Jedna opasna tema o prorachunatosti

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Kratko i jasno:

Koliko ste prorachunati kod izbora partnera?

Koje su vam najbitnije stavke koje potencijalni partner treba da ispuni, da biste razmishljali ozbiljnije o vezi sa njim?


Naravno polazim od toga da ne postoji chovek koji nije prorachunat (a pregurao je pubertet), pitanje je samo koliko ste u stanju da budete iskreni, i kolika je ta prorachunatost.
Ps.Nadam se da nece nastati klanje oko ove teme.Tema se odnosi i na mushkarce i na zene.

NAPOMENA PRILIKOM CHITANJA TEME:
Stvarno nisam raspolozena da uvijam, iako je ova cela tema mogla sasvim fino da se formulishe i na na blazi nachin (da deluje vishe ljubavno a manje racionalno)...
 
Butterflies And Hurricane:
Kratko i jasno:

Koliko ste prorachunati kod izbora partnera?

Koje su vam najbitnije stavke koje potencijalni partner treba da ispuni, da biste razmishljali ozbiljnije o vezi sa njim?


Naravno polazim od toga da ne postoji chovek koji nije prorachunat (a pregurao je pubertet), pitanje je samo koliko ste u stanju da budete iskreni, i kolika je ta prorachunatost.
Ps.Nadam se da nece nastati klanje oko ove teme.Tema se odnosi i na mushkarce i na zene.

NAPOMENA PRILIKOM CHITANJA TEME:
Stvarno nisam raspolozena da uvijam, iako je ova cela tema mogla sasvim fino da se formulishe i na na blazi nachin (da deluje vishe ljubavno a manje racionalno)...
E pa sad onako najiskrenije....kad nismo zaljubljeni....imamo teorijski razrađene silne stavke kakav taj neko treba da bude...pametan, šarmantan, zgodan, visok, plavook...
A onda sretnemo nekog.....prhnu šareni leptirići na sve strane.....i bude zaboravljeno sve ono što smo smišljali u samoći....
Naravno...svaka odrasla osoba mora da poseduje neke bazične kriterijume....pre nego što stupi u vezu sa nekim....Mada i ti se kriterijumi razlikuju od osobe do osobe....
 
Problem kod ove teme što ljudi različito poimaju proračunatost, tako da će biti raznih odgovora,koji će biti potpuno neuporedivi jer će im se polazište čak i dijametralno razlikovati, što govori da se neće stići ni do kakve suštine. Jedino ako se forumaši ne prihvate usaglašavanja značenja ili bar pre odgovora ne objasne šta je za njih proračunatost.
 
ludopileglodjekosku:
E pa sad onako najiskrenije....kad nismo zaljubljeni....imamo teorijski razrađene silne stavke kakav taj neko treba da bude...pametan, šarmantan, zgodan, visok, plavook...
A onda sretnemo nekog.....prhnu šareni leptirići na sve strane.....i bude zaboravljeno sve ono što smo smišljali u samoći....
Naravno...svaka odrasla osoba mora da poseduje neke bazične kriterijume....pre nego što stupi u vezu sa nekim....Mada i ti se kriterijumi razlikuju od osobe do osobe....

E pa bash su ti kriterijumi tema.
Shto smo stariji, to vishe razmishljamo o posledicama ulazenja u neki odnos.
Iz istog razloga izbegavamo raznorazne tipove lichnosti koji nam ne odgovaraju. Da li ce to biti nasilni tip, ili neradnik, ili bla bla...
Znachi, definitivno kod svakog od nas postoji neko sa kim nikad ne bi bili, ili neko sa kim bi definitivno bili...Koji su to tipovi lichnosti koji vas privlache i zbog chega?
(evo uvila sam malo temu u oblande)... :)
 
marmelada:
Problem kod ove teme što ljudi različito poimaju proračunatost, tako da će biti raznih odgovora,koji će biti potpuno neuporedivi jer će im se polazište čak i dijametralno razlikovati, što govori da se neće stići ni do kakve suštine. Jedino ako se forumaši ne prihvate usaglašavanja značenja ili bar pre odgovora ne objasne šta je za njih proračunatost.


Vecina tema na krsti nema univerzalno dobro reshenje. Na temama se uglavnom razmenjuju mishljenja.
 
