KAD BI IMALI SAMO DVE PARTIJE, KOJE BI TO PARTIJE BILE?

tacy

Aktivan član
Poruka
1.132
Kad bi za opste dobro nacije bilo nuzno grupisati redove i svrstati se u dve partije, koje bi to partije u Srbiji bile? Sta, tj. koga sve imamo? Demokrate, radikale, liberale, reformiste, socijaliste, konzervativce, monarhiste? Nekog preskocih? Dodajte ako mislite da treba. Znam da ce biti duhovitih koji ce reci, a gde su alkoholicari, narkomani, sektasi, autonomasi, primitivci, mafijasi i ostali? Izvinte, al to je karakterna osobina, a ne politicki pravac. Sta mislite, a? Pa da i mi jednom ko pametan svet, kad izadjemo na izbore, dobijemo mali listic, a ne format A4...
 
A to je kao "visepartijski" sistem ? Prvo da smanjimo na dve, pa onda na jednu....onda bi bolje bilo da se vratimo nazad komunizmu, bar ne bi imali sve ove narkomane, sektase i ostale budale koje rasturise drzavu.

Nije vazno koliko partija ima 2,3 ili 33, treba da imamo dva kruga , gde u drugom dve najjace idu na "megdan" jedna drugoj, bez ikakvih koalicija i ostalog sranya koje se danas dogadja.
 
minos:
Najbolje je kao u Britaniji i Americi odrediti 2 partije koje ce se smenjivati na vlasti...ovo jod nas ne lici ni na sta...male partije su jako mocne-zar ste zaboravili razna ucenjivanja malih partija,setite se samo sta je SPO trazio,koje firme su im date na upravljanje samo da bi podrzale vladu...
U Americi bi na jednoj strani bila Demokratska partija: LDP i stranke oko nje, DS i G17+
Republikanci (konzervativci): DSS, SRS i SPS

Tako nekako. Ja znam da su clanovi Demokratske stranke tamo neki jako liberalni ljudi. Pa sve do centra.
 
minos:
SRS ne zeli da se reformise i zato bih se radovao da ode u istoriju...voleo bih da njihovi glasovi odu DSS-u,mada i DSS u poslednje vreme koristi retoriku kojoj se nisam nadao...

Inače je tema debilna, al' aj sad...

Realnost u Srbiji je da dvopartijski sistem ne bi nikada zaživeo, dvopartijski sistem se nikako ne može podvesti pod demokratski, u najosnovnijem obliku. Na šta bi ličilo kad bi država propisala da postoje samo dve stranke? Pičvajz, građanski rat iz momenta.

DSS koristi kakvu retoriku?
 
Архангел:
Inače je tema debilna, al' aj sad...

Realnost u Srbiji je da dvopartijski sistem ne bi nikada zaživeo, dvopartijski sistem se nikako ne može podvesti pod demokratski, u najosnovnijem obliku. Na šta bi ličilo kad bi država propisala da postoje samo dve stranke? Pičvajz, građanski rat iz momenta.

DSS koristi kakvu retoriku?
Pa...ne svidjaju mi se njihove poslednje izjave oko Kosova...ne toliko zbog nekih njihovih pretnji...strah me je od takvih izjava,prosto se secam devedesetih godina,kada smo tako pricali svi smo unapred znali da ce se nesto lose desiti-ovog puta ce to biti nezavisnost Kosova...podsecaju me na malu decu koja se dure i ljute a nista ne mogu da promene...
 
minos:
Pa...ne svidjaju mi se njihove poslednje izjave oko Kosova...ne toliko zbog nekih njihovih pretnji...strah me je od takvih izjava,prosto se secam devedesetih godina,kada smo tako pricali svi smo unapred znali da ce se nesto lose desiti-ovog puta ce to biti nezavisnost Kosova...podsecaju me na malu decu koja se dure i ljute a nista ne mogu da promene...

Dobro...A šta bi bilo (kad bi bilo) kada bi se slično dogodilo na nekom drugom delu naše države ? Da očekujemo od naših vlasti da pokorno pognu glavu? Zar stvarno veruješ da se loše stvari događaju samo ako je naša vlast loša, kao za vreme Slobe?

Osvesti se, DS ćuti zato što MORA DA ĆUTI, a DSS očigledno ne mora, a vladu ne čini samo DSS... :roll:
 
Архангел:
Dobro...A šta bi bilo (kad bi bilo) kada bi se slično dogodilo na nekom drugom delu naše države ? Da očekujemo od naših vlasti da pokorno pognu glavu? Zar stvarno veruješ da se loše stvari događaju samo ako je naša vlast loša, kao za vreme Slobe?

Osvesti se, DS ćuti zato što MORA DA ĆUTI, a DSS očigledno ne mora, a vladu ne čini samo DSS... :roll:
Ma ne mislim ja da nam je vlast losa...samo mislim da ponekad idu previse srcem...

DS cuti zato sto ih zabole za Kosovo...seti se samo njihove predizborne kampanje,ni na jednom jedinom mestu ga nisu spomenuli...
 
Ha-Nocri:
U Americi bi na jednoj strani bila Demokratska partija: LDP i stranke oko nje, DS i G17+
Republikanci (konzervativci): DSS, SRS i SPS

Tako nekako. Ja znam da su clanovi Demokratske stranke tamo neki jako liberalni ljudi. Pa sve do centra.

Шта причаш ти око ЛДП - а, па шта је екстремније од ЛДП-а Јакобинци (они што су гиљотирали неистомишљенике). У најбољем случају може да се окупи једна екипа око ДСС-а а друга око ДС-а. ТЈ

ДСС + Г17 + НС + СПО + СДПО итд (десни центар) --------------- ДС + СПС + ПСС + ГСС + СВМ + ЛСВ (левица) по програмском опредељењу странака странака.

СРС + ЛДП екстремне странке које би требало забранити.
 
Torius:
Шта причаш ти око ЛДП - а, па шта је екстремније од ЛДП-а Јакобинци (они што су гиљотирали неистомишљенике). У најбољем случају може да се окупи једна екипа око ДСС-а а друга око ДС-а. ТЈ

ДСС + Г17 + НС + СПО + СДПО итд (десни центар) --------------- ДС + СПС + ПСС + ГСС + СВМ + ЛСВ (левица) по програмском опредељењу странака странака.

СРС + ЛДП екстремне странке које би требало забранити.

slazem se sa prvi delom u potpunosti...

sto se tice podvucenog, mozda ih ne treba zabranjivati... ako Bog da , pa srbiji krene, i ljudi postanu svesni da nacionalna i gradjanska demagogija su samo suplje price, tada ce i dve gorenaveden stranke postati politicka zanimljivost na krajnjem desnom tj krajnjem levom politickom spektru
 

Back
Top