koji se vise razumeju u košarku od naših košarkaških samoproklamovanih visokih čelnika. Neko će valjda čitati ovo i prepoznati dobru volju ljudi da konacno ustanemo iz provincije košarkaške Evrope u koji su nas bacili beskičmenjaci.Dotakli smo dno,ali nade uvek ima.
Koga sad da zovemo? Ko moze da nas izvuce iz ove tuge i bede? Ko ne bi smeo ni pod tackom razno da dodje? Koje je rešenje za izlazak iz začaranog kruga? Na vama je da predložite...
ps
znam da nije samo mesto selektora probem u košarci,ali je itekako bitno
 
Један од ове двојице можда : :lol:

wtf.jpg
 
Ovi idijoti koje zovu u repreyentaciju su uspeli da izblamiraju i jednog Obradovica. Od tad mi je jasno da nije toliko do selektora. Sve su to vrsni strucnjaci, ma koga da stave. Ali mora da ima autoritet i to je u ovom trenutku najvaznije.
E sad u slucaju Slavnica, ako je suditi po vec vidjenom, on zaista nema pojma kao trener. Ej bre, kad nas natrpaju u nizu on ne trazi time-out?! Da ne pricam o losem igranju trojice junaca, a da mu ne padne na pamet da ih malo oladi na klupi.

pozzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Junci...:D :D :D

Ja recimo ne bih stavio Saleta iz razloga sto se on kao trener u sutini jos nije dokazao. I Medzik je bio odlican igrac pa nikakav trener..Majkl Dzordan je bio los Generalni menadzer...Ako je neko bio vrh igrac ne mora da bude i vrh trener,ipak je to nebo i zemlja...Ako se dokaze,za par godina bi mozda on bio najbolje resenje,sada...KO god da dodje imace jaaaaaako tezak posao ali i olaksicu-od ovog nize ne moze! Muta Nikolic je sa mladima od kojih niko nista nije ocekivao osvojio zlato...Mozda on..Bar mu treba pruziti sansu kao sa mladima-na kraju krajeva,gore ne mzoe da prodje :)
 
MOnte je u pravu.
Nema "leba" od ovih nasih jos par godina.
Ko god da dodje nece nista uraditi.

Zato kazem

Peru Lozaca za trenera. :lol: Imace isto uspeha kao da je dosao i neko sa liste.

MA ljudi da se ne lazemo. Niko pametan nece ni da se zamlacuje sa ovim umisljenim zvezdama i ne zameram im.
 
Mislim da je Maljkovic pravi covek,ali ne verujem da bi on hteo da preuzme. Smatram da se na neki način potcenjuje Vlada Djurovic. Sigurno da on ne bi nikad u reprezentaciji dozvolio onakvu igru Miličića i Gurovića.Jedino je pitanje koliko bi ljudi bilo spremno da trpi njegov naporan način rada,jer on ne dozvoljava zabušavanje
 
tab503:
A kad bolje razmislim.

Milicica za trenera.

BArem ce moci da psuje na sudije i konferenecijama za stampu. Jos malo pa kao Vujosevic :lol ::lol: :lol:


Vidis,kao ideja nije uopste lose :D :D :D Jos bolje kao u fudbalu,da napravimo selektorsku komisiju Milicic - Vujosevic,ali da Milicic bude glavni :D :D :D

A to zato sto Vujosevic zna znanje(koliko god nevaspitan bio) a divili bi se Darku i bogatsvu njegovog recnika :D
 
Čitam ovih dana novine i uopšte pratim vesti i zaista ne mogu da poverujem da se postavlja pitanje odlaska Slavnića?! On je čak u Kuriru izjavio da će da nastavi sa poslom(koliko je verovati kuriru). Katastrofa je u tome što više nikog ne interesuje košarka i što se trude da nas ubede kako je to u stvari uspeh. Muka mi je na šta smo spali
 
