NAJ PRODAVANIJI AUTO SVIH VREMENA JE ???

cek pazi...
auto je pravljen za siromasnije gradjane,koji ne prelaze puno,ne odrzavaju auto redovno,nisu zahtevni u voznji.
toj svrsi je posluzio,a i dalje sluzi....
ceo motor jugu je 200-300e,a meni na seniku neki ku*ac mali za gas,nema ga ni videti 20.000...indikator paljenja 6500 ja mislim...
posluzio je svrsi!
 
Postoji razlika izmedju imena automobila i modela automobila.
Najprodavaniji model jednog automobila je Wolksvagen kefer(ili poznatija buba kod nas) zatim ford T pa citroen 2cv(spacek)Racunaju se kao automobili koji su se prodavali u neizmenjenoj formi kao i njihove pod varijante.

Da dodam spisku model Lada koji je prodat u vise od 20 miliona komada (mozda cak blize cifri od 30 miliona jer se prodavao sve do nedavno) i svakako je u rangu sa VW Bubom.
Misli se na Ladu sa zadnjim pogonom u svim podvarijantama kod kojih je identicna osvnovna konstrukcija.

Tojota Korola niti priblizno ne spada u prvih 5 po kolicini prodatih jednog modela, pogotovu sto je pocetni model Korola bio sa zadnjim pogonom.

Najpoznatiji Golf u verziji 2 od 83-91 je prodat tek u nesto sitno preko 8 miliona komada.

Sve podatke treba uzimati uslovno jer se voli marketinski naduvavati kod raznih izvora.
 
Poslednja izmena:

Back
Top