Zadah iz usta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam za sada blagu paradentozu čiji je uzrok sklonost organzima da sakuplja kamenac na zubima - rešavam skidanjem kamenaca bar 3 puta godišnje, Paradontax pasta za zube (samo u apoteci, 300din.) i gengigel rastvor za zube po potrebi (kada mi krvare desni).
 
Ako zelite da nemate kamenac , koristite izvorsku vodu za pice sto vise. Gde ces naci pravu izvorsku vodu, potrudite se sami. Ali u svakom slucaju proverite da li pijete pravu izvorsku vodu. Kamenac na zubima pokazuje da imate deficit osnovnih minerala ili ih unosite u neadekvatnom obliku. .
 
WithdrawnWater:
Ajde bre raso, kamenac na zubima nema veze sa deficitom osnovnih minerala, niti njihovim neadekvatnim oblikom. Smanji dozivljaj sa prirodom, pomenute 'izvorske' vode cesto nisu bakterioloski ispravne.

upravo tako :)
neke izvorske vodu mogu biti "teske", pa natovaris jos vise minerala. Na stvaranje kamenca osim oralne higijene, utice i nacin ishrane, nivo pirofosfata, genetska opterecenost, bla, bla, bla....
A izvorska voda je dobra zato sto moras donde da se setas, pa si u prirodi, pa jos sa dobrim drustvom, i obavezno sacekaj zalazak sunca. Septembar je, senke su duuuuuuuge :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top