USB veza sa MP3 plejerima mi "puca"

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.001
Opet ja i opet problemi koje mi moja ko(n)fa zadaje... ;)

Imao sam jedan stari MP3 plejer od 128MB koji je manje-više dobro radio posao, ali se dešavalo da kad ga povežem sa kompom i u ******** meniju kliknem na opciju "open to view files" jednostavno pukne veza. Konkretno: vidim da ne piše ispod svakog MP3 fajla ime izvođača (znači nije pročitao sve fajlove), a kada kliknem unutar prozora sa sadržajem plejera, jednostavno se prozor zakoči i dobijem poruku "not responding" (Maximize dugme postane bledo i ti fazoni). Kad kliknem na End Program, najčešće se potpuno zakoči i moram da vadim plejer da bi uopšte mogao dalje da uradim bilo šta. Mislio sam da je problem u starom plejeru, ali kada sam nabavio novi ponavljala se ista priča, mada ređe. Moja pitanja su: Šta bi mogao da bude uzrok tome? Da li je moguće nekako update-ovati USB drajvove i/ili drajvere ili nešto slično? Kakvi su to 1.1 i 2.0 standardi na koje često nalećem i kako da znam koji od tih standarda moj komp odnosno plejeri podržavaju? :?: :confused:

P.S: Nisam bio siguran da li je ovu temu trebalo da stavim ovde ili u "Hardver", ali ako treba tamo prebacite je slobodno...
 
Pa moze da bude da ti crkava maticna ili da jednostavno ti, najverovatnije,kineski kablovi nisu ni za potapanje kupusa. Jedino sto mozes je da odnes taj mp3 kod nekog ortaka i vidis oce li i kako raditi. Plus vidi da u biosu maticne ukljucis da radi i USB 1.1 i 2.0 standard. 1.1 standard je veoma spor nacin prenosa podataka(1.5 MB/s) za razliku od 2.0 standarda koji je relativno veoma brz (60MB/s). Stari mp3 je verovatno imao 1.1 standard, dok novi verovatno ima 2.0(mada je moguce da kabl ima 1.1,a mp3 2.0). Ukoliko je tvoj komp iz 2002. ili kasnije skoro 100% imas USB 2.0.
 
Ne znam da li su mi kablovi kineski ili ne (ako misliš na USB kablove ne koristim njih, već direktno utaknem plejer u USB slot). Rečeno mi je da se ne petljam mnogo sa biosom da nešto ne "screwup"-ujem pa se bojim da po njemu čačkam (ionako ne znam kako da uključim da rade oba standarda). Što se tiče brzine prenosa podataka, ona je manje-više ista na oba plejera. A moj komp je iz 2004.
 
Mrzi te da proveris USB prikljucke pozadi (provera traje po mojoj proceni 2 min.) , a ne mrzi te da ovde danima cekas odgovor ? Mom ortaku ne rade 2 USB prikljucka napred , ali na zadnjoj strani kucista rade ( pojma nemam kako i zasto,kao ni on ) . Probaj one sa zadnje strane kucista .
 
Milisaw Sound:
Mrzi te da proveris USB prikljucke pozadi (provera traje po mojoj proceni 2 min.) , a ne mrzi te da ovde danima cekas odgovor ? Mom ortaku ne rade 2 USB prikljucka napred , ali na zadnjoj strani kucista rade ( pojma nemam kako i zasto,kao ni on ) . Probaj one sa zadnje strane kucista .

Tvom ortaku nerade ona dva prednja USB-a zato shto nisu prikljuchene na plocu ;)
 
Klothius:
Pa moze da bude da ti crkava maticna ili da jednostavno ti, najverovatnije,kineski kablovi nisu ni za potapanje kupusa. Jedino sto mozes je da odnes taj mp3 kod nekog ortaka i vidis oce li i kako raditi. Plus vidi da u biosu maticne ukljucis da radi i USB 1.1 i 2.0 standard. 1.1 standard je veoma spor nacin prenosa podataka(1.5 MB/s) za razliku od 2.0 standarda koji je relativno veoma brz (60MB/s). Stari mp3 je verovatno imao 1.1 standard, dok novi verovatno ima 2.0(mada je moguce da kabl ima 1.1,a mp3 2.0). Ukoliko je tvoj komp iz 2002. ili kasnije skoro 100% imas USB 2.0.



osim ako nije IBM
 
*P*A*B*L*O*:
Tvom ortaku nerade ona dva prednja USB-a zato shto nisu prikljuchene na plocu ;)

Mislim da su radili jedno vreme,pa su poceli da trokiraju dok nisu crkli,mada nisam siguran da je takva situacija . Nije mi lepo objasnio kakva je situacija jer mu nije problem da koristi USB sa zadnje strane kucista . Nije to ni bitno , sustina je u tome da sam hteo da kazem da isproba USB sa zadnje strane kucista . U svakom slucaju hvala P.A.B.L.O. sto se nudis da pomognes .
 

Back
Top