Ogorchenost

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Samo ja npr.znam za par primera ljudi koji su u braku a ne podnose se...totalno su ..ogorcheni..i na druge i na partnera i na sebe same...a ni ne pomishljaju na razvod.
Shta mislite da je neki opshti uzrok nastanka ovako bolesnog odnosa?
Kako se postaje ogorchen?
Zashto ti ljudi ostaju zajedno?
Shto se ne razvedu?
Ima li leka?
Navika?
 
Ja mislim da ogorcenost najlakse nastaje onda kada se ljudi vencavaju zato sto im je ok da budu sa nekim, a u godinama su kada se od njih ocekuje da se vencaju. Kada im dodje iz d.upeta u glavu onda postanu ogorceni na sebe, a to ogorcenje projektuju na tu drugu osobu. Svako robovanje konvencijama mora dovesti do ogorcenja. Moje misljenje.
 
MYOB:
Ja mislim da ogorcenost najlakse nastaje onda kada se ljudi vencavaju zato sto im je ok da budu sa nekim, a u godinama su kada se od njih ocekuje da se vencaju. Kada im dodje iz d.upeta u glavu onda postanu ogorceni na sebe, a to ogorcenje projektuju na tu drugu osobu. Svako robovanje konvencijama mora dovesti do ogorcenja. Moje misljenje.
e zato se ja ne zenim jos,nisam dovoljno ogorcen ;)
 
nizak standard i losa politicka situacija poslednjih petnaestak godina,mislim malo li je :)
i ja bih bila ogorcena da sam u nekom kvazi braku,da mi je pedeset godina i da nemam nista :)
 
Derer:
Samo ja npr.znam za par primera ljudi koji su u braku a ne podnose se...totalno su ..ogorcheni..i na druge i na partnera i na sebe same...a ni ne pomishljaju na razvod.
Shta mislite da je neki opshti uzrok nastanka ovako bolesnog odnosa?
Kako se postaje ogorchen?
Zashto ti ljudi ostaju zajedno?
Shto se ne razvedu?
Ima li leka?
Navika?
Mnogo faktora moze uticati na to...
Mozda je stvarno u pitanju odbojnost (telesna ili fizicka ili mozda obe koje vremenom nastaju) a partner koji je ogorcen je neodlucan po pitanju razvoda ili se plasi posledica (narocito ako bracni par ima dece; mada je i to pogresan stav jer dete ce teze rasti u okruzenju problematicnih roditelja nego samo pod starateljstvom jednog)
Vrlo je moguca sledeca varijanta ako se radi o paru srednjih godina: mozda je nestalo fizicke privlacnosti pa se partner ne zadovoljava drugim i biva ogorcen zbog toga.
Mozda je to zbog monotonije koja hara svuda... Mozda zbog neravnomerne raspodele rada :lol: :lol: i tako...
Svasta nesto moze da bude...
Razvoda nema ili zbog dece ili zbog kukavicluka i neodlucnosti...
 
MYOB:
Ja mislim da ogorcenost najlakse nastaje onda kada se ljudi vencavaju zato sto im je ok da budu sa nekim, a u godinama su kada se od njih ocekuje da se vencaju. Kada im dodje iz d.upeta u glavu onda postanu ogorceni na sebe, a to ogorcenje projektuju na tu drugu osobu. Svako robovanje konvencijama mora dovesti do ogorcenja. Moje misljenje.
potpisujem...mislim da si u pravu...
...za jedno deset godina saznacu i sama...
 
Derer:
Samo ja npr.znam za par primera ljudi koji su u braku a ne podnose se...totalno su ..ogorcheni..i na druge i na partnera i na sebe same...a ni ne pomishljaju na razvod.
Shta mislite da je neki opshti uzrok nastanka ovako bolesnog odnosa?
Kako se postaje ogorchen?
Zashto ti ljudi ostaju zajedno?
Shto se ne razvedu?
Ima li leka?
Navika?
Budale. Kratko i jasno.
 
E vidish , ja mislim da je to...lenjost i inertnost. Kako sistemi leze u ravnima s najmanjom energijom , tako ce i covek (tj tako on smatra) uloziti najmanje energije u odrzavanje trenutne loshe situacije. Nego da se cima oko razvoda i reakcija okoline , kad je vec i sam iscrpljen sadasnjim stanjem.
A takodje i navikao je , kao josh jedan prilog njegovom inertnom stanju.
Inertan covek se takodje postaje , a put je lenjost , i prihvatanje ispraznosti kao zivotne filozofije laksheg prolaska kroz zivot.
 

Back
Top