beba i dojenje

  • Začetnik teme andjela28
  • Datum pokretanja
A

andjela28

Gost
:twisted: Moja beba ima 3 meseca i u zadnjih 2 nedelje po meni prilicno slabo napreduje ,jedna nedelja 100 grama ,druga 50,a ova treca 20 gr.Doktori kazu da je ok dok god nebude gubio na tezini i da dalje dojim .Ja osecam da imam dovoljno mleka ,posle dojenja sam pokusala i flasicu da mu dam jer je par puta bio malo nervozan ali flasicu je odbijao ,jednostavno imala sam osecaj da nije gladan .On uospte neizgleda slab ima 5700 i dug je 62 cm,ali stvarno neznam u cemu je problem .Ja se hranim dobro ,psihicki sam ok ,i nije mi jasno zasto tako slab napredak ,a jede svaka 3 sata u zadnjih par nedelja cak i nocu tako .Puno pozdrava
 
U trecem mesecu bebinog zivota iz nekih razloga beba slabije sisa, isto to prati i promenu kod majke sa manjom produkcijom mleka.
To nije nista neobicno,priroda je tako uredila iz ko zna kojih razloga.
Medjutim vecina majki se uplasi da gubi mleko,pocinje da uvodi prehranu,ne doji i tako i izgubi mleko.
Poenta je da sto vise dojis svoju bebu,to ce biti dalji stimulus da imas mleko a i bebi ce proci taj period manjih potreba.
Stvarno ne znam zasto bas u trecem mesecu se to desava ali se desava,lekari pokusavaju samo da objasne da je to normalno,nemas razloga za brigu.
Pozdrav!



Jos nesto zaboravih da kazem do sestog meseca beba treba da udvostruci svoju tezinu sa rodjenja,do kraja prve godine da je utrostruci.
Meni se cini da tvoja beba lepo napreduje.
 
Puno hvala na odgovoru ,sad sam se malo smirila ,vec sam bila u panici da gubim mleko ,a jako bi mi bilo zao da prestanem da dojim ,mada smo pregurali najvaznijih 3 meseca ali bi bilo idealno jos 3 .Da li moja ishrana moze da utice na bolju ili losiju produkciju mleka .Da li beba kroz mleko moze da dobije neke stetne materije ako ja nesto stetno pojedem ili popijem .Puno hvala jos jednom i veliki pozdrav
 
Bogami fina beba :lol: ,sto se tice stetnosti ne treba da pusis,pijes alkohol,da izbegavas kafu jer beba zna da se uznemiri zbog kofeina ,da unosis puuuno mlecnih proizvoda,ako ne volis mleko onda jogurt,sir...zelenisa sto vise,riba,meso...uobicajena zdrava ishrana.Nikakva mudrost,nemoj uzimati slatkisa puno,to je to.
Odprilike pre jedno godinu i nesto je bio simponzijum o dojenju u Arandjelovcu i stariji lekari su se vratili odatle puni utisaka.E tad sam saznala da vecina majki prekine dojenje u tom 3 mesecu,pa se onda svim trudnicama davala vrsta reklamnog materijala o dojenju.Uloga i lekara,bilo pedijatra bilo ginekologa,takodje pedijatrijskih sestara je da majci objasni da je to sto se desava u 3 mesecu potpuno normalno.
Obavezno nastavi sa dojenjem,sto duze to je bolje i za tebe i za bebu.Bebac uzima koliko mu treba,to su njegove potrebe i ne treba forsirati niti flasicom,uvek ponudi dojku,ne flasicu.Jer ako ti se dete jednom navikne na flasicu nece hteti vise da sisa.
 
PUNO hvala na savetu .Moram da izbacim slatkise jer ih malo vise jedem ,a da ubacim vise mlecnih proizvoda, inace nisam ljubitelj.Nadam se da cemo prebroditi ovaj 3 mesec i bar do 6 da izdrzimo ja bih bila presretna .KAD samo vidim moju komsinicu koja je pusila kutiju dnevno ,i dojila je dete do skoro 2 godine .DETE sad 8 godina nijednom nije prehladjen bio.Pa se pitam onda da li gresim negde ,uhhhh tako bi mi bilo zao da moram prestati dojiti ,ne znam zasto ,ali bilo bi mi zao .Puno pozdrava jos jednom .A to je istina da beba kad okusi flasicu nece vise da sisa ,to iskustvo imam sa prvim sinom ,ali on je u drugom mesecu stao i doktori odmah rekli dohranjuj ,i kad je osetio flasicu nije hteo da sisa vise .Tako da nebih tu gresku da ponovim ponovo
 

Back
Top