Varljivo leto

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
na nekim stvarima vam zaista zavidim.... pa ja se samo pitam kako neki nakon ovakvih tekstova ne udju u ginisovu knjigu rekorda???? mislim kad i dalje veruju u bajke koje im se serviraju
Varljivo leto
2. septembar 2007. | Ljubomir Živkov
Srbija je velika tajna. Autoput je velika tajna. Velja Ilić je velika tajna. Javnosti je preko volje predočio ugovor o gradnji i eksploataciji autoputa, ali bi za njeno dobro da je poštedi svetih tajni pohranjenih u aneksima; portparolka ministarstva tajni ukorila je drznike što im nije dosta preambula nego bi da vršljaju po članovima i alinejama: dali smo vam prst a vi hoće celute šaku, hoćete li da vidite donji veš ministrov i premijerov! - pripretila je ostrvljenim perverznjacima i fetištistima.

Novosadski budžovani ne ispuštaju digitrone iz ruku, računaju danonoćno koliko će Pokrajina izgubiti na putarini - taj namet neverovatni ustanovljen je i naplaćivanim od pamtiveka na džadi koja je sve drugo samo ne autoput! - i gle, što više zure u digitron gubici su sve veći i sve bolniji, pa dobro, na čijoj si ti strani, ožalošćenih Novosađana ili veljinaca koji će poslednji, najtajniji aneks braniti kao da je Kadinjača? Nisam ni na čijoj, to je kao pitanje jesi li za Slobu ili za to da nas NATO bombarduje! Ili: da li više volim Filareta koji je razdužio mitraljez pa se za veru bori gladovanjem, ili sam za mulu Jusufa od Čarne Gore koji je Njegovom preosveštenstvu poručio da crnogorsko državljanstvo može steći ako se u opštini oženi državljankom Crne Gore ili ako u pravnoj naslednici Zete bude boravio neprekidno deset godina! Kako da boravi kad ne može da uđe? Kako da se ženi kad mu je čador stalno pun Srbadije na čelu sa Naumovim koji je radi vizite srpskom Gandiju propustio probu crkvenog hora! Crna Gora mladoženji tj. aplikantu za državljanstvo ostavlja slobodu da sklopi brak sa Crnogorkom, Albankom ili kojom mu drago građankom, još uvek to mora biti pripadnica suprotnog pola, ali dočekasmo dan u kojem je crkva odvojena od države! Ne doduše naša crkva od naše države, nego naša crkva od susedne države...

Kod nas je sve po prezhdnemu. Sladostrasni Ilarion na slobodi je, na jedvite jade izrečena zatvorska kazna zastarela mu je. Zastareli su i dečaci koje upućivao u tajne ploti, više svoje nego njihove, momčadiji je čika Jova tek pubertetska uspomena.

Ministar prosvete pao je u verski zanos kad je video koliko se dece upisuje na verounauku. Država mora da podstrekava duhovnu obnovu, uskliknuo je s ljubavlju, a nema duhovne obnove bez obnove crkvenih zdanja, neće na Srbiju pasti blagoslov Gospodnji dok Svetoj materi ne budu vraćena sva njezina ovozemaljska dobra za šta će se Lončar u svojstvu ministra prosvete svesrdno založiti. Kao ministar za lokalnu samoupravu lično je, kaže, obezbedio novac za gradnju Svetosavskog doma u Karlovcima, kako to, volontirao je prikupljajući priloge ili je iz svog džepa izdvojio svotu potrebnu za obnovu?! Bilo kako bilo, obećanje da će Dom biti obnovljen Lončar beše dao u Brankovim ali i Ilarionovim Karlovcima, na Badnje veče, u prisustvu Svetog Bubala Deesesovskog i sad će sa časne partijske reči da pređe na časno pravoslavno delo.

Radikalski i i espeesovski poslanici prednjače u putnim troškovima, jedan je šešeljoid naplatio više od šeststo hiljada dinara za benzin i valjda putarinu, drugi nekih pola miliona: ili svaki put zalutaju ili voze krševe koji troše desetine litara na kilometar.

