KAKO OTVORITI TRUDNICKO BOLOVANJE?

Tesko da mozes da otvoris bolovanje pre treceg meseca trudnoce a i to je pitanje. Teoretski tvoj lekar u domu zdravlja koji ti vodi trudnocu moze da te posalje na bolovanje ali je to rizicno za njega posto komisija na koju ides posle mesec dana moze bolovanje da proglasi nistavnim i vrati te na posao. Moj savet da ako je ikako moguce sa tri meseca odes na bolovanje zatim ga prekines posle mesec dana iskoristis preostali odmor i onda opet otvoris bolovanje tako da pred komisiju izadjes tek u petom mesecu trudnoce. Nadam se da si razumela. Veliki pozdrav
 
Pri kraju sam četvrtog meseca trudnoće i zanima me kada mogu da idem na trudničko bolovanje, kolika će mi biti plata dok sam na trudničkom a kolika dok sam na porodiljskom bolovanju, koliko traje porodiljsko bolovanje i da li trajanje zavisi od toga koliko sam pre porođaja otvorila bolovanje?
 
tamara1:
Pri kraju sam četvrtog meseca trudnoće i zanima me kada mogu da idem na trudničko bolovanje, kolika će mi biti plata dok sam na trudničkom a kolika dok sam na porodiljskom bolovanju, koliko traje porodiljsko bolovanje i da li trajanje zavisi od toga koliko sam pre porođaja otvorila bolovanje?

E pa bas lepo....jos jedna trudnica....
Ja sam danas bila kod ginekologa,iako sam na samom pocetku trudnoce,``covek je bio dobar`` i usled mog objasnjenja na kakvom sam radnom mestu,dozvolio mi je da otvorim bolovanje,cim prikupim ``papirologiju``.Tako da u principu zavisi od toga kakav ti je ginekolog.Trudnicko se placa 65% od tvoje ``prijavljene`` plate,a porodiljsko 100%.Za ostale informacije.......moram i ja da se raspitam......Da li ti je to prvi bebac?
;)
 
Jeste, tako da sam početnik i totalno neiskusna u svemu. Za sada se dobro osećam i planiram da radim sve dok budem mogla. Mislila sam da na zimu odem na bolovanje, kada krenu virusi i hladno vreme. A čime se ti baviš kad si uspela da izboksuješ bolovanje?
 
tamara1:
Jeste, tako da sam početnik i totalno neiskusna u svemu. Za sada se dobro osećam i planiram da radim sve dok budem mogla. Mislila sam da na zimu odem na bolovanje, kada krenu virusi i hladno vreme. A čime se ti baviš kad si uspela da izboksuješ bolovanje?

Zdravstveni radnik....vadim krv,ali u privatnom zavodu.....Inace....imam i godina.....sad cu 30....jos malo pa riyicna trudnoca(pu,pu,pu...daleko bilo :o)) ).A koje si ti godiste i odakle si?
 
Uh, pa nemoj tako. Pričaš o sebi kao da imaš 40 a ne 30. Pa i ja imam isto 29 godina i živim u Beogradu. Znači vršnjakinje smo i obe čekamo bebu. Samo, nisi mi rekla jel ti to prva beba?
Ja sam nekako u mom društvu prva krenula, mislim prva se udala i prva ostala u drugom stanju pa nemam sa kim da razmenim iskustva, tako da je net prava stvar za to. Svašta možeš da saznaš.
E, pa mogla bi da mi vadiš krv, ionako me stalno bockaju.
 
tamara1:
Uh, pa nemoj tako. Pričaš o sebi kao da imaš 40 a ne 30. Pa i ja imam isto 29 godina i živim u Beogradu. Znači vršnjakinje smo i obe čekamo bebu. Samo, nisi mi rekla jel ti to prva beba?
Ja sam nekako u mom društvu prva krenula, mislim prva se udala i prva ostala u drugom stanju pa nemam sa kim da razmenim iskustva, tako da je net prava stvar za to. Svašta možeš da saznaš.
E, pa mogla bi da mi vadiš krv, ionako me stalno bockaju.

Jeste.....prvo bebce....ko zna....volela bih da budu dvojke....Ma neka su zive i zdrave i normalne....a za pol nije ni bitno.
Pa ja nisam bas prva u drustvu krenula....cak,mogla bih reci da su se sve mnogo pre mene udale....ne bas sve.....ali....dosta njih.....A ja sam relativno mlada i u bracnim vodama....tacno mesec dana kako sam se ``obesila`` :o)).Imam i dosta koleginica koje su radjale,pa bih mogla da se i kod njih informisem.....ali,nemam bas puno poverenja u ljude....I vremenom sam skapirala da imam malo pravih prijatelja oko sebe....iako je dosta poznanika i ljudi oko mene.....
Ali....u pravu si....ovaj net je prava stvar...
Ah,da....mogla bih da ti vadim krv.....i onako me zovu ``krvopija``..........
:lol:
 
Ja se nadam da će mi ovih dana reći da li je dečak ili devojčica. Ja malo navijam za devojčicu.
Inače, ja sam mislila da kad ostaneš u drugom stanju sem što ti raste stomak, nemaš nikakve obaveze i zajebancije sve do porođaja. Ali nije baš tako, pazi šta jedeš, pazi kako se savijaš, nemoj da trčiš, pazi da se ne razboliš, radi testove, idi na kontrole.
U svakom slučaju, samo polako, naučićeš sve. Želim ti puno sreće. I čim te zovu ``krvopija`` nisam sigurna da li bih volela da mi vadiš krv.
 
tamara1:
Ja se nadam da će mi ovih dana reći da li je dečak ili devojčica. Ja malo navijam za devojčicu.
Inače, ja sam mislila da kad ostaneš u drugom stanju sem što ti raste stomak, nemaš nikakve obaveze i zajebancije sve do porođaja. Ali nije baš tako, pazi šta jedeš, pazi kako se savijaš, nemoj da trčiš, pazi da se ne razboliš, radi testove, idi na kontrole.
U svakom slučaju, samo polako, naučićeš sve. Želim ti puno sreće. I čim te zovu ``krvopija`` nisam sigurna da li bih volela da mi vadiš krv.

