Da li biste promenili naziv neke ulice u Nišu?

tamm:
Da li biste promenili naziv neke ulice u gradu?

Sve koje nemaju smisao/estetsko ime (Trudbenicka? Gradskopoljska?), svih ratnih heroja (njima bih ostavio samo imena trgova) i svaka MZ/delovi istih bi trebalo da ima imena ulica smisaono srodna (red ulica sa imenima velikih muzicara, red ulica sa imenima velikih naucnika, red ulica sa imenima npr necega sta je karakteristicno tom kraju).

Pusti snovi...

Inace, Englezi imaju odlican nacin davanja imena. SVAKA najprometnija ulica u SVAKOM naselju se zove "Main" ili "High" sta drasticno olaksava snalazenje.
 
Djeneral:
Da, vratio bih Pobedinu.


Ja je i dalje tako zovem... Moć navike... :)

Promenila bih svaku u kojoj ima datuma... To mi je baš nesadržajno, koliko god da je neki datum bitan... Lepše mi je da nosi ime neke ličnosti...

I mislim da nijedan političar ne zaslužuje da ulica nosi njegovo ime. Štagod da je učinio za Srbiju. Možda sam stekla averziju prema politici, vezujući je za poslednje dve decenije njenog egzistiranja u društvu, pa sam subjektivna...

Volela bih da se neka ulica zove, na primer, ''Ulica proleća''... Tako nešto, neobično...
 
Skoro mi drugarica rekla - da naziv njene ulice nosi čak pet ulica u gradu!
Koje se, očekivano, nalaze na različitim krajevima grada...
Pa je ona X puta dobila pogrešno dostavljenu poštu...

Ne mogu da verujem. Mi jesmo veliki grad za pojmove Srbije, ali ne enormno (uzgred, ovo što pišem je totalno nebitno, shvatam dok kucam :))... zašto se ne bi pronašli novi nazivi...?

U čemu je ovde štos?
 
Zato shto bi to znachilo da neko mora da sedne i poradi na tome...A poshto nismo bash najvredniji narod na planeti...Pishi propalo. Mada ko zna, pravda je spora ali i dostizna...Tako kazu. :lol: Inache, skoro mi je isprichao poznanik da mu je policija privela rodjaka koji je ziveo na ˝istoj˝ adresi kao i taj lik za kojim je policija ustvari tragala. Pa dok se rashchistilo da to nije ta, recimo Nishavska, ulica (mislim da ih ima tri u gradu, razbacane po raznim naseljima), chovek izgubio grdno vreme, zivce...:roll: Mada, na prvom mestu bih promenila nazive ulicama u novijim naseljima jer ima bog-te-pita-koliko ˝Novoprojektovanih˝...
 
Zato shto bi to znachilo da neko mora da sedne i poradi na tome...A poshto nismo bash najvredniji narod na planeti...Pishi propalo. Mada ko zna, pravda je spora ali i dostizna...Tako kazu. :lol: Inache, skoro mi je isprichao poznanik da mu je policija privela rodjaka koji je ziveo na ˝istoj˝ adresi kao i taj lik za kojim je policija ustvari tragala. Pa dok se rashchistilo da to nije ta, recimo Nishavska, ulica (mislim da ih ima tri u gradu, razbacane po raznim naseljima), chovek izgubio grdno vreme, zivce...:roll: Mada, na prvom mestu bih promenila nazive ulicama u novijim naseljima jer ima bog-te-pita-koliko ˝Novoprojektovanih˝...

Da, baš se o Nišavskoj radi! :lol:
Moja drugarica ludela što im vazda stizale te sudske kazne, opomene i slično!
Ha, ha.
 
kad smo kod dupliranja imena ulica u Nisu ima i dve Sarajevske, jedna u naselju Sljaka, a druga mislim da je negde na Paliluli (ispravite me ako gresim), inace Nis ima toliko glupih naziva ulica da je to cudo, kako trenutno radim na zadatku koji je vezan za Sljaku cula sam za dosta ulica glupih naziva kao npr. Sime Milutinovica Sarajlije (ko god to bio), Glogovacka, Paljinska, Bujmirska, Secanicka... ustvari, kad malo bolje razmislim sve imaju glupi naziv, ili... sam ja toliko glupa posto mi nijedan naziv ne znaci nista posebno niti me asocira na nesto pametno... pozz
 
Evo lepog primera kako mogu da se zovu ulice. Primer iz naselja Calije.
 