Vršilac dužnosti predsednika Privredne komore samoproglasio se najugroženijim radnikom vascele udruge. Iako prima više od 130 hiljada dinara mesečno podigao je 90.000 evra kredita sa kamatom od 1,5% na dvadeset godina ne bi li se nakon razvoda nanovo skućio, e, pa ako mu je bračni krah argument, neka zna da ima građana znatno razvedenijih od njega, koji ga šiju i po raspušteničkom stažu i po broju razvoda; Boris Tadić jedva čeka da ga opet izaberemo za predsednika, birajte me ponovo, otelo mu se u Vrnjačkoj Banji, kao osoba je koja konkurišući za posao nema impresivan CV, ali prilaže opsežno pismo o motivima da se tog radnog mesta domogne.
 
volunteer:
Tuzno,tuzno i zalosno...bedno i jadno...cemer i pustos nase vlade.....

doduse ja verujem da je vecina na balkanu takva, ali ovi vasi [neki] ga preterase... ili misle da im niko nista ne moze, pa se qurce... ili misle da su glasaci zaista stoka a oni cobani te ce narod zalutati bez njih... ili su toliko bezobrazni da.... ne razumem.
kod nas se cesto prica o nestanku velikih kolicina novaca, ali se odgovorni kunu da su dali za narod taj novac, i navode neke primere, ili bla bla bla ...uvek ispadaju nevini ili naivni, i da ce ubuduce vise voditi racuna i....
 
Ademe,malo se mnogo i ti pravis naivan i nespretan sa takvim malicioznim citiranjima

vidis,tekovina ove evrope i resta slobodnog sveta je slobodna stampa,slobodna stampa iznosi sta zeli....nekad iastinu,nekad neistinu,nekad politicki marketing ili sta god

sta mene zanima....lepo je ovako fino zezuckati sa nekim nasim natpisom iz novina,koji je napisao i potpisao maestralni Ljubomir Zivkov

stamene tacno zanima....zapravo interesuje,zeleo bih da vidim neki natpis slicne sadrzine koji se tice malverzacije na kosovu od strane kosovskih politickih prvaka..........ono,vezano za teme koje su ytamo aktuelne i za koje ih najcesce vzuju....kao npr nekontrolisani ulaz oruzja,izlaz kokaina,izlaz oruzja u druge zemlje,barabar sa kokainom,zivotnim standardom etnickih manjina, i tako to,sto j kod vas vruce,kao kod nas sada autoput

bas bih vleo da vidim i da se neko ko to pise recimo rotiv cekua ili tacija,pogotovo sa textom tipa,kako je on pusten iz haga??? ili kako je ovakav covek na celu nasega naroda,misleci na tacija ili kako god,i da se pritom potpise ispod,bas kao Zivkov...zanima me jeli to moguce dole

nekazem da nije,samo me zanima jeli je?eto kao prostog neupucenog coveka,daj mi da vidim tako neki citat iz kohe ili zerija gde nki novinar pita recimo sta znam,kako su partizani iz uck,neskolovani buzdovani preuzeli svu vlast po gradovima kosova,ono ko ovde 1945,pa se svi vi smejete,ju glupi srbi,njih je lako prejebati,ajd mi objasni,kako dole niko nesme da ustane i kaze,ej,vole imas samo nedovrsenu osnovnu skolu,a uzeo si mesto predsednika opstine

recimo slucaj onog momka sa slike gde onaj nosi odsecenu glavu,taj se pominje u emisiji donala mekintajera da mu je preko svojih ljudi prodao torbu punu dinamita kako bi ovaj kao kobajagi terorita IRE to mogao da koristi po saveznickoj vam Britaniji...neznam jesi li gledao?
e sad,kako nijedan novinar ne napisa da takvog treba maknuti sa ulice,ili kako to ne npisaste satiricno da time pokazujete britancima koliko ste im zahvalni za pomoc iz 1999.

eto takve stvari me zanimaju,ja sam prost bauer koji pije pivo,jede kiso kupus i kobaje:):):) a i me provetli i ukazi na gresku,za koju nekazem da je nemam,vec zelm da mi ukazes na nju,tako sto ces postaviti neku vasu vrucu temu,kao sto je kod nas auto put ili ti famozni vozovi ili privatizacija a tices dande poastaviti,evo ovaj novinar pise o trgovcima drogom,oruzjem,sex trafikingu,ogromnom broju nelegalizovanih javnih kuca koje su tu da bi strana vojska imala gde da smanji napetost i zaboravi na odvojenost od kuce :) i takve stvari eto

bas me zanima,i to da se novinar jos potpise
 
seve :):):) uvek mi je drago da te vidim,pogotovo ovako rano :)
sta ima?
elem,narod je ok,sudstvo cine smradovi i nesposobnjakovici koji nemaju m.da da osude te takve,jer su navodno nezavisni od politike,a da navodno nebi bili korumpirani primaju plate ko u evropskim zemljama,za razliku od nas koji smo jos uvek u africi

e sad,gde su ti drzavni tuzioci?/sta rade osim sto se druze sa vodecim kriminalcima u zemlji?
e da je sudstvo i tuzilastvo normalno,druga bi se esma pevala.....ali nrod kao narod je svaki manje vise ok
 
