Kako od XLS-a napraviti EXE

StORM48

Gost
Poruka
473
Krajnje početničko pitanje za većinu vas, pretpostavljam, ali evo:

Da li mogu, i kako, da od .XLS fajla napravim EXE, tj. da ga uvezem u VB projekt, malčice doradim i prekompajliram kao što se to radi sa Access bazama?

Ili možda postoji neki program za pravljenje izvršnog fajla od excel dokumenta? Bilo kakvo rešenje koje ne uključuje pokretanje Excela (uz očuvanu potpunu funkcionalnost makroa i VBA koda) je dobrodošlo.
 
Prvo, mozes da koristis data control i da je vezes na xls tablicu isto kao i na mdb tablicu. Jedino je funkcionalnost drugacija (ne mozes da indeksiras).

Drugo, mozes da koristis xls kao add-in (ubacis ga u form)

Trece, mozes da koristis web browser kontrolu i da stavis adresu xls fajle kao URL
 
Hvala za pomoć prijatelju :)

Ova treća opcija u startu otpada, pošto sam probao. Problem je u tome što takva tabela prosto više nije funkcionalna. Jednostavno, ne mogu da snimim nikakve izmene, pošto ne postoji FILE/SAVE, a makro koji sam uradio u VBS-u, uopšte ne funkcioniše kada je fajl vezan kao hiperlink u HTML-u.

Ostaje mi da se zadržim na ovim prethodnim savetima, od kojih sam jedan probao, ali ne baš i uspešno (nikako da sve proradi kako treba), pa sam zato i mislio da pitam za neko još bolje rešenje.

Hvala puno! :lol:
 

Back
Top