Srbija kuca na (ras)PRODAJI! 1

Wolf_SmEkEr

Zainteresovan član
Poruka
146
Da li vam se chini da se nash ,,put`` ka Evropi...zasniva na tome...da se sve shto je domace i vredi... unishtava, prodaje ili gasi!?!?!
Da li je to cena koju Srbija mora da plati da bi ushla u Ewropsku uniju...?i tako postane josh lakshe trzishte za strane firme i strani kapital!! Pa se pitam sa chime ce da udje u tu famoznu EU kad se sve rasproda...
 
E uveo bi moratorijum na min. 100 postova pre mogucnosti postavljanja teme na politici.
Mrzi me da pisem po stoti put na ovako glupe teme. Moze da se pise o korupciji u toj rasprodaji, ali ne mogu vise o ovome.
Kome se ne svidja nek ide na Kubu ili u Venecuelu.
 
Wolf_SmEkEr:
Da li vam se chini da se nash ,,put`` ka Evropi...zasniva na tome...da se sve shto je domace i vredi... unishtava, prodaje ili gasi!?!?!
Da li je to cena koju Srbija mora da plati da bi ushla u Ewropsku uniju...?i tako postane josh lakshe trzishte za strane firme i strani kapital!! Pa se pitam sa chime ce da udje u tu famoznu EU kad se sve rasproda...

Da! Jeste!
 
Pa znash kako...ja sam nov ovde...aa da idem u nazad i da trazim temu...ne pada mi napamet..ako zelite zakljuchajte je!! Objasni josh jednom molim te ...da i ja chujem ako te ne mrzi.... odgovori na pra postavljenih pitanja u prvom postu!
Kakve veze ima Kuba ...sa tim shto se protivim rasprodaji i unishtavanju....domacih firmi...koje su i te kako bile jake!!?!!
 
Ma koje firme i kada su bile jake?
Mislim ima par njih koje su tajkuni kupili za dz (stecajna mafija zvuci poznato).
Ostalo je dobro za populizam radikala. Imam ja zeta radikala. U Pozarevcu od jacih firmi nekada su postojali Bambi, Imlek, Morava (poljoprivredne masine koje dodaju traktoru), Litas, MIP(mesna industrija pozarevac), VoceProdukt i Seceranu. Kad god krene da prica o DS, DSS i G17 lopovima uvek su mu puna usta svih ovih firmi i toga kako su nekada super radili, bili su lideri na Balkanu i izvozili po celom svetu. Posla je bilo toliko da su te poslodavci sa biroa hvatali pre nego sto bi se prijavio kao nezaposlen. I bilo je tako, ali moj zet slucajno/namerno uvek previdja cinjenicu da su osim prva cetiri preduzeca sva ostala propala u vreme vlasti SPS i njihovih drugova iz vlasti SRS.
Ta zamena teza je cesto prisutna i na ovom forumu, a osecam da je i ti forsiras.
Naravno ima slucajeva koji su kao Knjaz Milos, ali on je prodan po izuzetnoj ceni i njihovi akcionari su se oparili kao retko ko.
A rasprodaja mora da se izvrsi ako hocemo jaku i efikasnu kapitalisticku privredu. Ako hocemo kao nekad u komunizmu mozemo i na tome da poradimo, ali kao sto kazem eto vam Kuba i Venecuela.
 
hm....bilo je dosta jakih firmi!!!....ewo npr. imam neku rodbinu u Zrenjaninu....ranije veliki industriski grad, sa mnoshtvom fabrika!! aa sada je vecina fabrika ugashena ili rasprodata....npr. Dijamant zrenjanin....pivara Zr....shecerana - od jachih i dosta manjih....fabrika tepiha...fabrika brodova(delovi za brodove)...itd. tako je i svaki grad imao po neku firmu koja je bila dosta uspeshna!
da ne pricham o prodaju Frikoma...Knjaza..Soko shtarka....i svega ostalog...od domacih tekstilnih fabrika...beotexa,kluza...preko Mobtela...beopetrola...sartida.....pa do raznih rudnika i prkopa !!!! Zastava Kragujevac, IMR ....DMB...i mnogi drugi... ce se verovatno u narednim godinama ugasiti...ili prodati!!! Velika vecina tih firmi je prodata posle 5. oktobra! i dolaska demonkrata! Ne misli da sam ja radikal, jer to nisaml!!!! ja sam samo Srbin!
Ok slazem se da po neshto treba prodati....ali shta nashi rade sa tim parama...??? u shta ih oni ulazu??? u srednjivanje ulica..parkova...itd...to ja zovem sistem trule jabuke....lepa spolja...al trula iznutra!!
Sve shto je vishe domacih (uspeshnih) firmi...bice jacha i drzava, jer oni deo novca moraju da odvoje drzavi! shto nije sluchaj sa privatnim firmama!!!
Kapitalizam je veliko zlo sadashnjeg vremena!!! i velika sam pristalica socijalizma! shto se tiche komunizma...nikada nije ni postaojalo....jer ta ideja je u ovom trenutnu ne moguca u praksi!!!
 

Back
Top