Gej parada u Beogradu 2008.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SargeBG

Aktivan član
Poruka
1.708
"SPEKTAKL PEDERLUKA

Gej aktivisti najavljuju drugi „prajd" u Beogradu u vreme „Evrosonga" i očekuju dolazak 30.000 homoseksualaca iz inostranstva

Najmanje 30.000 pedera, prema našim proračunima, dolazi na „Evrosong" u Beogradu 2008, jer je to najpopularniji gej događaj u svetu. U Helsinkiju je ove godine bilo 15.000 pedera, koji su uz slavlje pratili „Evrosong" po ulicama grada uz video-bimove, a sledeće će beogradski Trg Republike biti u duginim bojama. Tolike strance policija će morati da zaštiti, inače će država plaćati tri miliona evra po pretučenom pederu - najavljuje gej aktivista Boban Stojanović ekskluzivno za Press.

Gej hoteli

Imajući u vidu kako je neslavno prošla prva „parada ponosa" u Beogradu, kad je oko 1.000 navijača i „obrazovaca" pretuklo nekoliko gej osoba s objašnjenjem da spreče „nemoral" i „pojavu lezbijstva", situacija je prilično neizvesna.

Zoe Budaković iz „Kvira" potvrđuje da će gej pokret iskoristiti „Evrosong" kao povod za drugi srpski „prajd".

- Na prajdu 2001. godine bilo nas je mnogo manje nego fašista i tukli su nas svi redom, od huligana do policije. Ako povod bude „Evrosong", vlast će morati da razmisli. A niko ne zna kako je biti jedan dan u koži gejeva i lezbijki. Kriješ se u kafiću, pričaš tiho, ne smeš nikog da dodirneš, a ulica uvek deluje preteći - žali se Zoe na društvo u kojem je nasilje prema gej populaciji legitimno.

Boban Stojanović najavljuje da su im već stigle ponude od gej populacije iz Austrije i preporučuje državi da se opameti i dobro naplati „Evrosong".

- Publika koja bodri izvođače je sve go pederluk i prosto je tako. Zato, da smo pametni, proglasili bismo na tri dana gej kafiće, gej klubove i gej hotele. Šta nas briga da li je neko ***** ili nije, važno je da troši pare - kaže Stojanović i obećava da će biti u prvim gej redovima.

Vladimir Šavija, vođa „delija", pak, tvrdi da nema šanse da se gej parada održi u Beogradu.

- Napašćemo svim sredstvima, ma nema tu priče, to je bolesno i mi nećemo mirno gledati da se tako nešto dešava u našoj zemlji. A šta ćemo uraditi, videćemo - tajanstven je Šavija.

Smrtna kazna

Predsednik „Obraza", istoričar Mladen Obradović, kaže da je sa tačke gledanja pravoslavlja homoseksualizam jedan od najgorih grehova i najveća izopačenost.

- Ako se neko usuđuje da još i promoviše svoju nastranost, to dovoljno govori o njegovoj prisebnosti. Mi smo narod s abortusima i belom kugom na grbači i sad nam još fali da masovno krenemo u pedere - kaže Obradović, za kojeg nije agresija kad se brani nacionalni identitet naroda.

Obradović tvrdi da niko od „obrazovaca" neće ići od kuće do kuće i proveravati da li je neko nastran, ali neće ni dozvoliti da se promoviše „nešto što je zlo i naopako".

- Ako homoseksualci nemaju srama, biće sprečeni kao i 2001. godine. Po zakonopravilu svetog Save za polne izopačenosti i homoseksualizam bila je predviđena smrtna kazna, jer se tada vodilo računa o duhovnom zdravlju nacije - izričit je on.

Predrag Simić, poznatiji kao Sima Srbija, vođa navijača Partizana, tvrdi da „parada ponosa" u Beogradu ne može da prođe.

- Ne kažem da treba da ih tuku po ulici, ali nisam za takvu vrstu tolerancije. Te seksualne nastranosti treba da budu daleko od javnosti. Nemam ništa protiv da spavaju i sa kanarincem ako im je volja, ali ne i da to javno ispoljavaju - kaže Sima Srbija, koji se nada da nam je društvo dovoljno zdravo da „tako nešto ne dozvoli".

