Outlook Express

Pirat

Zainteresovan član
Poruka
344
imam sledeči problem,, u Outlook Express podesim sve potrebno, al on neče da radi.Napiše mi neki error


The host 'pop.kabenet.net' could not be found. Please verify that you have entered the server name correctly. Account: 'pop.kabenet.net', Server: 'pop.kabenet.net', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 11001, Error Number: 0x800CCC0D


kad sam reinstaliro win, mi je sve radilo al posle dva dana opet isto.

Šta da napravim.
 
Kod mene se to isto desava kad pokusavam da posaljem Mail kad sam na PTT-u (nervira me sto mogu da primam poruke, a ne mogu da ih saljem)

Nalog za Mail na veratu mi radi OK.

E sad ja nazvao pametnjakovice u tehnickoj podrsci a oni mene popljuvali i kazu ljudi ne znam da kreiram nalog za mail.

E sad da li ste sigurni da je problem kod njih ili ja ipak ne znam da podesim Mail :? :shock: 8)
 
Кулиража:
Kod mene se to isto desava kad pokusavam da posaljem Mail kad sam na PTT-u (nervira me sto mogu da primam poruke, a ne mogu da ih saljem)

Nalog za Mail na veratu mi radi OK.

E sad ja nazvao pametnjakovice u tehnickoj podrsci a oni mene popljuvali i kazu ljudi ne znam da kreiram nalog za mail.

E sad da li ste sigurni da je problem kod njih ili ja ipak ne znam da podesim Mail :? :shock: 8)
Е, брате десила ми се потпуно иста ствар али ја нисам могао да шаљем са верата док ми је све радило код старе конекције са еунета. Решио сам проблем случајно. У твом случају наиме, из неког разлога, кад хоћеш да шаљеш поруке са птт-а browser те пребаци на твоју другу (или трећу, четврту...) конекцију и покушава да користи сервер те конекције (РОР/SMTP) и наравно не може ништа да почини. Узалуд можеш да мењаш која ће конекција бити default, једноставно мали гремлини су умешали прсте.
Решење је лако:
Обриши све постојеће конекције на компу и налоге у твом browser-у и онда их редом поново направи. Прво ону која ти је главна, коју највише користиш. Она ће аутоматски бити default. Онда редом другу, трећу...
У суштини, први корак је да направиш на компу стање као да се нико никад са њега није качио на нет.
П.С. И мене су десет дана зезали из службе подршке провајдера али морам признати да су били врло коректни (чак су се и телефоном распитивали да ли ми је све прорадило).
П.С.2 Код мене је ХР ако нешто значи.
 
Najgore sto se moze desiti nekome je da koristi tu vrstu mail klijenta, to je gore od kazne. Od kako sam poveo da se bakcem ovim jadima nikada u svom zivotu nisam koristio taj omrzeni outlok. Probaj sa nekom verzijom Eudore ili bilo kojeg drugog samo ne taj. Ipak ako ostajes pri svome probaj sledece..
Pogledaj u mail acountu sledece.. Mozda je tvoj provajder preusmjerio veze pa te nije obavijestio a najcesce se desava da umjesto dosadasnjih mail.(pa tvoj provajder. itd treba da bude pop3.*pa tvoj provajder. isto tako vazi i za smtp.,. Pozdrav...
 
жарко:
Кулиража:
Kod mene se to isto desava kad pokusavam da posaljem Mail kad sam na PTT-u (nervira me sto mogu da primam poruke, a ne mogu da ih saljem)

Nalog za Mail na veratu mi radi OK.

E sad ja nazvao pametnjakovice u tehnickoj podrsci a oni mene popljuvali i kazu ljudi ne znam da kreiram nalog za mail.