Butterflies And Hurricane:
Kratko i jasno:

Koliko ste prorachunati kod izbora partnera?

Koje su vam najbitnije stavke koje potencijalni partner treba da ispuni, da biste razmishljali ozbiljnije o vezi sa njim?


Naravno polazim od toga da ne postoji chovek koji nije prorachunat (a pregurao je pubertet), pitanje je samo koliko ste u stanju da budete iskreni, i kolika je ta prorachunatost.
Ps.Nadam se da nece nastati klanje oko ove teme.Tema se odnosi i na mushkarce i na zene.

NAPOMENA PRILIKOM CHITANJA TEME:
Stvarno nisam raspolozena da uvijam, iako je ova cela tema mogla sasvim fino da se formulishe i na na blazi nachin (da deluje vishe ljubavno a manje racionalno)...
.....vec napisah na nekoj drugoj temi ,shto sam stariji sve sam prorachunatiji , ;-) .....i stim shto mi je sad jedna od najbitnijih stvari kod devojke vedar duh,da nije namcor i changrizava ;-) ,bitno mi je i da sasvim solidno izgleda i da vodi rachuna o sebi ................mislim da ne mogu biti sa nekom koju pogledam ujutru a ona mi upropasti dan ................nishta lepshe kad se vprobudish a ona se samo nasmeshi ,jbt.sve probleme zaboravljam ,chist kokain ............ :lol:
 
Butterflies And Hurricane:
E pa bash su ti kriterijumi tema.
Shto smo stariji, to vishe razmishljamo o posledicama ulazenja u neki odnos.
Iz istog razloga izbegavamo raznorazne tipove lichnosti koji nam ne odgovaraju. Da li ce to biti nasilni tip, ili neradnik, ili bla bla...
Znachi, definitivno kod svakog od nas postoji neko sa kim nikad ne bi bili, ili neko sa kim bi definitivno bili...Koji su to tipovi lichnosti koji vas privlache i zbog chega?
(evo uvila sam malo temu u oblande)... :)
Koji su to tipovi?
Hm....pa rekla bih....samouvereni...uspešni u svom poslu...inteligentni...zabavni....i emocionalno potpuno zrele ličnosti bez onih moja-mama-najbolje-zna i ko-je-sasvim-potpuno-sasvim-najbolji-yebač fora..... E još da se sve ovo skupi u jednoj osobi...
 
Butterflies And Hurricane:
Kratko i jasno:

Koliko ste prorachunati kod izbora partnera?

Koje su vam najbitnije stavke koje potencijalni partner treba da ispuni, da biste razmishljali ozbiljnije o vezi sa njim?


Naravno polazim od toga da ne postoji chovek koji nije prorachunat (a pregurao je pubertet), pitanje je samo koliko ste u stanju da budete iskreni, i kolika je ta prorachunatost.
Ps.Nadam se da nece nastati klanje oko ove teme.Tema se odnosi i na mushkarce i na zene.

NAPOMENA PRILIKOM CHITANJA TEME:
Stvarno nisam raspolozena da uvijam, iako je ova cela tema mogla sasvim fino da se formulishe i na na blazi nachin (da deluje vishe ljubavno a manje racionalno)...

Proracunatost zavisi od osobe do osobe. A da ima toga, ima i to jako puno, bar koliko sam uspio ustanovit povrsnim promatranjem ljudi, jer nemam bas obicaj gurat surlu previse u tudji zivot, osim ako nisam nekim delom povezan s tom osobom pa je to onda cisto da se uklopim.

Inace meni je najbitnije da je cura fina, da nije sirova (a takvih je kod nas jako malo) i da je jednostavna, ako je jednostavna s njom ce i sve u zivotu biti jednostavno jer nece od malih problema praviti velike probleme i s takvom curom prepreke fakticki i ne postoje.

Druga stvar je bitna da ne ***** (grinta) previse, da nije grintava u stilu cim je nesto malo teze, da ne posustaje i da je skromna.

I da ne zaboravim da nije seljanka odnosno da se ne przi na svadbe, narodnjake, glupe obicaje i kiceraj kojim su cesto kod nas bogate kuce ukrasene.