- Ja čak imam i druga koji ima takve sklonosti i kažem mu otvoreno da je bolestan, ali mi ne smeta da se družim s njim. Ipak, ne znam kako bih svom sinu objasnio šta je to gej parada i ko su ti ljudi. Zato bih tog dana izbegao da idem u grad - tvrdi Sima.

Peđa Azdejković, urednik veb portala „Kvirija", pridružuje se Siminom bojkotu.

- Ne bih otišao na srpsku gej paradu, jer kao gej neću da rizikujem svoje lepo lice i svoj život zbog pedera u Srbiji. Oni su kukavice i ne zaslužuju da se neko drugi bori za njihova prava, a ja sam se za svoja prava izborio - kaže Azdejković.

- Ljut sam na gej populaciju u Srbiji jer njih ništa drugo ne zanima osim seksa. Srpski ****** vode se devizom: super bi bila naša prava, ali da ne mrdnemo dupetom - ogorčen je Azdejković.

Gej parada na Skenderiji

Posle Hrvatske i Srbije, gej parada će sledeće godine biti održana u Sarajevu oko 28. juna. Iako se to moglo čuti, parada definitivno neće biti održana na Baščaršiji, jer kao mesto tradicije ne trpi takve manifestacije, pa se razmišlja o Trgu oslobođenja, Trgu BiH i Skenderiji. Najvećom pretnjom učesnicima skupa smatraju se vehabije i navijači Železničara i Sarajeva, dok su političari vrlo kritični ili skeptični."


ala ce da bude guzve.... :shock:
 
tokyo:
prije svega želim vam dobro jutro :mrgreen:

vidim već ste počeli sa dubokoumnim temama Povratak u budućnost :mrgreen:


tokyo jel dolazis na gay paradu u bg? ako dolazis i ti dolazim i ja sigurno! Samo sa druge strane opremljen ovim sportskim rekvizitom :lol:


prod__BLG1000
 
posto je glavni turisticki adut nase prestonice ,a i cele drzave "lud provod " sto ce reci zdranje ,pijenje ,smrkanje po kafanama ,klubovima i splavovima do ranih jutarnjih casova,uz lake zene sto igraju po stolovim i to radnim danima ,pa onda valjanje u blatu uz zvuke trube,uvijanje po rejvovima do podneva ... sasvim je logican sled da postanemo i meka za pedere ,mogli bi da uvezemo i par stotina trandzi sa Tajlanda ,jos malo Ruskinja ,Moldavki i Ukrajniki ,da legalizujemo drogu koja se ionako prodaje u svakom haustoru i tako ce vizija nasih politicara i turistickih radnika Srbije kao do jaja mesta za provod ima da bude kompletna kad nagrnu turisti Pahomije i Ilarion ce im dati blagoslov po zelji ima da shebemo i Amsterdam i Ibicu .
 
opa imageshack...opet mitke sve sa HD uploaduje :)

nego ako bude tako neceg za vreme evrovizije,budu li se dzeri i ekipa spremili da lemaju cenim da ce i oni dobiti po picki jer ima obezbedjenje po gradu bude veliko...ne verujem da bi bas ni cika jocic da se obruka pred svima :?
 
SargeBG:
"SPEKTAKL PEDERLUKA



Najmanje 30.000 pedera, prema našim proračunima, dolazi na „Evrosong" u Beogradu 2008, jer je to najpopularniji gej događaj u svetu. U Helsinkiju je ove godine bilo 15.000 pedera, koji su uz slavlje pratili „Evrosong" po ulicama grada uz video-bimove, a sledeće će beogradski Trg Republike biti u duginim bojama. Tolike strance policija će morati da zaštiti, inače će država plaćati tri miliona evra po pretučenom pederu - najavljuje gej aktivista Boban Stojanović ekskluzivno za Press.



ala ce da bude guzve.... :shock:
Добро да су најавили, па да планирамо у буџету и ту ставку;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top