Prilozi

  • ulice.jpg
    ulice.jpg
    127,4 KB · Pregleda: 15
generalno sam protiv promena naziva ako nista drugo onda zbog lakseg snalazenja po gradu.Amerikanci su to dobro resili sa "brojcanim nazivima" ulica ali mi uvek moramo da uprskamo stvar-Brzi Brod.
Ziveo sam u naselju sa prethodne slike i tu smo zahebali stvar:pogledajte kartu ,uluca Kestenova je bila nekad Triglavska(jedna od mnogih u gradu) i prostirala se od ul.Dositeja Obradovica preko Timocke do ulice Crvenih Javora, e sad se nasao neki pametnjakovic da samo promeni naziv prvoj polovini ulice (od D Obradovica do Timocke) a da druga polovina zadrzi stari naziv.Dali je omaska ili cuvaju posao(ovi sto menjaju nazive) ostaje da se vidi uglavnom totalno debilski,a ako vec mora da se menja naziv onda bi bar bilo pozeljno da narod sazna koja je sad koja a ne preko noci pa se ti snadji ako mozes ili da bar neko vreme egzistiraju io stare ploce sa nazivima.Takodje sam protiv toga da se imena daju po politicarima jer sadasnji heroji i zasluzni gradjani ce pod nekom novom vlascu biti zlocinci a onda opet Jovo-nanovo.Konkretan primer je Uzunovic predratni zelenas i nedodirljivi derikoza koji je zbog svog politickog opredeljenja odjednom (pre neku godinu) postao zasluzni gradjanin i kad sam video ulicu sa njegovim imenom ostao sam bez teksta.
Umalo da zaboravim svaka promena naziva ima i veliki finansijski efekat po onog ko menja naziv jer treba promeniti brdo licnih karata,voz.dozvola,saobr.dozvola pasosa i ko zna sta jos a za sve se placa TAKSA pa se nakupi fina parica jednim potezom na papiru i stampanjem 2-3 table sa nazivom a mi placamoooooo!!!!
 
Da Decky bas na njega nego nisam bio siguran pa da ne ljagam Tasu Uzunovica jer mi nije bila pri ruci "porodicna istorija" zato nisam bio siguran za ime.Jedan moj predak je zbog neucestvovanja u mutnim poslovima doticnog izgubio posao (tako da vise nijedan nije mogao da nadje) i cin a bio je oficir koji je pregrmeo albansku golgotu i solunski front a nastradao je zbog casti.Nije hteo da proda obraz za saku dukata.Ako uspem da skeniram tekst okacicu ga da vidite.
Tacno je da je bolje da imamo srpsko imer umesto bugarskog ali kao sto vec rekoh "svako vreme ima svoje heroje" ma kakvi oni bili,inace i bugari imaju jednu srpsku ulicu u Sofiji ali iz sasvim drugih razloga.Pirotska ulica u centru Sofije ako nisu promenili
Pozdrav
 
Pobeda je jedna opsta stvar i oznacava jednu opstu teznju ,nesto dobro svetlo i uopste se ne suprotstavlja kao naziv ni jednoj politici i rezimu.Eto zato treba da bude pobedina.A Obrenoviceva je samo za one kojima se to svidja tako.I moja skola Dobrosav Jovanovic-Stanko je sad Stefan Nemanja.Postujem Stefana Nemanju ali mi je malo gadno sto se svi sad lozje na nemanjice i one 2 loze iz doba turaka,kao ja njih velicam to me cini velikim srbinom.Ime skole je bilo unikatno,pa koliko skola postoji sa tim nazivom.Najgore sranje je tek sto je vrtic/predskolsko Bosko Buha na bulevaru preimenovan u cvetici ili tako nesto.To je sve lepo i decje ali zar nije Bosko Buha primer svega plemenitog sto je kao dete bio suocen sa tako velikim problemima i dao zivot u borbi za plemenitu slobodu.Glupo je da se on zaboravi.Neka to deci bude bajka za primer a ne americke nerealne dramatizacije bajki gde je sve sjajno i gde svi voze rols-rojs
 

Back
Top