ČLANAK IZ NOVOSTI
Ni medalje, ni Islanda,
ni ostavke!
V. V., 12. septembar 2007

PAD srpske košarke nastavljen je na Evrobasketu 2007. u Španiji. Prvo smo 2003. na EP u Švedskoj učešće završili u četvrtfinalu sa skorom od dve pobede i tri poraza, godinu dana kasnije na Olimpijskim igrama u Atini eliminisani smo već u prvoj fazi (jedna pobeda i četiri poraza), na EP 2005. u Beogradu izbačeni smo, potpuno neočekivano, u osmini finala (dve pobede i dva poraza), a na Svetskom prvenstvu prošle godine u Japanu takmičenje smo okončali u osmini finala (dve pobede i četiri poraza, među kojima i onaj istorijski od Nigerije).
A sada, na Evropskom prvenstvu u Španiji, naša košarkaška odiseja trajala je rekordna tri dana! Toliko je, naime, trebalo izabranicima Zorana Slavnića da odigraju tri utakmice, sve tri izgube i po ekspresnom postupku se vrate kući!? Redom su po selektoru prekršteni "mo(s)kitosi" padali pred Rusijom (67:73), Grčkom (67:68) i zatim, u još jednom "meču za anale", Izraelom (83:87).
Plavi ne samo da nisu uspeli da osvoje neku od medalja ili se plasiraju na Olimpijske igre što je pred početak turnira isticano kao glavni cilj, nego nisu uspeli da zabeleže nijedan trijumf. Košarkaška nacija koja je ovog leta na četiri evropska i svetska šampionata u mlađim kategorijama osvojila četiri zlatna odličja!?
Iskreno, posle rekordnog broja otkaza, što opravdanih (Krstić, Milojević, Avdalović...), što neopravdanih (Stojaković, Perović, Pavlović...), niko se nije ni nadao nekom većem uspehu i verovatno bismo neuspeh i lakše "svarili" da nas u poslednja dva meseca prve zvezde sadašnje reprezentacije Milan Gurović, Marko Jarić i Darko Miličić, a posebno selektor Zoran Slavnić nisu bombardovali izjavama kako "idemo na medalju", kako "nas ne interesuje ništa osim zlata", kako "nikad nismo bili fizički spremniji"...
Zato smo se potrudili da vas podsetimo na sve izjave selektora koji je ušao u anale kao prvi kojem nije pošlo za rukom da na jednom velikom takmičenju zabeleži makar Pirovu pobedu. Isti rezultat koji su uspeli da ostvare samo još "košarkaške analfabete" - Češka i Poljska.

ZORAN SLAVNIĆ (30. maj)
"Zujaćemo na terenu, Španci, čuvajte se, stižu vam moskitosi. Ako ne prođemo u drugi krug na Evropskom prvenstvu u Španiji i budemo barem deveti, otići ću odmah na Island da se smrznem".
Izjava data neposredno po zvaničnom preuzimanju kormila plavih.

ZORAN SLAVNIĆ (28. jul)
"Mene bi zadovoljio i sam plasman na Olimpijske igre, ali bio bih kreten kada ne bih želeo više. Međutim, rezultat koji ostvarimo biće plod našeg drugarstva, rada, kvaliteta igračkog kadra i stručnog štaba".
Suvišno je posle svega govoriti o rezultatima i kvalitetima...

ZORAN SLAVNIĆ (29. jul)
"Šta je tu čudno? Vreme ili mesto? Nema vremena, nema povečerja na pripremama, igrači mogu da dođu na spavanje kada hoće".
Na ovaj način je Slavnić neuspešno pokušao da obrazloži zašto su novinari dan ranije u Mokinom omiljenom kafiću "Pevac" u kasne sate zatekli veselog Marka Jarića.

ZORAN SLAVNIĆ (31. jul)
"Agresivnost i atraktivnost su glavne karakteristike naše igre, forsiraćemo presing po celom terenu, baš kao što je to bio stil svih reprezentacija SFRJ, SRJ i SCG"
Ukusi su različiti, ali još nismo čuli nikoga da tvrdi da su plavi na EP u Španiji, uprkos porazima, igrali atraktivnu i lepršavu košarku. A ne videsmo ni taj presing...

