Ko je na čelu DSS-a u Paraćinu?

crow

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.554
4. septembar 2007. | 16:00 | Izvor: B92
Paraćin -- Bratislav Milojević, označen u Beloj knjizi kao vođa organizovane kriminalne grupe, nalazi se na čelu DSS-a u Paraćinu.

Na čelo Opštinskog odbora DSS-a u Paraćinu postavljen je Bratislav Milojević, označen u Beloj knjizi MUP-a Srbije kao vođa organizovane kriminalne grupe. Dok Milojević tvrdi da se u Beloj knjizi našao greškom, lokalna vlast u Paraćinu strahuje da će ljudi iz kriminogene sredine uticati na izbor načelnika policije i tužilaca u tom gradu.

U Beloj knjizi MUP-a Srbije, u kojoj su objavljena imena ljudi koji su povezani sa kriminalom, nalazi se i Bratislav Milojević iz Paraćina. Tada, 2002. godine kada je Bela knjiga objavljena, Milojević je označen kao vođa organizovane kriminalne grupe koja se bavi ucenama, zelenaštvom, oduzimanjem vozila, teškim krađama, iznudama i drugim krivičnim delima.

Policija je tada navela da je Milojević čak i ranjen prilikom pokušaja ubistva.

Nekoliko godina kasnije Milojević gradi uspešnu karijeru političara u Demokratskoj stranci Srbije. Nedavno je postao odbornik DSS-a, a takođe i vršilac dužnosti predsednika Opštinskog odbora DSS-a u Paraćinu.

Milojević nije želeo da govori pred kamerom, ali je rekao da je pominjanje njegovog imena u Beloj knjizi "sigurno neka greška" jer protiv njega, kako je rekao, nikada nije pokrenuta nijedna krivična prijava, a da je jednom osuđen što nije platio porez.

Milojević je na jednoj sednici SO Paraćin izjavio da sve što mu se stavlja na teret potiče od lažnih prijava.

Milojević ima brojne nekretnine. On kaže da je sve zaradio poštenim radom jer se dugo bavi privatnim biznisom. Međutim, još nije objavio svoju imovinsku kartu na opštinskom sajtu.

"Ne znam šta se vodi na mene, a šta ne, treba mi pomoć oko toga", kaže Bratislav Milojević, v. d. predsednika OO DSS-a u Paraćinu.

Izbor Milojevića izazvao je turbulencije i u lokalnom DSS-u. Da nije sporan, Milojević je pokazivao stojeći rame uz rame uz premijera Vojislava Koštunicu i ministra Velimira Ilića kad god su dolazili u Paraćin.

Oni koji ga ipak dobro poznaju, pojedini stari članovi DSS-a iz ovog grada, odlučili su da napuste stranku.

Milojević je kao član Grupe građana Pokret za selo i grad ušao u lokalni parlament, a potom se ceo Pokret učlanio u DSS.

"Vođena je neka akcija, mi smo to kasnije saznali, da se ceo Pokret za selo i grad kolektivno učlani u DSS, Opštinski odbor o tome niko nije pitao. Mi smo shvatili da je to naređenje vrha stranke i da smo mi dužni da prihvatimo", kaže Milija Jevtić, član DSS-a.

Po čijoj preporuci i zbog čega je za čelnika DSS-a u Paraćinu imenovan čovek koga je policija označila kao vođu kriminalne grupe, B92 je pokušao da sazna od predsednika Okružnog odbora DSS-a Dragoslava Stevanovića, koji je ujedno i načelnik Pomoravskog okruga, ali on nije želeo da razgovara o tome.

Predsednik opštine Saša Paunović podseća da je u Srbiji praksa da ministri prilikom izbora, na primer, direktora škole ili načelnika policije u nekom gradu, za mišljenje pitaju čelnike lokalnih odbora svoje stranke:

"To otvara mogućnost da lice koje se pojavljuje u Beloj knjizi kao šef organizovane kriminalne grupe postavlja šefa policije u jednom gradu. To je za nas moralno i principijelno pitanje. Osim toga, DSS će preko poslanika u Skupštini Srbije imati značajnu ulogu prilikom izbora i reizbora javnih tužilaca kao i predsednika sudova u Srbiji", kaže Paunović.

Kao potvrdu za svoja strahovanja, Paunović navodi da je bivši ministar prosvete iz DSS-a imenovao na mesto direktora jedne srednje škole čoveka sa izborne liste Pokret za selo i grad, ali da je on na intervenciju lokalne samouprave kasnije smenjen.
 
Шта је ту чудно када је министар Јочић обијач трафика постао министар полиције. Када је ДСС мала странка без адекватних људи морају на силне функције да поставе и мало шљама из својих редова.
 
