ovo je ludnica od virusa!

  • Začetnik teme miroslava
  • Datum pokretanja
M

miroslava

Gost
Pre par dana kompjuter je poceo da mi brka stranice puno,da se blokira sve cesce i cesce,pa sam skinula antivirus Panda titanium-proba mesec dana, i nasao mi je virus worm i trojan horse, i dezinfikovao ih je.Mada kompjuter ni sad ne radi bas kako treba,kada uradim test na pandi,javlja mi da nemam vise virusa u sta ja sumnjam.Kada sam uradila test norton-on mi javlja da jos uvek neke otvorene programe gde mogu da se nakace virusi i kao preti opasnost od hakera.
Test Norton, da analizira komp ne mogu da uradim nikad do kraja a da pregleda da li imam virus tek to ne moze.Trazi da nesto podesim.sta to treba? Imam windows xp,a on trazi explorer 5 ili jaci,pa zar to nije dovoljno?
Koliko je dobra Panda,zanima me i da ali kupim Norton sam sigurna?(naravno norton 2004)?Da li postoji jos neki test za proveru virusa,ja mislim da ih imam jos uvek,ovako mi nije ranije radio komp.kao sada .Kada nesto skinem ,momentalno se zablokira.Pokusala sam da skinem operu i ne moze.na jednom mestu mi pise opera.exe a na drugom opera.rar,ne znam da li trebam da kompezujem,nije mi jasno i da li ja mogu da koristim operu ako imam internet explorer?Vise mi nista nije jasno!!!!!!!!
molim vas,pomozite mi,ovo je prava ludnica !!!!!!!!!![/b]
 
miroslava:
Pokusala sam da skinem operu i ne moze.na jednom mestu mi pise opera.exe a na drugom opera.rar,ne znam da li trebam da kompezujem,nije mi jasno i da li ja mogu da koristim operu ako imam internet explorer?Vise mi nista nije jasno!!!!!!!!

Pa ono opera.rar znaci da je kompresovano da bi zauzimalo manje mesta. To raspakuj pa pokreni instalaciju... A naravno da mozes da koristis oba u isto vreme... pa mozes cak ubaciti i netscape...
 
Incognito:
Norton je bas halapljiv sto se resursa tice, a nije bas neki AV... Panda je brza, ali ne otkriva viruse kao NAV ili KAV...

A od svih njih je bolji i brzi NOD32, koji vec godinama odnosi nagrade iznad ovih... A i nije skup...
koji je to program NAV I KAV?nisam cula za njih,a hitno m je nesto potrebno,posto sam uradila test na Symantec i nasao mi je na 2 mesta W32.WELCHIA.B.WORM i na 2 mesta TROJAN.SIMCSS.(pored pande-tamo mi kaze da nemam virusa).komp mi se blokira sve cesce i cesce i pravi haos!
 
NOD 32 odlično otkriva viruse ali većinu ne može da zaustavi i izbriše, stoga je slab prema Nortonu (NAV) i Kasperskom (KAV). Oni su ipak zakon.
Panda je bedak prema njima.
Za bolje čišćenje zaraženog kompa treba da ga skeniraš sa Nortonom u safe modu. Tek tada će da ti počisti sve.

Ako i tada bude isto, reinstaliraj XP.
 

Back
Top