Ponopvo o lopovu .....stvarno mu treba ***** kevu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=12103
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=11999

Ova tema nije ni izdaleka zavrsena........ovoj seljackoj dzumari , treba oteti sve sto je nakrao u zivotu, i oterati na tri dozivotne robije.....

Nije jedini koji krade, svi , ali svi politicari su ista gomna, i lopine......moze im se sa ovako imbeclnim narodom.........ali, ova stoka je najbezobrazniji , i ubedljivo najveci lopov, koji je napravio stetu , koja je nemerljiva sa svim kradjama, do sada............. :evil: :evil: :evil:

I na sve to, kada je provaljen, on ladno kaze: " moze mi se", " eto , u inat necu da dam ugovor".......i slicne seljacke fore i fazone....... :evil:
 
pa nema veze i za puteve koje je navodno napravio i bagere koje je terao 5.10. i sve i posle toga al ministar koji pred kamerama javno kaze "rekao sam da mozete da kraduckate ..." u normalnoj zemlji ne samo da ne bi vise mogao da bude ni predsednik kucnog saveta, a kamoli ministar vec bi vrlo verovatno i krivicno odgovarao, a ovde takve spodobe cak imaju i svoje obozavatelje
 
Pod znakom pitanja
- stvarna vrednost ugovora
- male garancije koncesionara
- finansiranje deonica iz naplate putarine
- koliko od putarine dobija koncesionar, a koliko Vlada, odnos Srbija
- koliki je koncesioni pojas i kome pripada
- Mogućnost koncesionara da bude izuzet od plaćanja PDV i carina na robu potrebnu za izgradnju autoputa
- nedovoljno jasne mape puta deonica omogućavaju da nekolicina kupuje zemlju pre nego što pravac deonice Beograd - Požega bude poznat
 
- Ono što je najproblematičnije u celoj priči je to što mi od zlatne koke dajemo nekom drugom da se koristi. Jer, koridor 10 je nešto zahvaljujući čemu mi imamo poziciju na karti Evrope i saobraćaj na tom putnom pravcu je je nešto što omogućuje da se na tim poslovima izgradnje zarađuje. Mi imamo veliki problem sa viznim režimom i sa zastajanjima na graničnim prelazima. Ovog trenutka, prihod od putarine u našoj zemlji iznosi oko 180 miliona evra. Da smo kojim slučajem na beloj šengenskoj listi i da kamioni mogu da prolaze celom teritorijom bez zaustavljanja, naš prihod bi, prema procenama, mogao iznositi od 400 do 500 miliona evra -
 
Ovde zabrinjava to što je ugovorom definisano da koncesionar plaća naknadu, a država vrši eksproprijaciju, pri čemu proces eksproprijacije može biti dugotrajan. Pošto država ne izvrši svoju ugovornu obavezu, koncesionar nije u obavezi da gradi. On može da prolongira rokove, a istovremeno ubira značajne prihode od putarine u Vojvodini. To mu omogućava da radi po manjoj dinamici, da ne investira ništa od svojih para, nego da gradi po dinamici po kojoj mu država obezbedi eksproprijaciju - navodi on. Poseban problem, kako dodaje, predstavljaju zahtevne deonice, koje mogu usporiti radove jer se mogu pojaviti problemi sa klizištima i drugim neočekivanim problemima u smislu izvođenja.
 
Ovako se radi u drzavama koje nemaju Velju Domacina.......

Hrvatsko iskustvo


Kao ilustraciju dobrog primera davanja koncesije, naš sagovornik je pomenuo primer autoputa Zagreb - Macelj, koji je otvoren u maju ove godine. Poenta je, kako kaže, da Hrvatska i dalje ima 49 odsto udela u tom poslu i naplati putarine, dok „u našem ugovoru nema Srbije“. Takođe, kako dodaje, ugovorom je jasno i precizno definisano da u 70 odsto svih poslova na izvođenju radova moraju da učestvuju hrvatska preduzeća. Hrvatski sagovornici koje smo kontaktirali kažu da što je investicija veća povećava se procenat za garanciju i kreće se od pet do čak 25 odsto. Procenat za garanciju povećava se i ako onaj ko dobija posao nema najbolje (proverene) reference. Garancija se daje i na avans, koji inače iznosi od pet do 15 odsto vrednosti čitavog posla.
Garancija „za dobro izvršenje posla“ najčešće iznosi pet odsto i stoji u banci na ime investitora dok traje posao. Ako bi neko za posao od milijardu evra dao garanciju od samo jedan odsto (deset miliona), kakav je slučaj u Srbiji, bila bi to neuobičajeno niska garancija i preveliki rizik za naručioca posla, tvrde hrvatski stručnjaci.
 
Шон:
da mo kojim sluchajem u zurichu kolko bi tek onda.... to se kazhe da baba ima muda bila bi deda... :) oni prethodni plavo zhuti komancherosi prodali celu srbiju za marku i po i nish nisu napravili, a sad im smeta koncesija... :lol: :lol: :lol:


oni prethodni plavo zhuti komancherosi prodali celu srbiju za marku i po

Ma pusti te tvoje fraze.....sta su to , konkretno prodali za marku i po....????