Glazba mu je bila jača od nogometa i pedagogije
pavarottibio2V.jpg

Počivao u miru
 
za one koji nisu procitali ovaj sjajan post... ALAL VERA MAMBA!!!!

ljuta_mamba:
Ademe,malo se mnogo i ti pravis naivan i nespretan sa takvim malicioznim citiranjima

vidis,tekovina ove evrope i resta slobodnog sveta je slobodna stampa,slobodna stampa iznosi sta zeli....nekad iastinu,nekad neistinu,nekad politicki marketing ili sta god

sta mene zanima....lepo je ovako fino zezuckati sa nekim nasim natpisom iz novina,koji je napisao i potpisao maestralni Ljubomir Zivkov

stamene tacno zanima....zapravo interesuje,zeleo bih da vidim neki natpis slicne sadrzine koji se tice malverzacije na kosovu od strane kosovskih politickih prvaka..........ono,vezano za teme koje su ytamo aktuelne i za koje ih najcesce vzuju....kao npr nekontrolisani ulaz oruzja,izlaz kokaina,izlaz oruzja u druge zemlje,barabar sa kokainom,zivotnim standardom etnickih manjina, i tako to,sto j kod vas vruce,kao kod nas sada autoput

bas bih vleo da vidim i da se neko ko to pise recimo rotiv cekua ili tacija,pogotovo sa textom tipa,kako je on pusten iz haga??? ili kako je ovakav covek na celu nasega naroda,misleci na tacija ili kako god,i da se pritom potpise ispod,bas kao Zivkov...zanima me jeli to moguce dole

nekazem da nije,samo me zanima jeli je?eto kao prostog neupucenog coveka,daj mi da vidim tako neki citat iz kohe ili zerija gde nki novinar pita recimo sta znam,kako su partizani iz uck,neskolovani buzdovani preuzeli svu vlast po gradovima kosova,ono ko ovde 1945,pa se svi vi smejete,ju glupi srbi,njih je lako prejebati,ajd mi objasni,kako dole niko nesme da ustane i kaze,ej,vole imas samo nedovrsenu osnovnu skolu,a uzeo si mesto predsednika opstine

recimo slucaj onog momka sa slike gde onaj nosi odsecenu glavu,taj se pominje u emisiji donala mekintajera da mu je preko svojih ljudi prodao torbu punu dinamita kako bi ovaj kao kobajagi terorita IRE to mogao da koristi po saveznickoj vam Britaniji...neznam jesi li gledao?
e sad,kako nijedan novinar ne napisa da takvog treba maknuti sa ulice,ili kako to ne npisaste satiricno da time pokazujete britancima koliko ste im zahvalni za pomoc iz 1999.

eto takve stvari me zanimaju,ja sam prost bauer koji pije pivo,jede kiso kupus i kobaje:):):) a i me provetli i ukazi na gresku,za koju nekazem da je nemam,vec zelm da mi ukazes na nju,tako sto ces postaviti neku vasu vrucu temu,kao sto je kod nas auto put ili ti famozni vozovi ili privatizacija a tices dande poastaviti,evo ovaj novinar pise o trgovcima drogom,oruzjem,sex trafikingu,ogromnom broju nelegalizovanih javnih kuca koje su tu da bi strana vojska imala gde da smanji napetost i zaboravi na odvojenost od kuce :) i takve stvari eto

bas me zanima,i to da se novinar jos potpise
 
ljuta_mamba:
elem ademe,ima li kakvih vesti u stampi dole?

