sta je ljubav

  • Začetnik teme malaplava
  • Datum pokretanja
Ukoliko dodje do toga,da neko zeli da se sa nekim venca,to znaci da postoji nesto.Ne poznajem situaciju u potpunosti,ali bez obzira,moje je misljenje da u zivotu,neke veze i brakovi koji su zasnovani na nekoj ,prisnosti,postovanju i ne prevelikoj ljubavi,uvek i sigurno u 90% slucajeva,bolje uspeju nego brakovi u koje ljudi ulaze samo iz neke velike ljubavi.Mislim i to da ukoliko smatras da postoji nesto,a 100% postoji i ukoliko ti tu osobu,pored sebe zelis,treba da prihvatis njegovu ponudu!Zelim ti puno srece!
 
ja ti mogu dati savet da ako nisi sigurna da mozes da provedes citav svoj zivot sa tom osobom, bolje nemoj da pristanes na to, razmisli dobro, brak nije igra vec ozbiljna stvar puna odgovornosti, prijateljstva, vernosti itd:)
 
Ja sam se svojevremeno udala iz ljubavi, pa mi brak pukao. Mislim da ti je ovim sve jasno... Ako ti je lepo s njim, ako se slazete, funkcionisete zajedno i ako mislis da ces moci s njim da zivis, udaj se... to je moje misljenje
 
Naravno da ne treba da se udajes.On vjerovatno ima neke razloge zbog kojih te zeni ali to ne potkrepljuje onu cinjenicu da te ne voli.Kao sto je pozelio da te ozeni tako ce da pozeli i da te sutne posle izvjesnog vremena...
 
Sa aspekta psihologije ljubav možemo definisati kao pozitivan stav ili osećanje prema nekoj osobi nastao dejstvom autosugestije (najlepše oči, glas itd.). Ovde mislim na ljubav između muškarca i žene koji nisu u rodbinskim odnosima. Pitagora je svojevremeno ljubav opisivao kao bolesno stanje duha i govorio da kad čovek želi da se ponizi, razboli treba da se zaljubi. Ljubav je ''bolest'' dokonih koji imaju vremena da razmišljaju o voljenoj osobi. Ja se ne slažem sa Pitagorom po tom pitanju ali zaljubljen čovek zaista ima sve manifestacije specifičnog stanja: ne jede, odsutan je, slabo radi, razmišlja i funkcioniše. Prvi stadijum ljubavi je strast, tj. ''lažna'' ljubav koja je kao slama (brzo plane i brzo se ugasi). Prava ljubav ,ako je uopšte ima van romana i pesama,je ona koja traje godina relativno malim intezitetom. Zato jedna poslovica kaže: ''Voli me malo, voli me dugo''. Pozdrav svima od Zagora Te Neja :D
 
Smatram da brak bez obostrane ljubavi moze da opstane, i da traje, ukoliko su ispunjeni neki drugi uslovi kao sto su rzumevanje, postovanje isl. Medjutim, to da li ovakav brak moze da zadovolji i ispuni nekoga, zavisi od pojedinca. Ovo je bitna odluka u tvom zivotu i nju treba sama da doneses. Saslusaj, tj. procitaj, misljenja drugih ljudi, ali neka odluka bude tvoja. Licno smatram da bih u braku bez obostrane ljubavi bila nesrecna duboko u sebi, i da samim tim ne bih ni osobu pored koje sam uciniti u potpunosti srecnom.
Sta god odlucila, zelim ti srecu!
 
Pa kad je vec ljubav jednostrana meni bolja dodje kombinacija u kojoj on tebe voli a ti njega ne.
Mada ne znam ni koji ce ti to djavo u zivotu.
Nadji nekog koga ti volis i ko tebe voli.
Nije to tako tesko,a i sama ces priznati da je ubedljivo najjaca kombinacija od navedenih,zar ne?
 
goodday:
jeeeeeeeee....VRIIII-SHTALI-NA!!!
7.gif
8.gif
 
malaplava:
:?: Ako volis nekoga a on tebe ne a zeli da te zeni sta uraditi.
Da li je dobro u takvim odnosima stati na ludi kamen 8) Ako mi neko odgovori HVALA
Pa u tom slucaju trazi mu pare...pravi se i ti da je sve to zbog nekog razloga...A sto on zeli da te zeni...da nisi sirota mala bogatasica?
 

Back
Top