Ljubav, mržnja, ravnodušnost

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
... između svih osećanja, tanka granica... u trenu se prelazi na drugu stranu...

Ljubav, neprevaziđena, jedinstvena, pokretačka, stvaralačka, radost i ispunjenje.
A šta onda kada to nestane i mesto zauzme jedno od druga dva?
Kako se boriti?
Šta je gore?
Mržnja ili ravnodušnost?

Nisam sigurna šta želim da pitam... Eto, pomislih da nismo pričali o mržnji na podforumu Ljubav...
Koja su vaša iskustva, šta vam sve pada na pamet...
 
Pa pada mi svasta na pamet...Elem,mislim da je ravnodusnost mnogo gora od mrznje.Ispoljavanje bilo kojeg osecanja daje ti do znanja sta ta osoba, u principu,misli a samim tim ti ostavlja mesta da i sam reagujes adekvatno.Kako reagovati na ravnodusnost?Isto ravnodusnoscu?
Mozda,ali da li smo tada uopste nesto uradili,resili? Ne znam...
 
Sokolica_M:
Eto, pomislih da nismo pričali o mržnji na podforumu Ljubav...


LJubav ??


Ne volim ni jednu ni droogu ... mada je meni lepse kad me neko mrzi nego kad je ravnodusan prema meni ... ali je ravnodusnost bolja od mrznje ... suprotno od ljubavi je ravnodusnot , a ne mrznja ... mrznja je nesto bolesno , ali ne znaci da ne volis too osobu ... najbolje je da mrznje nema ... valjda ste shvatili , iso sam s'brda , s'dola ...
8) :-o :o
 
Sokolica_M:
... između svih osećanja, tanka granica... u trenu se prelazi na drugu stranu...

Ljubav, neprevaziđena, jedinstvena, pokretačka, stvaralačka, radost i ispunjenje.
A šta onda kada to nestane i mesto zauzme jedno od druga dva?
Kako se boriti?
Šta je gore?
Mržnja ili ravnodušnost?

Nisam sigurna šta želim da pitam... Eto, pomislih da nismo pričali o mržnji na podforumu Ljubav...
Koja su vaša iskustva, šta vam sve pada na pamet...
gore je biti ravnodusan prema svemu,nego mrzeti jedno.

nego da se u tebi ne vodi bitka osecanja.ako je tako odgovor je prost.volis al neces da priznas...bre ;)
 
Боље је кад презиреш него кад мрзиш...ово друго значи да се осећаш нижим у односу на то биће које мрзиш...
У сваком случају, равносушност треба избегавати...стање неутралности што човекова душа по природи није...бар ја тако мислим
 
Sokolica_M:
Ljubav, neprevaziđena, jedinstvena, pokretačka, stvaralačka, radost i ispunjenje.
A šta onda kada to nestane i mesto zauzme jedno od druga dva?
Kako se boriti?

Ne moze ako je bilo ljubavi, da se javi mrznja. Meni je to nespojivo. Samo se strasti podgrejane sujetom (i samoljubljem) koja je bila zadovoljna, preobrate u mrznju kad prestane da bude zadovoljna. Covek koji ume istinski da voli, nesposoban je da istinski mrzi.
 
divlja:
Prezir podrazumeva distancu, nesto ili nekog ne volis, ne svidja ti se. Nema i nije bilo odnosa ili veze. Meni se bar tako cini.

ОК, нисам гледао са становишта љубави или заљубљености...
Мислим да, по мени, то представља осећање, не више вредности, већ једноставно бољег положаја
 
Sokolica_M:
... između svih osećanja, tanka granica... u trenu se prelazi na drugu stranu...

Ljubav, neprevaziđena, jedinstvena, pokretačka, stvaralačka, radost i ispunjenje.
A šta onda kada to nestane i mesto zauzme jedno od druga dva?
Kako se boriti?
Šta je gore?
Mržnja ili ravnodušnost?

Nisam sigurna šta želim da pitam... Eto, pomislih da nismo pričali o mržnji na podforumu Ljubav...
Koja su vaša iskustva, šta vam sve pada na pamet...

kad dodje do ravnodusnosti, mislim da je sve ugaseno. mrznja (koju niti razumem niti zelim da upoznam) je ipak pokazatelj da tu jos uvek nesto postoji, samo zbog neke povredjenosti ili razocaranja postalo nesto negativno.
 
SlonceIsBack:
gore je biti ravnodusan prema svemu,nego mrzeti jedno.

nego da se u tebi ne vodi bitka osecanja.ako je tako odgovor je prost.volis al neces da priznas...bre ;)

Ma ne... nema veze sa mnom tema...
To su samo neka razmišljanja...
Pošto ja znam da upadnem u ravnodušnost, da u trenu potisnem osećanja, ali tako duboko, da posle ne umem da ih vratim... tačka zamrzavanja...
Tup mi je osećaj ravnodušnosti... Mržnja pokretačka, ali negativna...
Mislim da bih lično lakše podnela da me neko mrzi nego da je ravnodušan prema meni...
 
Od mrznje nema nista, samo te bez potrebe razjeda, postajes destruktivan, ponajvise prema sebi.

Bolja je neuzvracena ljubav... onda iako nesrecan si u stanju da gradis i radis i stvaras, cesto i bolje nego kada si toliko srecan da nista drugo i ne mozes nego da uzivas u toj sreci.

Nazalost najlepsi proizvodi umetnosti su dosli iz bola... pa vi uzivajte, verovatno nikada nista znacajno necete stvoriti, ali ce vas biti bas briga.
 

Back
Top