A u ostalim strankama postoje kadrovi?
Jedina stranka koja je imala kadrove je bio SPS.
E sad, ne znam šta je gore, obijati trafike ili čuvati Miri (JUL je cool) ledja ili uzimati od Šiptara i Amera pare pa za iste propagirati nezavisnost Kosova i Metohije.....dopuni po želji...
 
sevilja:
A u ostalim strankama postoje kadrovi?
Jedina stranka koja je imala kadrove je bio SPS.
E sad, ne znam šta je gore, obijati trafike ili čuvati Miri (JUL je cool) ledja ili uzimati od Šiptara i Amera pare pa za iste propagirati nezavisnost Kosova i Metohije.....dopuni po želji...
У свим осталим странкама постоје стручни људи за неке области. Изузетак су једино СРС и ДСС, ово је неки мој утисак.
 
E corowe 'zaboravio' si mali deo na kraju teksta:
Biće smenjen

Portparol Demokratske stranke Srbije Branislav Ristivojević potvrdio je da su saznanja B92 o tome da se Bratislav Milojević nalazi u policijskoj Beloj knjizi tačna i da će ta partija hitno smeniti Milojevića.

Ristvojević tvrdi da DSS nije znao za Milojevićevu reputaciju jer takozvana Bela knjiga nije zvanično objavljena:

"Morao sam da proverim da li se zaista nalazi u Beloj knjizi. Pozvao sam ministra unutrašnjih poslova, on je proverio i zaista je tačno. Čovek se nalazi tamo. DSS će preduzeti najhitnije korake, biće smenjen. To će biti urađeno u toku današnjeg dana, najkasnije sutra. Osnovni je problem što Bela knjiga nigde nije objavljena i teško je sravniti podatke. Uspeli smo da utvrdimo podatke sravnjujući s Belom knjigom i odreagovali smo smenom", kaže Ristivojević.
 
Pijanista:
Шта је ту чудно када је министар Јочић обијач трафика постао министар полиције. Када је ДСС мала странка без адекватних људи морају на силне функције да поставе и мало шљама из својих редова.

greshish
nemaju oni malo shljama
oni su svi shljam!

dodushe imaju po neku svetlu tachkicu
kao vladeta jankovic
za kog mi bash i nije jasno shta ce u onoj septichkoj jami...

al to je vec njegov problem 8)
 
sevilja:
Mo'š misliti u Paraćinu.
Pa još opštinski odbor....mogu da ga zbritve kad hoće i likovi iz Paraćina...mislim, znam da to nije tema, ali baš mi došlo da napišem ovo.
aha sad je "mos: misliti u Paracinu" a kad je legalisticko -komunjarski kandidat pobedio u fuckin Svilajncu onda su svu svi ustali na noge i propiskili se od srece kako je dobar domacin na celu dss-opstine, a sada nema ni da zinu :mrgreen: :mrgreen:
 
Тај лик није био ПРЕДСЕДНИК општинског одбора већ ПОВЕРЕНИК што је велика разлика... ја сам један од 34 повереника на мојој општини! Не знам мколика је општина Параћин па не знам ни колико је повереника тамо!
У сваком случају тип је смењен и искључен из странке!
 
sevilja:
A u ostalim strankama postoje kadrovi?
Jedina stranka koja je imala kadrove je bio SPS.

Evo kako razmislja prosecan DSS-ovac, kada mu neke napomene da je jedan od njegovih glavnih fukncionera bio pljackas trafika, on odgovora da ni ostale stranke nemaju neke kadrove :confused: :confused:

Jadno cak i za DSS-ovce.

E sad, ne znam šta je gore, obijati trafike ili čuvati Miri (JUL je cool) ledja ili uzimati od Šiptara i Amera pare pa za iste propagirati nezavisnost Kosova i Metohije.....dopuni po želji...

Naravno da ne znas sta je jadnije. Ko moze da brani mutavog Jocica, coveka koji se proslavio obijajuci trafike, nije u stanju da uopste debatuje o jadnosti, jer je istom totalno oblepljen.
 
KoscheiBesmertnii:
Тај лик није био ПРЕДСЕДНИК општинског одбора већ ПОВЕРЕНИК што је велика разлика... ја сам један од 34 повереника на мојој општини! Не знам мколика је општина Параћин па не знам ни колико је повереника тамо!
У сваком случају тип је смењен и искључен из странке!

OOOoo........ :D :D

Kapiram da si i ti jedan od onih koji :" su usli u politiku, iskljucivo vodjeni patriotskim interesima , zeleci da daju sve od sebe za otadzbinu.........a naravno nista za sebe" :D :D :D :D :D

Problem je, sto se u Srbiji politikom bave , u najvecem broju slucajeva samo mentoli , koji su nesposobni za bilo koji pravi posao.......pa ,eto , pokusavaju da se obezbede materijalno kroz trange - frange politicke partije............

E, zato sto samo onaj ko nije sposoban za rad i neinteligentan da zaradjuje svojim rukama, stupa u politicare............zato je i onaj bandit iz Paracina postao to sto je postao , zato je Jocic , lopov postao ministar, a zato je i Kur*ac Besmertni neki faktor u politici :D :D :D

Cujes,,,,,,,Kur*ac Besmertni , pa poverenik :D :D :D

Srbijoooooooo :roll:
 

Back
Top