Da li imate moralnih dilema (udata...)

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
A

Aleksej_BASO

Gost
Da li imate moralnih dilema da se vidite-upoznate-tandarite sa udatom zenom.

Moze i pitanje za devojke, isto za ozenjenog tipa.



Znaci da zanemarimo da se bojite da ce vas muz nalupati ;) ili zena telefonirat ("ima da ti obrijem tu tvoju pi..ku!!! :mad: ) i tako dalje... Hipoteticki ako zanemarimo ove mogucnosti, da li ili ne??

Mislim ne pitam za sebe, nego za drugara :lol: Shalu na stranu, pitam cisto iz radoznalosti da vidim kako razmisljaju forumasi - forumasice... :wink:

E D I T: Yebo mamu hteo sam da dodam anketu i prekine mi se internet :evil: :evil:
 
Aleksej_BASO:
Da li imate moralnih dilema da se vidite-upoznate-tandarite sa udatom zenom.

Moze i pitanje za devojke, isto za ozenjenog tipa.



Znaci da zanemarimo da se bojite da ce vas muz nalupati ;) ili zena telefonirat ("ima da ti obrijem tu tvoju pi..ku!!! :mad: ) i tako dalje... Hipoteticki ako zanemarimo ove mogucnosti, da li ili ne??

Mislim ne pitam za sebe, nego za drugara :lol: Shalu na stranu, pitam cisto iz radoznalosti da vidim kako razmisljaju forumasi - forumasice... :wink:

Kad se oni dohvate i pocnu kvalitetno torbat zaboravit ce ko je udat, a ko ozenjen.
 
MYOB:
kada malo bolje razmislim mislim da ne znam kako se definise moral. ako ko od vas zna molim da ga definise. a onda mogu da kazem da li mislim da je seks sa ozenjeni/udatom moralan ili ne.

Skup tamonekih normi nastalih vremenom..Izadji na ulicu gola, reci ce ti (Svi osim pok.nichea - za njega je moral bio iracionaln) da si nemoralna...Dobro nece bash to nego qrvo! Zjako! ;)
 
MYOB:
kada malo bolje razmislim mislim da ne znam kako se definise moral. ako ko od vas zna molim da ga definise. a onda mogu da kazem da li mislim da je seks sa ozenjeni/udatom moralan ili ne.
Moral je skup nepisanih pravila i običaja koji utvrđuju međuljudske odnose i prosuđuju šta je dobro, a šta zlo. Moral je nešto objektivno kao oblik društvene svesti, sistem običaja, navika, normi. To zahtev društva za određenim ponašanjem, odnosno, principima koji određuju kako nešto treba da bude. On je relativan, nije isti u svim društvenim grupama i istorijskim periodima. Centralne vrednosti morala su: dobro, ispravno i pravedno.

Svi moralni pojmovi kreću ce oko dobra celine. Moralnost počinje kad ce ljudi reše na udruživanje i uzajamnu zavisnost i organizaciju; život y društvu zahteva da jedinka neki deo svoje samostalnosti žrtvuje zajedničkom poretku, i naposletku dobro celine postaje norma ljudskoga držanja. Kad ce jedna grupa nadmeće y zarađivanju s drutom grupom ili ce protiv nje bori, onda ona pobeđuje svojim jedinstvom, i moći, i sposobnošću svojih članova da y težnji za zajedničkim ciljevima hode združeno. To je cilj organizacije za kojim svako društvo ima da teži, dokle god želi da y životu ostane.

Hristos je učio: moralnost je dobrota prema slabijima; Niče kaže: moralnost je smelost jačih; a Platon veli: moralnost je stvaralačka harmonija celine.

Različita društva imala su u različitim periodima različite moralne vrednosti, mada se između njih često može povući zajednički imenitelj. Prema gledanju na različitost vrednosti i istorijski razvoj morala postoje moralni relativizam, moralni apsolutizam i moralni univerzalizam.
Wikipedia
hug.gif
 
MYOB:
kada malo bolje razmislim mislim da ne znam kako se definise moral. ako ko od vas zna molim da ga definise. a onda mogu da kazem da li mislim da je seks sa ozenjeni/udatom moralan ili ne.

To se uci u srednjoj skoli. :| Iz sociologije ili filozofije...

sinnkе:
Kad se oni dohvate i pocnu kvalitetno torbat zaboravit ce ko je udat, a ko ozenjen.

Paaa tako bude... :)
 
@Sinkke: Pa najbolje se i torbaju ribe koje imaju decu 8)


MYOB:
znam, ali me takve gluposti (definicije pojmova koji su relativni) ne zanimaju, pa ih izbacim iz glave. ko je nadlezan da govori sta je moralno ili ne? oni koji najvise tupe o moralnosti najpre ucine nesto lose.

Ma i ja se slucajno secam ... ;)

Nije stvar ko govori, ali moral ipak necemu sluzi.. NE znam koliko imas godina, i sl. da ti dam adekvatan primer.
 

Back
Top