Sve kradje i prevare do ove su smesne , prema ovoj Veljino - Kostunicinoj prevari ......i financijski i strateski su ostetili Srbiju ovim trange - frange seljackim ugovorom kao svi do sada zajedno........
 
Шон:
sklopio ugovor sa slobom da nece da ga isporuchi, potpisao u ime vlade i lupio pechat pa zajedno sa djikom ga prodali za 5 miliona.... :)

ko s ciganima posluje.... :)

Prodali ga za 5 miliona??.......Ko bi normalan dao tolike pare za propalu drtinu , koju su i ameri i rusi pustili niz reku........

Imas neki link, neki tekst, o tome gde su primili pare, ko ih je isplatio.??
Bilo sta, sem tvojih bla bla lupetanja??

Mozda imas i kopiju ugovora koji je sklopljen sa Slobom???? :roll:
 
inagadadavida:
Ma pusti te tvoje fraze.....sta su to , konkretno prodali za marku i po....????

Sve kradje i prevare do ove su smesne , prema ovoj Veljino - Kostunicinoj prevari ......i financijski i strateski su ostetili Srbiju ovim trange - frange seljackim ugovorom kao svi do sada zajedno........

hahahaha... shta kazhesh sta su prodali za marku... pazi marku ne marku i po.. to je mnogo :) idi u privrednu komoru pa gledaj velike privatizacije.... secerane, cementare...vecina ih je u vojvodini :)

vish, kaka god da je koncesija mi imamo put... sa ovima smo imali samo go ****** jer nish nije nashe.... kad istekne koncesija put ostaje, ne mogu da ga urolaju i odnesu kuci :)
 
inagadadavida:
Prodali ga za 5 miliona??.......Ko bi normalan dao tolike pare za propalu drtinu , koju su i ameri i rusi pustili niz reku........

Imas neki link, neki tekst, o tome gde su primili pare, ko ih je isplatio.??
Bilo sta, sem tvojih bla bla lupetanja??

Mozda imas i kopiju ugovora koji je sklopljen sa Slobom???? :roll:
nasa forumska Kleopara aka Marlonka ne treba nikakve dokaze jer ona sve to zna sad dal je iz tarota ,soljice ili pasulja nije bitno . :lol:
 
Derer:
E vidish zbog toga i zbog takvog rezona i nachina razmishljanja smo i tu gde jesmo..."Moj shef jeste krao ALI nije toliko...pa ljudi to nema smisla...loopov!,bitanga,!"

Ja nemam shefa, batice........ja sam shef drugima.
Nisam na drzavnim jaslama, pa me i bole kita za sve partije skupa..........a tebi vidim ne smeta sto ti je seoska dzumara prakticno otela na 25 godina, prihode od autoputa, u koji su se svi kleli, kako ce biti razvojni adut Srbije........??

Imam osecaj , da bi vi domacini dali da vam Velja kreshe kevu, i jos bi mu isli po ladno pivo :roll:
 
inagadadavida:
Prodali ga za 5 miliona??.......Ko bi normalan dao tolike pare za propalu drtinu , koju su i ameri i rusi pustili niz reku........

Imas neki link, neki tekst, o tome gde su primili pare, ko ih je isplatio.??
Bilo sta, sem tvojih bla bla lupetanja??

Mozda imas i kopiju ugovora koji je sklopljen sa Slobom???? :roll:

ima sve bata markic... sve polako...bilo ovde na krsti. pise lepo vako... :)



Mi dolepotpisani funkcioneri Savezne Republike Jugoslavije i Republike Srbije, jasno opredeljeni da sprovodimo zakon i uspostavimo pravnu državu a u želji da sprečimo dalje nepotrebne žrtve izjavljujemo:
Krivični postupak pokrenut pred Okružnim sudom u Beogradu protiv Slobodana Miloševića, bivšeg predsednika Republike Srbije, Savezne Republike Jugoslavije i predsednika Socijalističke partije Srbije, nije pokrenut na zahtev Međunarodnog krivičnog suda za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji, već zbog osnovane sumnje da je počinio krivično delo iz čl. 26 Krivičnog zakona SRJ i stoga će biti rešavan pred pravosudnim organima SRJ.
Mi garantujemo gospodinu Slobodanu Miloševiću da će tokom sudskog postupka imati neometanu komunikaciju sa svojom porodicom.
Porodici gospodina Miloševića se garantuje lična i imovinska sigurnost kao i mogućnost korišćenja rezidencijalnog objekta u Užičkoj 11-15 u Beogradu.
Na poleđini ove izjave, Milošević je na svojoj mašini (latinica) dokucao tekst izjave koji glasi:
Aneks 1
Slobodan Milošević neće biti izručeni nijednoj pravosudnoj niti drugoj instituciji izvan zemlje.
Aneks 2
Slobodanu Miloševiću se garantuje svakodnevna poseta porodice.
Za Aneks 1 i Aneks 2 po ovlašćenju predsednika Vlade Republike Srbije dr Zorana Đinđića, u potpisu Čedomir Jovanović, Beograd 31. mart 2001. godine.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top