pomalo sam zauzet, tako da bas ne stizem odmah da odgovorim na neka pitanja koja zasluzuju odgovor. a jedno od njih je tvoj post. i slazem sa de_sistijem da je sjajno napisan post. doduse postavljao sam par puta tako neke stvari koje su vruce kod nas, ali su na vorumu prosle nezapazeno, sto je mozda i normalno, nema interesovanja, doduse kada bih ja previse pljuvao po nasima mozda bi i bilo ali.... e sada zelim samo da ti jedno stvar objasnim, cesto ovde na forumu optuzuju tacija, cekua, itd. i kazu ajde postavi nesto sto pise u vasim novinama protiv nih, tj. o njihovim zlocinima, ja zaista ne znam kako da postavim takav clanak iz nasih novina kada njih niko ne optuzuje za te zlocine, niti hag niti mi, niti bilo ko osim vas. a vi ste optuzili i klintona, blera, olbrajtku... lista je podugacka, ali gde vi mozete naci neki clanak da je to uradila neka ino novina,i da se ta optuzba sastoji iz cinjenica koje priznaju i neki drugi sudovi osim srpskog suda. mislim da shvatas u cemu je problem oko tih "zlocinaca", o kriminalu, kradji, malverzacijama i sl.to mogu naci, iako ja zaista ne pratim vesti, i ako nesto znam opolitici, to je samo zahvaljujuci ovom forumu. toliko za sada. doduse, da se nadovezem, sistiju sam odgovorio na par pitanja, ali je posle tema "otisla" i tako...
 
adem_ks:
pomalo sam zauzet, tako da bas ne stizem odmah da odgovorim na neka pitanja koja zasluzuju odgovor. a jedno od njih je tvoj post. i slazem sa de_sistijem da je sjajno napisan post. doduse postavljao sam par puta tako neke stvari koje su vruce kod nas, ali su na vorumu prosle nezapazeno, sto je mozda i normalno, nema interesovanja, doduse kada bih ja previse pljuvao po nasima mozda bi i bilo ali.... e sada zelim samo da ti jedno stvar objasnim, cesto ovde na forumu optuzuju tacija, cekua, itd. i kazu ajde postavi nesto sto pise u vasim novinama protiv nih, tj. o njihovim zlocinima, ja zaista ne znam kako da postavim takav clanak iz nasih novina kada njih niko ne optuzuje za te zlocine, niti hag niti mi, niti bilo ko osim vas. a vi ste optuzili i klintona, blera, olbrajtku... lista je podugacka, ali gde vi mozete naci neki clanak da je to uradila neka ino novina,i da se ta optuzba sastoji iz cinjenica koje priznaju i neki drugi sudovi osim srpskog suda. mislim da shvatas u cemu je problem oko tih "zlocinaca", o kriminalu, kradji, malverzacijama i sl.to mogu naci, iako ja zaista ne pratim vesti, i ako nesto znam opolitici, to je samo zahvaljujuci ovom forumu. toliko za sada. doduse, da se nadovezem, sistiju sam odgovorio na par pitanja, ali je posle tema "otisla" i tako...

priznajem da su ti dobri grafiti sa xenini.com ali Ademe covece, pogledaj sta sam podvukao iz tvog posta... shvatas li ti da su na kosovu i metohiji stradali i srbi civili i to ne od petardi nego od tvojih iz OVK a njome nisam komandovao ja nego Taci, Ceku, Haradinaj i slicni olosi... gde su srbi iz prizrena, peci djakovice, urosevca, pristine? koliko je samo ljudi ubijeno otkako vi imate vlast\?
 
ma ne Adi,nekazem ja da su oni zlocinci...mislim Taci,nije on nikoga bio,izdao neko direktno naredjenje ali......

zanima me,a i ti i ja znamo odgovor......a i celo kosovo

ko je taj covek? odakle je dosao na kosovo i kada ? ko ga je poslao?
sta je radio i cime se bvio pre ovoga posla kojim se sada bavi?

eto samo to,nisam hteo ja neku veliku polemiku,niti da pljujes po bilo kome,a bilo bi i glupo,ali eto,te nke osnovne,koje u interesantne,a n hag niti vi niti bilo ko pise o njima....ili dali sme ???

vi ne,jer bi textopisac dobio rafal po kuci u toku noci iz kola

a hag i zapad nikako,jer su to njihovi saveznici,pa kako ponuditi scitaocima stivo da u ljudi iz KLA potencijalni zlocinci,maltene nita bolji od srba,od kojih su ih branili,bombardovali i prikazvali u vestima kao romanticne gerilce iz vremena che gevare

nista ja ne pljujm,niti ocekujem da ti pljujes,ali eto,daj neku informaciju,ove znas sigurno,sto te pitah
 

Back
Top