Nastavljeno sudjenje za Ovčaru

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
BEOGRAD - "Oficiri bivše JNA ne bi predali hrvatske zarobljenike pripadnicima Teritorijalne obrane u Vukovaru da su znali da će oni biti ubijeni", rekao je pred Specijalnim sudom za ratne zločine u Beogradu bivši načelnik Uprave JNA za sigurnost umirovljeni general Aleksandar Vasiljević u nastavku ponovnog suđenja optuženima za ratni zločin na poljoprivrednom dobru Ovčari kod Vukovara u studenome 1991. godine.
0353007.17.jpg

Vasiljević je kao svjedok izjavio da je o zločinu prvi put čuo u siječnju 1993. godine od časnika Zjaje Murisa koji mu je ispričao da je bio upućen na Ovčaru, da je vidio kad su teritorijalci odveli zarobljenike, da je čuo pucnjavu, ali da mu je radio vezom javljeno da se vrati.
Za ubojstvo hrvatskih zarobljenika optuženi su Miroljub Vujović, Stanko Vujanović, Milan Lančužanin, Jovica Perić, Ivan Atanasijević, Predrag Madžarac, Milan Vojnović, Predrag Milojević, Vujo Zlatar, Goran Mugoša, Đorđe Šošić, Miroslav Đanković, Predrag Dragović, Nada Kalaba, Slobodan Katić i Marko Ljuboja.

Svi optuženi na početku ponovljenog suđenja, 13. ožujka, odbacili su krivnju za sudjelovanje u ratnom zločinu.

Hina|Net.hr
03.09.2007.

Molim vaš komentar?
Naročito na boldani dio, jeli moguće da su ljudi pobijeni
a da nitko nije kriv, ili se pravi krivci skrivaju a pijuni
su stavljeni na optuženičku klupu?
 
porin50:
Jasno, zato se postavlja pitanje kako su svi optuženi odbacili krivnju
Gdje su onda krivci?

Pa ja mislim da su već osudjeni neki pripadnici
TO Slavonije i Zapadni Srem za dogadjaje na Ovčari.
pred tim sudom
Valjda se tako nazivala ta vojska.
Od oficira JNA valjda Šljivančanin i Mrkšić odgovaraju povodom svega u vezi Vukovara,
pa i zbog toga što su izručili zarobljenike tim ljudima koji su ih ubili.
Ko je kriv utvrdiće se na sudu.
Otkud ja znam ko je kriv :confused:
 
Za taj je zločin optuženo 17 pripadnika Teritorijalne obrane Vukovara i srbijanske paravojne postrojbe Leva Supoderica. Prema najavama iz Tužiteljstva za ratne zločine, uskoro će se znati hoće li Damir Sireta, koji je uhićen prošle godine u Norveškoj a tereti se za isti zločin, biti izručen Srbiji ili Hrvatskoj.
 
porin50:
Za taj je zločin optuženo 17 pripadnika Teritorijalne obrane Vukovara i srbijanske paravojne postrojbe Leva Supoderica. Prema najavama iz Tužiteljstva za ratne zločine, uskoro će se znati hoće li Damir Sireta, koji je uhićen prošle godine u Norveškoj a tereti se za isti zločin, biti izručen Srbiji ili Hrvatskoj.

Pa vidiš da znaš više od mene.
Koji su oficiri JNA naredili da se zarobljenici izruče TO Vukovara i paravojnim formacijama
utvrdiće sudovi u Beogradu i Hagu.
 

Back
Top