Šta mislite o imperijalizmu?

Da li bi Srbiji bilo bolje da je carstvo?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
То нема никакве везе са царевином, краљевином или републиком...Потпуно је свеједно ако се спроводи добра и паметна национална и економска политика...што ми, наравно, нисмо у стању да урадимо...бар не сами и зато нас сви чачкају кад стигну.
 
Rujevit:
То нема никакве везе са царевином, краљевином или републиком...Потпуно је свеједно ако се спроводи добра и паметна национална и економска политика...што ми, наравно, нисмо у стању да урадимо...бар не сами и зато нас сви чачкају кад стигну.

.. :lol: :lol: :lol: .......................... :wink:
 
Србији никако не би одговарало да има цара или краља, Срби не могу дуго да трпе једног човека на власти; многи владари су убијени. Само не знам како неко није убио и Тита
 
cryptopsy:
Србији никако не би одговарало да има цара или краља, Срби не могу дуго да трпе једног човека на власти; многи владари су убијени. Само не знам како неко није убио и Тита

Zato što je on ubio njih pre nego što su oni njega!!!
 
cryptopsy:
Србији никако не би одговарало да има цара или краља, Срби не могу дуго да трпе једног човека на власти; многи владари су убијени. Само не знам како неко није убио и Тита

Овде грешиш. Само један и то попут кнеза Милоша, па да видиш :lol: :wink:
 
Da li mislite da bi Srbiji bilo bolje kad bi dobila cara? Ja mislim da bi!!!
Ja mislim da si ti malo pomesao pojmove...
Imperijalizam, kao sto ti rece i Rujevit, nema bas nikakve veze sa kraljevinom, carevinom niti monarhijom u bilo kom obliku vec je to "savremeni" oblik kapitalizma i, recimo, politicka ideologija koja se temelji na ostvarenju prevlasti, pre svega na trzistu, u bilo kom smislu.
Mislim da bi bilo isto i da imamo kralja. On bi bio nesto kao kraljica Engleske; maskota na neki nacin i samo marioneta bez mogucnosti vaznih odluka...
 
Nama treba nekoliko pametnih ljudi koji bi znali da upravljaju ovom jadnom drzavom!
Наравно да морају бити паметни, али то није довољно. Јер ако као и досад буду стављали лични интерес изнад општег, газећи преко лешева да би остварили своје себичне циљеве, џаба им сва памет.
Србији никако не би одговарало да има цара или краља, Срби не могу дуго да трпе једног човека на власти; многи владари су убијени. Само не знам како неко није убио и Тита
Хех, то је зато што је Тито био странац, постављен да влада Србијом, тј. бившом Југом, а ови други, Срби, попут Александра Обреновића су убијани када се владарима из сенке није свиђала српска спољна политика.
 
Наравно да морају бити паметни, али то није довољно. Јер ако као и досад буду стављали лични интерес изнад општег, газећи преко лешева да би остварили своје себичне циљеве, џаба им сва памет.
Хех, то је зато што је Тито био странац, постављен да влада Србијом, тј. бившом Југом, а ови други, Срби, попут Александра Обреновића су убијани када се владарима из сенке није свиђала српска спољна политика.

Agree...
 
Da li mislite da bi Srbiji bilo bolje kad bi dobila cara? Ja mislim da bi!!!

Kako to zamisljas da Srbija postane carstvo? Sta je uradio kralj Dusan pre nego sto se proglasio za cara? Jel znas ti Istoriju? Osim toga, jel znas ti sta je imperijalizam (najvisi stadijum kapitalizma po Marksu)? E, aj objasni mi, molim te, kako ti je palo na pamet da postavis ovu temu u kontekstu Srbije...
 
Kako to zamisljas da Srbija postane carstvo? Sta je uradio kralj Dusan pre nego sto se proglasio za cara? Jel znas ti Istoriju? Osim toga, jel znas ti sta je imperijalizam (najvisi stadijum kapitalizma po Marksu)? E, aj objasni mi, molim te, kako ti je palo na pamet da postavis ovu temu u kontekstu Srbije...

A šta bi ti hteo??? Da budemo komunistička zemlja??? Kažeš da je imperijalizam najviši stadium kapitalizma, pa i to je bolje od naše današnje (i buduće) situacije Srbije!!!
 
Ajmo iz pocetka... Uzmi Vujakliju pa proveri sta hoces da postavis kao temu... Jel te interesuje imperija ili imperijalizam kao drustveni sistem? Inace, ne kazem ja, nego Marks... Slazem se sa tobom po poslednjem pitanju ali, na zalost, nije moguce iz mnooogoo razloga...
 
Ajmo iz pocetka... Uzmi Vujakliju pa proveri sta hoces da postavis kao temu... Jel te interesuje imperija ili imperijalizam kao drustveni sistem? Inace, ne kazem ja, nego Marks... Slazem se sa tobom po poslednjem pitanju ali, na zalost, nije moguce iz mnooogoo razloga...

