PAVAROTI

NatasaNatasa:
Ne znam da li ste čuli, ali je juče u 71.godini umro jedan izuzetan tenor - Pavaroti .... nekako mi baš teško palo kada sam čula....

Eto, otvaram temu u njegovu čast.


Preminuo Lučano Pavaroti

Slavni italijanski operski tenor Lučano Pavaroti preminuo je rano jutros od raka pankreasa, u svom domu u Modeni. Prvi javni nastup van Italije imao je u Beogradu, ali je njegova svetska slava započela 17. februara 1971. godine nastupom u njujorškom Metropolitenu, u Donicetijevoj operi "Kći puka". Njegova karijera potom je krenula vrtoglavim usponom. Pobede na međunarodnim muzičkim takmičenjima, brojni televizijski nastupi, video spotovi i koncerti doneli su mu popularost retku u svetu klasične muzike. Zbog zdravstvenih problema odlučio je da se oprosti od nastupa i 2004. godine je započeo oproštajnu turneju, u okviru koje je 21. maja 2005. nastupio i u Beogradu. "Imao sam sve, baš sve", rekao je u jednom od poslednjih intervjua

pavaroti1.jpg
 
strasno :( jos kad sam bio klinac svi su pricali o njemu, i uvek je on bio najveci....imam neke njegove mp3-je na kompu jos odavno, pa reko da sad malo pustim ;(
rip
 
Bio je jedan od velikana 20. veka! U Italiji će sigurno biti dan žalosti, mislim da bi trebalo da bude i kod nas (ipak je on svoj karijeru van italije počeo i završio u Beogradu)! Rest in peace, Pavarotti, tvojim delima si dostigao besmrtnost, nikad nečeš biti zaboravljen!!! :sad: :sad: :sad:
 

Back
Top