Smrtna KAZNA!

da li ste za postojanje smrtne kazne?


  • Ukupno glasova
    60
  • Anketa je zatvorena .

Salvantis

Iskusan
Poruka
6.475
Jednostavno: u svetlu nekoliko zaista monstruoznih zlocina koji su se odigrali u poslednje vreme, da li smatrate da bi u Srbiji trebalo da postoji smrtna kazna (za najteze oblike, najtezih krivicnih dela).
 
Jeste da je ukidanje ovog najtezeg oblika krivicne sankcije savremen trend u svim modernim pravosudnim sistemima (SAD i nisu posebno moderne po tom pitanju, posebno neke drzave), postoje brojni razlozi humanosti....ali kad vidim slike onih bolesnika, i sta su uradili neduznima (pogotovo ovog manijaka koji je sekao zivo dete), ja prosto ne mogu da nadjem nijedan razlog zbog kojeg bi takvi trebali da postoje makar i minut duze na ovom svetu (ili makar do okoncanja krivicnog postupka, a on bi morao da bude znatno efikasniji)
 
Ево мало пре, рекох за оног Јакупека ... А поновићу и овде : уебеш демократију и ЕУ, кад су се наши политичари одлучили на увлачење и укинули смртну казну.

Постоје психопате и врсте злочина које (лично) не могу да толеришем с хумане стране. Зато сам ЗА смртну казну.
 
NE!

upravo zbog ovoga:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4907343&postcount=734

i još mnogih stvari koje smetaju da društva i države poput Hrvatske i Srbije budu politički a posebice pravosudno zrele demokratske zemlje sa neovisnim suđenjima, sa profesionalnim odlukama suda, bez mita i korupcije na sudovima, bez politički namještenih sudskih procesa, bez djeljenja ljude na povlaštene i one manje povlaštene...itd


DA!

za pedofiliju ili silovanje u kojem žrtva bude i na kraju ubijena ili teško osakačena

e takve ljude bih osudio na smrt inekciom...

al samo ako
se to njihovo surovo nedjelo može utvrditi sa 100 postotnom sigurnošću
 
Šizofreno sam podeljena u tom smislu. S jedne strane, kakvu kaznu odrediti ovom monstrumu koji je ubio dete? Onako ljudski, glasam za smrtnu. A s druge strane, kakva mu je to kazna? To za njega nije kazna, to je nagrada. On bi trebalo da pati dugo, dugo u nekom zatvoru, potpuno sam. Pa sad biti pametan....
 
tokyo:
NE!

upravo zbog ovoga:


i još mnogih stvari koje smetaju da društva i države poput Hrvatske i Srbije budu politički a posebice pravosudno zrele demokratske zemlje sa neovisnim suđenjima, sa profesionalnim odlukama suda, bez mita i korupcije na sudovima, bez politički namještenih sudskih procesa, bez djeljenja ljude na povlaštene i one manje povlaštene...itd

DA!

za pedofiliju ili silovanje u kojem žrtva bude i na kraju ubijena ili teško osakačena

e takve ljude bih osudio na smrt inekciom...

al samo ako
se to njihovo surovo nedjelo može utvrditi sa 100 postotnom sigurnošću
Smrtna kazna je i pre bila predvidjena za najteze oblike, najtezih k. dela, a jako retko se izvrsavala...
De facto smrtna kazna je ukinuta jos 1990 (odnosno 93) za dela propisana saveznim zakonodavstvom, a tek znatno kasnije republickim (stvarno ne znam kad je to Hrvatska uradila)

A inekcija je verovatno i najprimerenija (mada za ove monstrume, mozda bolje el. stolica)
 
По мени смртна казна мора да постоји. Свако у држави мора да зна да постоји таква претња. Психолошки механизам казне је једна од најстаријих превентива. Није то савршено, али постоје монструми због којих се не смемо одрећи и те најтеже одмазде.
 
smrtna kazna je gora kazna nego doživotna kazna za monstruma

zato jer se nekome oduzima život

a prednosti:

manje je zatvorenika u zatvorima automatski manji i troškovi

dakle ono što nam država ubire PDV ne ide tim monstrumima ua hranu i boravak u zatvoru,

treće ona je i preventivna, retko ko će se upuštati u takve radnje zbog tako drastične kazne

četvrto zatvorenici poput naših zatvora gdje se maltene zbog manjka prostora trpaju zatvorenici koji su napravili prometni prekršaj sa onima koji su ubili nekog ili opljačkali banku sa onim koji su silovali i osakatili djete i nije baš fer jelda
uostalom zamislite situaciju

ja ne daj Zeuse napravim prometnu nesreću sa velikom materijalnom štetom a bez ljudskih žrtava i završim u ćuzi sa Jakopekom u čeliji
naravno da neću ni oka sklopiti pa bio on hrvat i na kvadrat
 
porin50:
Nisam siguran bas za sve zemlje
ali u celiju ne stavljaju ubojice s
nekakvim lakšim prekršiteljima

u Lepoglavi i još nekim hrvatskim zatvorima jest to bio slučaj jer su prenatrpani

evo čak poznajem jednog čovjeka koji je zbog prometne prvo čekao godinu dana na red da dođe u zatvor a onda tamo završio sa zločincima dilerima i narkomanima

pa sad ti spavaj mirno sa takvim u čeliji :roll:
 
tokyo:
ja ne daj Zeuse napravim prometnu nesreću sa velikom materijalnom štetom a bez ljudskih žrtava i završim u ćuzi sa Jakopekom u čeliji
naravno da neću ni oka sklopiti pa bio on hrvat i na kvadrat
Onda bolje pazi kako vozis :D

A sto se robije tice, umeju i drugi zatvrorenici da presude skotu, ako saznaju kakav monstrum je u pitanju...nekako ne verujem da ce jakopek umreti prirodnom smrcu.
 