Dobro ajde, nisam baš napravio pravi naslov teme! Znam da nije moguće iz mnogo razloga, ali ne pitam ja da li je moguće, nego da li bi nam kao društvu (socijalno i ekonomski) bilo bolje...
 
Ne... Kazi mi jedno svetsko carstvo danasnjice (u zapadnom svetu)... Sto se USA ne proglase za carstvo tj. sto ne uzmu monarhisticki oblik vladavine umesto republikanskog pa da im bude jos bolje? Sta mislis, koliko Englesku kosta njihova kraljevska porodica? Skupo je to za odrzavanje...Ne bi bilo bolje, jednostavno to medjusobno ne utice... Kako ti to mislis da bi car pomogao Srbiji? Bas me interesuje, mozda postoji neka korelacija, a ja je ne uocavam...
 
Хех, то је зато што је Тито био странац, постављен да влада Србијом, тј. бившом Југом, а ови други, Срби, попут Александра Обреновића су убијани када се владарима из сенке није свиђала српска спољна политика.

Jel mislis na Aleksandra Obrenovica ili Aleksandra Karadjordjevica? Nesto ne znam da je bila problematicna spoljna politika A. Obrenovica... Bila mu zena problematicna, al na spoljnu politiku mu se i nisu bunili... Mo;im te, koji bi to bili, tokom XIX / pocetkom XX veka, vladari iz senke?
Nece nas da spase car nego bolje obrazovanje... Zato nam jeste kako jeste - ucimo istoriju za kafanskim stolom od onih sto bas i nisu sigurni u ono sto pricaju, al zato vole da drze banku, a oni manje samouvereni slepo upijaju svaku njihovu rec i tako dobijamo tzv. kafansku istoriju iskrivljenih pojmova i bez cinjenica... E, a onda ti takvi dodju na glasanje, pa izaberu svoj put - pojma nemajuci sta biraju, pa onda svaki cas hoce da prave 5. oktobar, jel' onaj od 2000-te godine nije ispao to sto su mislili, pa 'ajmo dalje... E, pa, malo se udubite u problematiku...
 
Jel mislis na Aleksandra Obrenovica ili Aleksandra Karadjordjevica? Nesto ne znam da je bila problematicna spoljna politika A. Obrenovica... Bila mu zena problematicna, al na spoljnu politiku mu se i nisu bunili...
Лепо сам написао на кога мислим. Обреновићи су били пронемачки наклоњени, а то се глобалним управљачима није допадало јер се у то време припремао терен за први светски рат чији циљ је био да се направи пустош у немачкој и поготово руској привреди које су тад биле у фази велике експанзије.
Molim te, koji bi to bili, tokom XIX / pocetkom XX veka, vladari iz senke? Који владари из сенке у време?
Како који? Па јел ти не знаш да су холандски Јевреји окупирали Енглеску (финансијски наравно) још у 17. веку основавши Bank of England, централну банку у приватном власништу, а и Америка је од свог оснивања била под јаким утицајем масонских ложа, а тотално је окупирана 1913. оснивањем Федералних резерви од када се долар масовно почиње штампати без покрића, а грађани ненормално задуживати.
 
Лепо сам написао на кога мислим. Обреновићи су били пронемачки наклоњени, а то се глобалним управљачима није допадало јер се у то време припремао терен за први светски рат чији циљ је био да се направи пустош у немачкој и поготово руској привреди које су тад биле у фази велике експанзије.Како који? Па јел ти не знаш да су холандски Јевреји окупирали Енглеску (финансијски наравно) још у 17. веку основавши Bank of England, централну банку у приватном власништу, а и Америка је од свог оснивања била под јаким утицајем масонских ложа, а тотално је окупирана 1913. оснивањем Федералних резерви од када се долар масовно почиње штампати без покрића, а грађани ненормално задуживати.

Ok Obrenovici su bili proaustrijski orijentisani posle 1878. godine... Slusaj, pojasni mi malo tu tvoju teoriju zavere ili me bar uputi na izvor informacija... Koliko se meni cini - Ruje i Svabe (tek ujedinjene 1870 - tacnije 18.1.1871.) nisu bile bas pogodne za uklopiti zajednicku akciju protiv... Rusija nije imala privredu, vec je krenula levicarskim putem direktno iz feudalizma, a Nemci su imali jaku privredu, ali je im je kajzer bio los diplomata (a siroti Bizmark je zglajzno sa vlasti oko 1890. jer nije zeleo da vodi imperijalisticku politiku i bolelo ga uvo za kolonije)... A ako te ja dobro razumem, ti hoces da mi kazes da je postojala koordinirana, smisljena, akcija protiv Svaba i Rusa...
A sto se tice Holandjana, mislim da je jedan ili dva glasa odlucilo da se sad, u toj ogromnoj zemlji (americkom kontinentu) govori Engleski a ne Holandski, te ga , srecom , ne ucimo u skolama (taj jezik moj sluh ne bi izdrzao).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top