Šta znače one crveni krugovi sa brojem?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Šta znače one crvene loptice sa brojem u gornjem levom , desnom uglu ekrana što povremeno stoje na TV pink , avali, studio B , B92 i čini mi se na još nekim TV....

To ima neke veze ili nema....Jer recimo malo pre je na jednoj bio broj 16 , na pinku 15 , a na b92 18.
Ne verujem da je to oznaka za koliko godina može da ima gledalište , jer film na pinku je bio drama, na b92 čini mi se informacioni ili hajde dokumentarni program...
 
Tuzni_patak:
Šta znače one crvene loptice sa brojem u gornjem levom , desnom uglu ekrana što povremeno stoje na TV pink , avali, studio B , B92 i čini mi se na još nekim TV....

To ima neke veze ili nema....Jer recimo malo pre je na jednoj bio broj 16 , na pinku 15 , a na b92 18.
Ne verujem da je to oznaka za koliko godina može da ima gledalište , jer film na pinku je bio drama, na b92 čini mi se informacioni ili hajde dokumentarni program...


Pa šta ako je dokumentarni program??? I on može biti neprikladan za maloletne ili decu.
Recimo...ratni dokumentarac sa slikama žrtava, leševa ili sa bilo kakvim drugim potresnim
slikama....
A što se tiče drame, dovoljno je da film ima samo jednu scenu silovanja (bez obzira što nije eksplicitna)
i film već spada u kategoriju filmova za odrasle.
 
Pa koji će program biti bez crvene kuglice.....
Jer film pobesneli voz ili kako se već zove na avali , je film gde je na vozu nuklearna bomba i voz bez kočnica...i ima oznaku 16....

Šta ćemo sa serijama gde je uvek jedan od likova homoseksualac koji iznosi svoje vizije sveta ili lezbos koji takodje to radi , ili filmovi pljački ili kompjuterskog kriminala....

Ne treba nam film da bi gledali kako se sa bankarskim kreditnim karticama pljačkaju računi banaka preko ATM automata u hrvatskoj i madjarskoj.....
 
Tuzni_patak:
A ima li negde to javno objavljeno šta je 15 , a šta 16 , čisto me zanima šta ta jedna godina znači u smislu neosetljivosti na TV program....

dzjeee.. nije valjda da niste odmah ukapirali8-)

to ni meni nije jasno, valjda treba da postoji neki "standard" tipa 12, 16, 18, a ne za svako godiste.. ili bar 12 i 18...misim, upravo to, u cemu je razlika izmedju 15 i 16...:?
 
Tuzni_patak:
Šta znače one crvene loptice sa brojem u gornjem levom , desnom uglu ekrana što povremeno stoje na TV pink , avali, studio B , B92 i čini mi se na još nekim TV....

To ima neke veze ili nema....Jer recimo malo pre je na jednoj bio broj 16 , na pinku 15 , a na b92 18.
Ne verujem da je to oznaka za koliko godina može da ima gledalište , jer film na pinku je bio drama, na b92 čini mi se informacioni ili hajde dokumentarni program...


E znate na B92 u 23:30 onu seriju?
Haha tamo piše četrnaest, ooo bolesti...
 
Ne , postoje uputstva i onda televizije mere....

Ali nije loše, ako se deca budu pridržavala biće nam zdrava nacija....nema ništa da je ispod 15, 16...
samo možda fore i fazoni i festivali sa pesmama, a primetio sam crnogorci samo to i puštaju na CGTV.Kod njih je mnogo i u programu i u organizacijama tih dečijih festivala....
 
А шта ћемо да ставимо кад иде Дневник? Кад ставе сцене раскомаданог човека, руку, ногу? Шта ћеммо да ставимо кад прикажу хомиће на цветном тргу како се жвале?
Нећу да псујем али...ко ће бре деци да забрани
 
Da uvedemo televizore koji primaju signal RODITELJSKE KONTROLE U SIGNALU tv stanice.
Onda bi stanice bile u obavezi da miksuju signal, što njihova tehnička podrška uglavnom (srednja škola) ne zna da uradi.Pa bi bilo malo skuplje za njih.
A roditelji bi mogli da udare šifru na tv(brojčane) i onda generički ekran na programima gde je brojka manja od šifrom unesene...

Kad smo kod toga, u internet se uvode polako jaka pravila...
Amerika je donela zakon koji kažnjava hostovanje i omogućavanje širenja autorizovanog materjala
Australija ove nedelje uvodi zabranu na spam mail, što će reći svaki korisnik koji dobije oznaku spam je oladio bar za 5000$ AUS.
 
polarnimeda:
ma prokenjavanje obicno :) najjace da ce roditelji da vrte 70 kanala i proveravaju brojeve u kruzicima kako bi onda jurili svoju decu i gasili im TV. a deca- kada vide brojku iznad svojih godina.... eto im razloga vise da ne menjaju stanicu.


Da ja ću baš da promenim program kad piše 16...:roll:
E znači bili na pinku 102 dalmatinca i pise 12...o moj božee...
 

Back
Top