Viza za Austriju

gile031

Zainteresovan član
Poruka
144
Hteo bih da odem u posetu devojci međutim ne znam koju vizu treba da tražim,posetilacku mislim da ne mogu jer ona tamo ne radi,student je,a čini mi se da mogu dobiti samo ovu turisticku,na osnovu potvrde iz hostela,pa bi mi trebala pomoć šta i kako.Da li bih mogao da sa potvrdom o rezervaciji hotela uzmem vizu a kasnije da je otkazem i naravno budem kod nje,naravno potvrdu samo iskoristiti da bi se dobila viza,ili cuo sam da moze preko neke agencije da mi oni srede ako platim troskove puta preko njih, neki drugi savet je dobrodosao,hvala
 
Za dobijanje austrijske shengen vize potrebno ti je:



• 2 slike novijeg datuma
• Pasoš koji važi najmanje 3 meseca nakon isteka boravka u EU
• Stari pasoš(i)
• Popunjen obrazac zahteva za vizu
• Međunarodno osiguranje (obezbeđuje Agencija, cena zavisi od broja dana provedenih u EU)

Zaposleni:

- Potvrda o radnom odnosu sa datumomzasnivanja r.o
- Prosek plate
- Potvrda o godišnjem odmoru
- Radna knjižica

Ucenici:
- Potvrda o školovanju sa upisanim datumom raspusta
- Fotokopija đačke knjižice
- Svedočanstva
- Izvod iz matične knjige rođenih

Studenti:
- Potvrda o redovnom studiranju
- Indeks sa overenim semestrom

Privatnici:

- Radna knjižica
- Potvrda o plaćenom porezu
- Rešenje o registraciji
- Rešenje Privrednog suda da preduzeće i dalje obavlja svoju delatnost

Nezaposleni:
- Plavi karton
- Potvrde sa biroa
- Potvrda o
posedovanju nekrentnine

+ Fotokopije
 
Cao! Imam jedno pitanje! Ja imam austrisku unbefristet vizu. Sad sam dosla ovde u srbiju na duze vreme. Bicu ovde oko godinu ipo dana. A u austriji trenutno nisam zaposljena ali prijavljena na birou da sam na odmoru. Aki nisam sigurna da su oni u birou dobili moju e-mail. Pa bi me sad interesovalo dali mi moze nekako propadne viza da izgubim papiri i da se posle nemogu vise vratim? Molim vas odgovorite mi sto pre da bi se vratila na vreme ako moze nesto da se desi. Hvala vam mnogo unapred.
 
Cao. Ja zivim i rodjena sam u austriji. Trenutno sam sad ovde u srbiji i planiram da ostanem jos godinu ipo dana mozda i malo manje. Trenutno u austriji nisam zaposljena ali sam se prijavila preko e-maila birou u austriji da sam na odmoru. Neznam dali su dobili e-mail. Zato bi htela da pitam dali neko zna dali mi moze propadne viza ili da mi se uniste papire zato sto sedim ovako dugo u srbiji? Hvala unapred.
 
Cao!
Ja isto zivim u Austriji,ako imas neogranicen boravak´(unbefristet)onda mozes da se vratis kad ti hoces ali moras da im javis zbog zdrastvenog i socijalnog osiguranja.Ali ako imas trenutnu vizu (befristet)onda moras da se javljas na odredjeno vreme.Ja nisam sto posto siguran ali najbolje je da nazoves u auslenderamt i raspitas se tacno pre nego napravis neku gresku!!!Pozdrav i zelim ti lep boravak u Srbiji.
 
Caos!!!

suprug mi zivi u srbiji i predali smo 23.januara za familijarnu vizu i rekli su da cu imati razgovor ovde u magistratu!

jer neko zna sta me ocekuje kod tog razgovora?

sta cu me pitati?

strah me nekako i zato vas molim, ako neko nesto zna nek se javi!!!!!!


hvaLa vam punooo
 
Miron-pise, odgovara! Veruj u sebe, neplasi se, moje licno iskustvo iz ranijih godina-15 uspesnih turistickih viza za Austriju, budi malo "psiholog" postavi se iznad njih, imas razloge i potrebu da cinis da odes tamo. zelim ti puno uspeha, poseti moju rubriku na temu Wien-Bec mozda nesto pomognem, bilo bi mi zadovoljstvo. :)
 
Cao
Moja baba ima stalnu austrijsku vizu i papire, ima i pravo na drzavljanstvo, ali ona nece drzavljanstvo zbog stalnih papira. Jel mogu ja da trazim austrijsku useljenicku vizu na osnovu te njene stalne i prava na drzavljanstva. Hvala.
 
Cao
Moja baba ima stalnu austrijsku vizu i papire, ima i pravo na drzavljanstvo, ali ona nece drzavljanstvo zbog stalnih papira. Jel mogu ja da trazim austrijsku useljenicku vizu na osnovu te njene stalne i prava na drzavljanstva. Hvala.

ne znam za austriju,ali u nemackoj je tako da takvu vizu mozes dobiti samo do 16 godina starosti i to pod uslovom da u srbiji nemas roditelja ili staratelja ili je on kojim slucajem u nemogucnosti da brine o tebe i da te izdrzava... procedura je dugotrajna i iscrpljujuca, kosta mnogo novca i zivaca... a ako si stariji od 16 godina, zaboravi... e sad pokusaj da se raspitas, jer mi je logicno da su zakoni u austriji i nemackoj slicni... u svakom slucaju, srecno!!! :)
 
ne znam za austriju,ali u nemackoj je tako da takvu vizu mozes dobiti samo do 16 godina starosti i to pod uslovom da u srbiji nemas roditelja ili staratelja ili je on kojim slucajem u nemogucnosti da brine o tebe i da te izdrzava... procedura je dugotrajna i iscrpljujuca, kosta mnogo novca i zivaca... a ako si stariji od 16 godina, zaboravi... e sad pokusaj da se raspitas, jer mi je logicno da su zakoni u austriji i nemackoj slicni... u svakom slucaju, srecno!!! :)

Imama 19 godina. Ma nema veze, ja bih pre za Ameriku, to sam pitao, cisto da vidim imam li sanse jer ni austrijski pasos nije za bacanje:). Hvala ti na odgovoru.
 
Cao
Moja baba ima stalnu austrijsku vizu i papire, ima i pravo na drzavljanstvo, ali ona nece drzavljanstvo zbog stalnih papira. Jel mogu ja da trazim austrijsku useljenicku vizu na osnovu te njene stalne i prava na drzavljanstva. Hvala.

Apsolutno ne i ne. Da si mladji mozda...pogotvu je sada poostren zakon pa poznajem momka koji je tu u Becu neko vreme sa turistickom vizom, tu mu zivi majka (!) koja ima drzavljanstvo (!) (ne neke papire dakle), pa nije uspeo nista dobiti za ostanak.
Ja ne znam nista vise o tom novom zakonu jer me licno nije zanimalo, no nacuo sam od ljudi i evo iz ovog konkretnog primera...no i logicno je, sto je mnogo mnogo je, ako necega ne manjka ovde to su srbi.
 
Moze li neko da mi kaze,s obzirom da imam slovenacki sengen na godinu dana,da li imam pravo da direktno udjem u austriju (hocu da idem avionom) ili moram prvo da udjem u sloveniju pa odatle da idem za austriju.?? hvala....
 

Back
Top