Pozeljno je i da voli Italo.:wink::lol:
 
ludopileglodjekosku:
Koji su to tipovi?
Hm....pa rekla bih....samouvereni...uspešni u svom poslu...inteligentni...zabavni....i emocionalno potpuno zrele ličnosti bez onih moja-mama-najbolje-zna i ko-je-sasvim-potpuno-sasvim-najbolji-yebač fora..... E još da se sve ovo skupi u jednoj osobi...


evo je seljanka. Uspesan u poslu moze biti i smetlar ako dobro vitla metlom.
 
Osobe obicno traze u drugom ono sto one nisu same u stanju izvrsit. Zato cesto nesiguran covek trazi partnera ili druga, kolegu koji je siguran u sebe da i njega moze slepat kroz zivot, posao.

Zato tipovi kad vam god cura kaze da zeli tipa koji je u svemu uspesan ustvari trazi shlepaca koji ce je vuci kroz zivot, jer je sama preplasena i nesigurna u sebe isto tako i obrnuto.
 
Sasvim sam proračunata. Razmislim šta hoću od koga i šta bi me činilo srećnom u vezi, a šta bi mi smetalo, pa izvagam. I stvarno ne slušam emocije, već razum. Ne ulazim u veze, bilo kakve, ako mislim da će mi više škoditi nego što će prijati. Emocije su druga priča. Mogu da se zaljubim u pogrešnog, ali se neću smuvati sa njim, pošto znam da je pogrešan. Eto tako. Jednostavno.
 
sinnkе:
Proracunatost zavisi od osobe do osobe. A da ima toga, ima i to jako puno, bar koliko sam uspio ustanovit povrsnim promatranjem ljudi, jer nemam bas obicaj gurat surlu previse u tudji zivot, osim ako nisam nekim delom povezan s tom osobom pa je to onda cisto da se uklopim.

Inace meni je najbitnije da je cura fina, da nije sirova (a takvih je kod nas jako malo) i da je jednostavna, ako je jednostavna s njom ce i sve u zivotu biti jednostavno jer nece od malih problema praviti velike probleme i s takvom curom prepreke fakticki i ne postoje.

Druga stvar je bitna da ne ***** (grinta) previse, da nije grintava u stilu cim je nesto malo teze, da ne posustaje i da je skromna.

I da ne zaboravim da nije seljanka odnosno da se ne przi na svadbe, narodnjake, glupe obicaje i kiceraj kojim su cesto kod nas bogate kuce ukrasene.

Pozeljno je i da voli Italo.:wink::lol:

E ovo se zove odgovor! Nisam ni sumnjala da cesh dati retko iskren odgovor. :)
 
marmelada:
Problem kod ove teme što ljudi različito poimaju proračunatost, tako da će biti raznih odgovora,koji će biti potpuno neuporedivi jer će im se polazište čak i dijametralno razlikovati, što govori da se neće stići ni do kakve suštine. Jedino ako se forumaši ne prihvate usaglašavanja značenja ili bar pre odgovora ne objasne šta je za njih proračunatost.

То је тако са сваком темом овде. Почну да се ређају одговори, онда се закаче неистомишљеници. Па онда иде оно "ти уопште не знаш шта је то" , затим почну да се ређају разне дефиниције, па се онда покаче и око тога, да би се све завршило општим помирењем и закључком да се дати појам не може дефинисати, а на сцену ступа неконтролисани чет. :lol:

Тема :arrow: "Прорачунатост" ћу схватити као рационално вагање карактеристика неке особе да бих видела колико ми одговара.

Наравно да сам прорачуната и трудим се да будем што више. Најлакше је заљубити се и онда ти је све лепо и свако ти је добар и паметан. Али ако тако видиш некога сасвим хладне главе, онда су мање шансе да се пуно превариш у процени. За разлику од већине која тврди да их заљубљеност затекне неспремне, ја могу да кажем да увек држим своје конце у рукама и заљубим се онда кад сматрам да је то паметно. :D

А особине које тражим (и нашла сам :razz: ) - шта ја знам, то је увек тешко набројати. Одговара ми интелигентан, културан, разуман, одмерен, образован, миран, озбиљан, вредан, духовит, зрео... што сличнији мени. Да није бахат и да имамо сличне погледе на живот. Да буде пре повучени индивидуалац, него дежурна дворска будала за забављање широких народних маса. Да не помињем да мора да се опходи према мени са поштовањем и да буде пажљив. Наравно, подразумева се да мора физички да ми се свиди. И никако промискВитетан. :lol:
 

Back
Top