ZORAN SLAVNIĆ (16. avgust)
"Vreme je da iz moskitosa pređemo u bumbare. Više nećemo samo da zujimo, sada ćemo i da ujedamo".
u Španiji su, međutim, samo "verbalno izujedane" sudije posle meča sa Grčkom.
"Rusima je dogorelo do nokata kada moraju da nacionalizuju jednog Amerikanca kao što je Holden. O utakmici sa kvalifikantom (kasnije se ispostavilo da je to Izrael) se uopšte ne opterećujem. Tu jednostavno ne možemo da kiksnemo".
Podsetimo, taj kvalifikant Izrael nas je pobedio i izbacio sa šampionata!
"Hrvati imaju težinu, ali ne i hemiju u ekipi".
Selektor se tokom priprema više bavio hemijom, nego - košarkom.

ZORAN SLAVNIĆ (31. avgust)
"Fizički smo 100 odsto spremni, napravljena je prava hemija i imamo odnos koji vodi ka pobedama. Ubeđen sam da imamo kvalitet za medalju".
Posle svega, ni medalje, ni makar jedne pobede.

ZORAN SLAVNIĆ (1. septembar)
"Spremite orkestar"
Poruka selektora novinarima pred odlazak put Španije aludirajući na osvajanje nekog od odličja.

ZORAN SLAVNIĆ (2. septembar)
"Da sam bio onakav kakav jesam, posle deset dana priprema petoricu reprezentativaca bih oterao kući".
Slavnićeva ispovest dan pre prve utakmice na EP.

ZORAN SLAVNIĆ (6. septembr)
"Ono za Island sam rekao više figurativno, mislio sam da ću otići u izolaciju, povući se iz javnosti. Evo, obećavam da me više nećete gledati".

ZORAN SLAVNIĆ (10. septembar)
"Igrači nikad nisu bili pripremljeniji, nije istina da smo igrali sporo i da nismo bili agresivni. Povućiću se samo ako jedan od članova Stručnog saveta bude protiv mene. Ali, ja sam uveren da će mi oni dati podršku da nastavim rad dalje".
Na kraju, posle svega izrečenog, podsetimo samo da su članovi Stručnog saveta Ranko Žeravica, Božidar Maljković, Svetislav Pešić, Duško Vujošević, Dražen Dalipagić, Ratko Radovanović i sam - Zoran Slavnić. Naravno, pita se i predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić.



MARKO JARIĆ, PLEJMEJKER SRPSKE REPREZENTACIJE
U ŠPANIJU PO ZLATO!
PREMA izjavi kapitena Milana Gurovića, plejmejker Marko Jarić je pred put u Španiju već "rezervisao" čuveni orkestar "Crne pantere" za šampionsku proslavu na nekom od beogradskih splavova. Dugogodišnji NBA igrač je u u prognozama bio znatno oprezniji od kapitena, ali je, ipak, jasno i glasno poručio:
"Ne mogu tačno da tvrdim kakve su naše mogućnosti, ali bih vas lagao kada vam ne bih rekao da na Evropsko prvenstvo idemo po zlato".
A na kraju, ni zlata, ni medalje, ni Olimpijskih igara, nego pravac kvalifikacije za naredna velika takmičenja u društvu BiH, Crne Gore, Mađarske, Češke, Poljske, Bugarske, Letonije...


MILAN GUROVIĆ, KAPITEN PLAVIH, PRED START EP
NE ZANIMA ME BRONZA

JEDINI koji je u optimizmu mogao da parira selektoru Slavniću bio je kapiten plavih Milan Gurović.
"Ne odustajem od zlata, ne interesuju me priče o trećem mestu, pa čak ni o bronzi" (30. avgust).
"Bolje pitajte Kirilenka kako će on mene da zaustavi, neka on malo razmišlja o meni, ja o njemu neću (3. septembar, neposredno pre utakmice sa Rusijom).
Da podsetimo: na meču protiv Rusa Gurović je imao šut od 43 odsto, promašio je pet slobodnih bacanja, nije zabeležio nijedan skok, dok je na drugoj strani Kirilenko "upisao" 24 poena, 12 uhvaćenih lopti, tri rampe...
 
Sale Djordjevic jos nema iskustva kao trener.I sam je to rekao prosle godine.Kraj price o Saletu Djordjevicu kao treneru repezentacije.Nama treba neko ko zna da osvaja medalje i vodi ekipu,ali sa klupe.Sale bi mogao da vodi ekipu ali kao igrac.Jos je on zelen za selektora.
 

Back
Top