stolica zlatno zute boje

pitanjce

Zainteresovan član
Poruka
211
Imam 22 god,nemam nikakvih hronicnih zdravstevnih tegoba,ne pijem nikakve lekove...ali imam problem sa crevima,kada popijem solju cistog mleka ili milksejka ja nakon 15 tak min trk do toaleta, bez obzira da li sam tog dana vec imao stolicu,inace stolicu imam svako jutro redovnu,kada pijem jogurt nije toliko drasticno sutradan kad imam stolicu opet bolovi grcevi,napon,prolivasta stolica(zlatno zute boje je bila danas,jer sam jutros imao stolicu redovnu,pa sam za dorucak klopao neku krem poslasticu kao milksejk i eto tad je bila ta zuta stolica jer nisam drugo nista jeo) i grcevi se nakon 10 min smire i posle kao da nista nije bilo,da li treba za ovo da idem kod gastroeneterologa ili da jednostavno izbacim mlecne proizvode iz ishrane...usput da napomenem jedno dva meseca sam izbacio sve mlecne proizvode,samo sam pio jogurt od prosa,ovsa,jecma ili mleko od zitarica i nisam imao ovakvih problema,kad sam bio mala beba do 6 meseci mama nije uspela da me doji pa mi je davala kravlje mleko nije znala :?za adaptirana to se i ja cudim kako,rekla mi je da je uzimala od neke zene domace mleko ..pa sam imao proliv i povracanje i toliko dehidrirao da sam zavrsio u bolnici (dg ne znam sta je bilo verovatno neka virosa) i tako sam odrastao na vocnom jogurtu i mlevenom plazma keksu
I sve ovo sa mlekom je pocelo da se desava pre pola godine eto,inace se hranim redovno,kuvano i tako ...
Hvala na odgovoru
 
kad sam bio mala beba

buci buci

A sad si velika beba? :shock:

Izvinjavam se nisam mogla da odolim :oops:

A sto se tice problema sa mlecnim proizvodima, negde sam procitala i to ima smisla, da su ljudi jedina ziva bica koja posle perioda dojenja nastavljaju da piju mleko. Cak ni mackama ga ne treba uopste davati (iako crtaci ukazuju na druacije :) ) U principu, samo mleko nije bas najidealnija namirnica, bolja opcija je jogurt(i sam si primetio da ti vise odgovara). Recimo ja od godinu dana ne pijem mleko jer ga ne volim, ne svidja mi se ukus. Al zato jogurta i po litar dnevno. Sto je previse, al nekad ne mogu da izdrzim. Tako da ne iritiraj zeludac i budi srecan sto si uspeo da provalis zasto imas stomacne probleme. .
 

Back
Top