Torrenti-virusi

Jeka#26

Poznat
Poruka
8.932
Da li je moguce da se u torrentu krije virus?
Mislim logicno da je moguce,ali citala sam da na mini-nova-u imaju kao neku on-line zastitu, pa rekoh da proverim da li je neko naleteo na virus.
poz
P.S Znam da je glupa tema,ali prvi put ovo radim pa zato ne znam.
 
Pitanje ti je malo neprecizno, ali evo...
Sam torrent file je običan tekstualni file i on je sigurno bezopasan.
No, sadržaj torenta, tj. fajlovi koje skineš su druga priča i oni mogu biti maliciozni. Sam web site sa koga skidaš torrent file, nema ništa sa tim.
Zato imaš AV, pa skeniraš sve što dowloaduješ...
 
U utorak sam skinuo sa torent sajta IE 7,ispoštovao u potpunosti tutorial koji je uz to išao,instalirao ga i posle restarta,nisam mogao da podignem Windows.Bilo je tu nekih exe.fajlova,nije mi palo na pamet da ih proverim,mada to obično radim.Da li je bilo virusa,ko to može sada znati !?
 
@dr_Bora Hvala ti na pojasnjenju i uputstvima. Medjutim posto imam AVG 7.5 Free edition, ne znam da li je on dobar i da li bi prepoznao neki virus?

Inace pokusavam da skinem NOD32 koji ce normalno da radi (neki lik ima sa sve krekovima i licencom), pa ako neko zna neki torrent koji je sam probao da nema viruse neka mi kaze.
poz
 
ja nikad nisam naiso na virus u torrentima a skinuo sam boga oca fajlova

odes na originalnini sajt koji cuva link, registrujes se, procitas komentare, vidis dal radi i to je to.

;)
 
Ok.Skinucu Avast, posto mislite da je bolji od AVG-a, ali prilikom deinstalacije AVG da li treba nesto posebno da uradim, posto sam cula da se anti-virus programi tesko "skroz" izbacuju?
Hvala vam na pomoci.
 

Back
Top