Smrc,smrc.....Pazicu.....Tuzna sam.....
Ipak mi gazda nije dozvolio da otvorim bolovanje....
Smrc....A ja sam bas planirala.....
 
Najbolje da se posavetuješ sa svojim ginekologom oko toga da li ti je rizično za trudnoću da nastaviš da radiš svoj posao ili da ideš na bolovanje. Mene su pitali kakav mi je posao i da li mogu da nastavim da radim. Ako te ginekolog pošalje na bolovanje, gazda nema šta da se pita. A ako ti ni onda ne da ti mu popi svu krv!
Opet budi srećna ako sve bude ok da možeš da radiš a ne da održavaš trudnoću i da moraš da ležiš po ceo dan. Bolje je za tebe da se krećeš što više.
 
tamara1:
Najbolje da se posavetuješ sa svojim ginekologom oko toga da li ti je rizično za trudnoću da nastaviš da radiš svoj posao ili da ideš na bolovanje. Mene su pitali kakav mi je posao i da li mogu da nastavim da radim. Ako te ginekolog pošalje na bolovanje, gazda nema šta da se pita. A ako ti ni onda ne da ti mu popi svu krv!
Opet budi srećna ako sve bude ok da možeš da radiš a ne da održavaš trudnoću i da moraš da ležiš po ceo dan. Bolje je za tebe da se krećeš što više.

Nadam se da je sve ok...Mada,ne vidim zasto nebi bilo....Zdrava sam...a i dobro se osecam skroz.Volela bih da nosim blizance....
A sto se tice gazde....u pravu si,ali gazda je toliko ok covek da nemam srca da ga napadam verbalno.Ginekolog moze da ti otvori bolovanje mesec dana,pa da pravis prekid dva dana,pa opet mesec dana,pa prekid dva dana.Sve do porodiljskog,ali u drzavnim firmama to moze jer to sefovi dozvoljavaju.Gazda to ne dozvoljava jer ti onda ides na njegov teret.On dozvoljava jedino ako ginekolog moze da ti da neprekidno bolovanje,kada te troskove placa socijalno.Ali,ginekolog ne moze toliko bolovanje da ti da.Posle mesec dana ides na komisiju,koja nema veze sa ginekologom.Strasno!!!
 
Ja planiram da radim dokle budem mogla. Jedino ću pre onih 45 ili 28 dana do porođaja uzeti odmor koji bi trebala da iskoristim do juna 2008. Jedino me zeza to što ne znam šta ću da oblačim na poslu, a ide zima. Juče sam gledala neke pantalone koje bi mogle da prođu ali ništa nisam našla. A trudničke su mi odvratne. Dragi mi je rekao da će mi sašiti pantalone od dva džaka.
 
Dobrodosle u krug trudnica, ja za neki dan ulazim u 9. mesec pa cu se sad malo praviti pametna :) mozda ce da vam znaci:
- savet je da radite dokle god mozete naravno mislim da vase fizicko stanje i zdravstveno, ja sam radila do ulaska u 4. mesec meni nije fizicki tesko vec je stresno radno mesto
- imate pravo da iskoristite ceo godisnji odmor za ovu godinu
- ginekolog iz D zdravlja ne moze da vam da vise od mesec dana bolovanja a onda vas salje na Lekarsku komisiju takodje u vasem Domu zdravlja gde vas pitaju ako vam je manja trudnoca Sta s vasom trudnocom nije u redu ....(pa hocete bolovanje)- od njih vam zavisi da l se vracate na posao il ne
- dok ste na trudnickom bolovanju primate 65% od plate i to vam uplacuje socijalno posle 22. datuma u mesecu
- porodiljsko vam otvara ginekolog mesec dana pre termina porodjaja tj. onog datuma kad ulazite u 9. mesec i od tad vam je plata 100% , porodiljsko vam traje godinu dana
- imate na temi Kutak za trudnice gde svasta mozzete procitati
Imate sjajan hrvatski forum trudnoca.net ako naidjete na neke nedoumice vezane za vase trudnoce, pozdrav
 
Imam jedan problem zato sam vam se i obratila...
Radim kod privatnika vec 2 god na crno bez prijave...
Saznavsi da sam trudna nekako sam izvukla da me prijavi ALI tek sad sam saznala da sam jul i avgust bila prijavljena na odredjeno a od septembra na ne odredjeno i da ce mi uplatiti i oktobar a onda nista....Knjigovodja mi je rekla da sam prijavljena na minimlac i da u septembru odem na bolovanje...da mi je to najpametnije...
Sta ce se dalje desavati? Da li cu ostvariti pravo na trudnicko i porodiljsko? i koliko ce ono biti?
Ovo mi je veoma bitno,da znam sta muza i mene ceka jer on radi za platu koja iznosi izmedju 150 i 200 eura a dolazi nam beba kojoj ce biti potrabno mnogo vise od toga...
Ako bilo ko ima neko obavestenje ili zna gde mogu da se informisem bila bih mu veoma zahvalna.
 

Back
Top