Kako otici preko crkve u USA?

...sch....nisi informisan......
SPC ima svoje ogranke na svim krajevima sveta....i u USA i u Australiji i verovali ili ne i u Juznoj Africi i za svaki od tih regiona postoji i arhiepiskop postavljen od SPC..

...znam da ima ljudi ovde koji su preko crkve zavrsili papire ali mislim da su uglavnom vec bili u USA pre toga....
evo ti sajt SPC u New York-u pa probaj nekoga da kontaktiras i pitas mada je od toga verovatno slaba vajda jer je za tako necim sigurno velika potraznja

http://www.stsavanyc.org/

...znam da postoji nekoliko vecih centara SPC u USA...osim ovog u New Yorku postoji jedan i u San Franciscu, Illinois-u, Ohio-u....probaj malo da pretrazis net....
 
postoji ženski manastir spc u kaliforniji... i jedan, mislim da je u arizoni..........njega čine amerikanke pravoslavne vere.......ako im boodeš dovoljno ubedljivo pisao........sa vezom u spc....možda ti i daju vizu....i postaneš član sestrinstva......... da loviš zvečarke... :
 
Sport_Billy:
...sch....nisi informisan......
SPC ima svoje ogranke na svim krajevima sveta....i u USA i u Australiji i verovali ili ne i u Juznoj Africi i za svaki od tih regiona postoji i arhiepiskop postavljen od SPC..

...znam da ima ljudi ovde koji su preko crkve zavrsili papire ali mislim da su uglavnom vec bili u USA pre toga....
evo ti sajt SPC u New York-u pa probaj nekoga da kontaktiras i pitas mada je od toga verovatno slaba vajda jer je za tako necim sigurno velika potraznja

http://www.stsavanyc.org/

...znam da postoji nekoliko vecih centara SPC u USA...osim ovog u New Yorku postoji jedan i u San Franciscu, Illinois-u, Ohio-u....probaj malo da pretrazis net....

Ma znam ja za to, ali ovaj je postavio pitanje kao da je SPC turistička agencija !?
Preko toga NISAM mogao da predjem, zato sam ovako reagovao....
 
Aman ljudi, kakva crkva. Ispada kao da SPC ili ne znam ko daje vizu - vizu daju Amerikanci i zaista ne vidim kako ce pomoci bilo kakva veza, pismo ili ne znam koji odnos sa bilo kojom crkvom. Jos jednom ponavljam citat iz americkog Zakona o imigraciji, koji doslovno kaze "svaki imigrant je ilegalni imigrant dok ne dokaze svoju nameru da se nakon kraceg boravka u SAD vrati u svoju zemlju ili drugu zemlju stalnog boravka". Stvarno ne vidim kako mantija pomaze ovde. Druga stvar je sredjivanje papira kada vec neko vreme boravis tamo, ali mnogo se promenilo od 9/11, nisu bas ni oni tako naivni kao sto su bili...

Ko zeli da "sredi papire" u SAD, a nema porodicu tamo, evo jedinog "normalnog" resenja - obrazovanje. Zavrsi fakultet, budi uspesan, upisi master/PhD u SAD sa nekom dobrom stipendijom i imaces dovoljno dobrih ponuda za posao. Potom ce tvoja firma u SAD, zato sto si joj dobar asset, garantovati za tebe da dobijes H1B vizu i to je to... Nekoliko godina kasnije imaces green card. Ili se ozeni/udaj za americkog drzavljanina/drzavljanku.
 
ja mislim da je otac Fotije, nekada episkop dalmatinski a pre toga bio u Sremskim Karlovcima u Bogosloviji mentor, sada da li kanadsko-severnoamericki ili tako nesto...

najbolje da proveris to u crkvenoj opstini kod nas

inace, za drzavljanstvo u USA ima 3 nacina
1. firma ti sredi (USA)
2. udas se / ozenis
3. lutrija


;)
 
Za sluzbenike verske organizacije postoji posebna procedura....vizu i kasnije green card izdaje americka vlada ali na zahtev verske organizacije.....ovo je citat kategorije:

EB-4 Special Immigrants

* Foreign national religious workers
* Employees and former employees of the U.S. Government abroad


...a ovo je uopste o imagraciji kroz zaposlenje:

Immigration through Employment


Overview

An immigrant is a foreign national who has been authorized to live and work permanently in the United States. If you want to become an immigrant based on the fact that you have a permanent employment opportunity in the United States, or if you are an employer that wants to sponsor someone for lawful permanent residency based on permanent employment in the United States, you must go through a multi-step process.

* First, foreign nationals and employers must determine if the foreign national is eligible for lawful permanent residency under one of USCIS' paths to lawful permanent residency.
* Second, most employment categories require that the U.S. employer complete a labor certification request (Form ETA 750) for the applicant, and submit it to the Department of Labor's Employment and Training Administration. Labor must either grant or deny the certification request. Qualified alien physicians who will practice medicine in an area of the United States which has been certified as underserved by the U.S. Department of Health and Human Services are relieved from this requirement.
* Third, USCIS must approve an immigrant visa petition, Form I-140, Petition for Alien Worker, for the person wishing to immigrate to the United States. The employer wishing to bring the applicant to the United States to work permanently files this petition. However, if a Department of Labor certification is needed the application can only be filed after the certification is granted. The employer acts as the sponsor (or petitioner) for the applicant (or beneficiary) who wants to live and work on a permanent basis in the United States.
* Fourth, the State Department must give the applicant an immigrant visa number, even if the applicant is already in the United States. When the applicant receives an immigrant visa number, it means that an immigrant visa has been assigned to the applicant. You can check the status of a visa number in the Department of State's Visa Bulletin.
* Fifth, if the applicant is already in the United States, he or she must apply to adjust to permanent resident status after a visa number becomes available. If the applicant is outside the United States when an immigrant visa number becomes available, he or she will be notified and must complete the process at his or her local U.S. consulate office.


...za detalje:

www.uscis.gov
 

Back
Top