E sad da li ste sigurni da je problem kod njih ili ja ipak ne znam da podesim Mail :? :shock: 8)
Е, брате десила ми се потпуно иста ствар али ја нисам могао да шаљем са верата док ми је све радило код старе конекције са еунета. Решио сам проблем случајно. У твом случају наиме, из неког разлога, кад хоћеш да шаљеш поруке са птт-а browser те пребаци на твоју другу (или трећу, четврту...) конекцију и покушава да користи сервер те конекције (РОР/SMTP) и наравно не може ништа да почини. Узалуд можеш да мењаш која ће конекција бити default, једноставно мали гремлини су умешали прсте.
Решење је лако:
Обриши све постојеће конекције на компу и налоге у твом browser-у и онда их редом поново направи. Прво ону која ти је главна, коју највише користиш. Она ће аутоматски бити default. Онда редом другу, трећу...
У суштини, први корак је да направиш на компу стање као да се нико никад са њега није качио на нет.
П.С. И мене су десет дана зезали из службе подршке провајдера али морам признати да су били врло коректни (чак су се и телефоном распитивали да ли ми је све прорадило).
П.С.2 Код мене је ХР ако нешто значи.
Jook ne pomaze ni ovo sad sam isprobao i opet isto.
Napravim konekciju za Ptt (ostale tj. Verat pobrisem, Akaunte takodje pobrisem...) i samo na njoj isprobam, kad gle cuda ono opet nece.
Zatim napravim ponovo konekciju za Verat, kad ono gle cuda sve isto kao i pre...
Verat lepo radi, a Ptt takodje lepo radi dok ne pokusam da posaljem poruku tj. Mail.

P.S. I ja koristim XP, a najgore od svega je da i dok sam koristio 98-cu imao sam isti slucaj osim sto tada nisam imao nalog kod Verata.
:arrow: :idea:
P.S.2 Pobao sam i ostale Mail klijente (Operin, Netscape-ov, Magic Mail i nema sta nisam vise se i ne secam)
 
Šteta, kod mene je baš upalilo ono što rekoh, ali naravno to je bila potpuno naučno neutemeljena procedura :) tako da verovatno samo i može da upali na mom kompu. Ako su u ptt nalogu podešeni serveri na POP3.ptt.yu i SMTP.ptt.yu a ne na mail.ptt.yu (kako je trebalo da stoji nekad) onda ne znam šta ne valja. Reci šta ti javlja kad ideš na Tools<e-mail accounts<next(view or change e-mail accounts)<change...<test account settings. Naravno kad tu karticu klikneš budi konektovan.
 
Pirat:
Jedva sam pročito tvoju poruku jer neznam da čitam dobro čirilicu al neka :D :D :D :D :D :D :D
nerazumijem kako da pripremim, comp, da bude kao da nije nikad bio konectan na internet???????
Izvini za ćirilicu, nisam obratio pažnju da je Slovenac pokrenuo temu.
Konekcije brišeš tako što ideš na Start<Conect to<Show all conections i onda selektuješ sve konekcije i pritisneš Delete. Naloge u Microsoft Outlook-u obrišeš tako što iz programa ideš na Tools<e-mail accounts<next(view or change existing accounts), pa selektuješ sve naloge i klikneš na Remove.
 
Domaćin 'smpt.ptt.yu' nije mogao bitit pronadjen. Proverite da li ste uneli tačno ime servera. Nalog: 'pop33.ptt.yu', Server: 'smpt.ptt.yu', Protokol: SMTP, Port: 25, Bezbednost (SSL): Ne, Greska priključka: 11001, Broj greške: 0x800CCC0D

To je to sto mi javlja...

P.S. Hvala u svakom slucaju
 
жарко:
Pretpostavljam da si pogrešio u kucanju ove poruke. Nije smpt.ptt.yu nego smtp.ptt.yu i nije pop33.ptt.yu već pop3.ptt.yu.

Oops moja greska, posto sam to morao da kucam (glupa cirilica se pretvara u hijeroglife, a mene mrzi da prebacujem slova mada ne znam sta se vise isplati), jedna 3 manje vise u pisanju, ali parametre u Outlook Express-u sam milion puta proveravao, i podesavao i sta mu sve baksuzu nisam radio i on samo prima poruke , a nece da ih salje ko da je Crnogorac... :lol: 8)
 

Back
Top