Salvantis:
Onda bolje pazi kako vozis :D

A sto se robije tice, umeju i drugi zatvrorenici da presude skotu, ako saznaju kakav monstrum je u pitanju...nekako ne verujem da ce jakopek umreti prirodnom smrcu.

ni ja ne vjerujem a pogotovo ako ga dopadne čelija sa kakvim srpskim patriotom koji služi doživotnu za ratni zločin nad hrvatima :mrgreen:

al ja bi baš takve sparirao :razz:
 
tokyo:
u Lepoglavi i još nekim hrvatskim zatvorima jest to bio slučaj jer su prenatrpani

evo čak poznajem jednog čovjeka koji je zbog prometne prvo čekao godinu dana na red da dođe u zatvor a onda tamo završio sa zločincima dilerima i narkomanima

pa sad ti spavaj mirno sa takvim u čeliji :roll:

nije mu bilo lako :-(

a još ako je koji *****
nije smio ni sapun da mu ispadne :shock:
 
Verbal_Kint:
Nekako mislim da bi oni to i voleli... onako... da pričaju priče za laku noć jedan drugom...

PS: A možda ne bi bilo loše da ga stave u ćeliju sa Legijom... ostali bi samo dugmići... :D

Inače, protiv sam smrtne kazne, ali ovakvi ljudi-zveri mi uzdrmavaju sistem vrednosti i vrlo mi je teško da ostanem potpuno dosledan u takvom svom stavu...

Al' to ja valjda neki unutrašnji konflikt, ko u onim američkim filmovima, kad glavni pozitivac na kraju filma ufati glavnog negativca i drži mu pištolj na slepoočnici i dvoumi se dal' da povuče obarač... Verovatno bi se velika većina nas ponela kao Nikolas Kejdž u 9mm, i ja takođe, ali u načelu sam protiv... Ali, opet, poriv za odmazdom je verovatno jači od svakog načela... Ipak je to mnogo duže u ljudskoj prirodi... S druge strane, što no neko nekad reče 'Politika oko za oko i zub za zub na kraju sve ostavlja slepim i krezavim'... 'Ebiga, 'The Jungian thing, sir', posle svega.... 'Born to kill' na šlemu i 'pis' na reveru...
 
Za najgora krivicna dela treba sporovesti kaznu kao u Kini, odnosno napuniti stadion, izvesti osudjenike, i pucati im u potiljak.
Ili javno vesanje.
Ili recimo baciti ih u kavez sa tigrom koji nije jeo nista 4 dana! :twisted:
 
Naravno da treba da bude uvedena,odnosno nije je ni trebalo ukidati...
Da ne pominjem šta je već rečeno,samo da dodam hitno je treba uvesti zbog budućih ...
a i u radi sadašnjih kada postanu prošli.
Razumeš na šta mislim.
 
pa gora je kazna za tog baksuza sto ce verovatno ceo zivot ili 40 godina provesti u 4 zida gde mu sa obzirom na delo koje je pocinio nece biti nimalo prijatno ako uopste i dozivi da izadje a streljanje bi bilo samo lagano resenje njegovih problema bez imalo muke i patnje koju je on priredio drugima .
 
svetolik trpkovic:
pa gora je kazna za tog baksuza sto ce verovatno ceo zivot ili 40 godina provesti u 4 zida gde mu sa obzirom na delo koje je pocinio nece biti nimalo prijatno ako uopste i dozivi da izadje a streljanje bi bilo samo lagano resenje njegovih problema bez imalo muke i patnje koju je on priredio drugima .
.ne slazem se...onda ipak imaju izgleda da ipak nekad izadju iz ćumeza..recimo opet se zakuha tu na nasem baljkanu..i takvi odma budu pusteni iz kaveza...kuzis...kratki posupak je i najbolji..ak si ukakao motku.... umri muski....
 
viva las vegasos:
.ne slazem se...onda ipak imaju izgleda da ipak nekad izadju iz ćumeza..recimo opet se zakuha tu na nasem baljkanu..i takvi odma budu pusteni iz kaveza...kuzis...kratki posupak je i najbolji..ak si ukakao motku.... umri muski....

Isto kao i Ameri kada je bio rat u Vijetnamu. U prve borbene redove su upravo slali te najgore budale, bukvalno ih sa el.stolice skidali. Pa sada ako prezivi i ne pogine....
 
svetolik trpkovic:
pa gora je kazna za tog baksuza sto ce verovatno ceo zivot ili 40 godina provesti u 4 zida gde mu sa obzirom na delo koje je pocinio nece biti nimalo prijatno ako uopste i dozivi da izadje a streljanje bi bilo samo lagano resenje njegovih problema bez imalo muke i patnje koju je on priredio drugima .

ne slažem se također al iz drugih razloga

kazna dugotrajnog zatvora ili doživotne robije samo košta te iste ljude i njihove porodice jer za tog monstruma trebaju da indirektno putem PDV plaćaju održavanje istog u zatvoru tako dugo

ja pre svega gledam ekonomski :mrgreen:
zašto plačat uzdržavanje kad je daleko jeftinija injekcija od hrane struje i vode za 40 ili više godina :roll:
 

Back
Top